Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Polonia Warszawa

Polonia Warszawa to bez dwóch zdań największa marka na poziomie eWinner II ligi. "Czarne Koszule" mają za sobą bardzo trudne lata, ale nad Konwiktorską znowu świeci słońce. Bogaty właściciel, bardzo ambitne plany, coraz mocniejszy skład... Nie dziwi, że kibice nie wyobrażają sobie, że ten sezon zakończy się bez awansu do I ligi.

Musieli zaczynać od IV ligi

Polonia Warszawa jeszcze dziesięć lat temu grała w PKO Ekstraklasie. Problemy klubu zaczęły się wraz z zawirowaniami właścicielskimi. Kiedy Józef Wojciechowski sprzedał swoje udziały, a na jego miejsce przyszedł Ireneusz Król, to dwukrotny mistrz Polski błyskawicznie został doprowadzony na skraj upadku.

W ostatnich latach "Czarne Koszule" pokonały drogę od IV do II ligi. Po drodze było wiele problemów, ale od trzech lat znowu panuje duży optymizm. Klub z Konwiktorskiej kupił bowiem Gregoire Nitot. Biznesmen mający polskie i francuskie korzenie szybko zapowiedział, że chce za kilka lat nie tylko grać w PKO Ekstraklasie, ale też walczyć o mistrzostwo Polski.

Do tego jednak jeszcze daleka droga. Polonia obecnie walczy o awans do Fortuna I ligi. W tym sezonie ma na to szanse, bo utrzymuje się w czołówce eWinner II ligi.

Potencjał jest ogromny

Aktualny właściciel zapewnia klubowi duże środki, pozwalające na spokojne funkcjonowanie. Niedawno fani poznali projekt nowego stadionu, który za kilka lat ma być gotowy do użytku. Kibice mają prawo wierzyć, że w niedalekiej przyszłości Polonia Warszawa znowu będzie jedną z najlepszych drużyn w kraju.

Na razie jednak trzeba zejść na ziemię i skupić się na tym, aby wydostać się z eWinner II ligi. Drużyna Rafała Smalca ma ten problem, że nie potrafi ustabilizować formy. W każdym meczu nie wiadomo, jakie "Czarne Koszule" zobaczymy tym razem.

Polonia Warszawa - terminarz, wyniki, tabela

Przed Polonią Warszawa bardzo trudna, ale także emocjonująca runda wiosenna. Walka o awans może się toczyć do ostatniej kolejki. Nie można też wykluczyć, że ten zespół zajmie miejsce 3-6, przez co przystąpi do barażów o awans. Tak wygląda tegoroczny terminarz "Czarnych Koszul".

 1. kolejka, Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa
 2. kolejka, Polonia Warszawa - Śląsk II Wrocław
 3. kolejka, Znicz Pruszków - Polonia Warszawa
 4. kolejka, Polonia Warszawa - Lech II Poznań
 5. kolejka, Wisła Puławy - Polonia Warszawa
 6. kolejka, Polonia Warszawa - Hutnik Kraków
 7. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Polonia Warszawa
 8. kolejka, Polonia Warszawa - Radunia Stężyca
 9. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa
 10. kolejka, Polonia Warszawa - Zagłębie II Lubin
 11. kolejka, GKS Jastrzębie - Polonia Warszawa
 12. kolejka, Garbarnia Kraków - Polonia Warszawa
 13. kolejka, Polonia Warszawa - Olimpia Elbląg
 14. kolejka, Górnik Polkowice - Polonia Warszawa
 15. kolejka, Polonia Warszawa - Motor Lublin

Tych zawodników powinieneś znać

Polonia Warszawa to marka, więc klub nie ma problemów, aby ściągać zawodników, których znamy z wyższych lig. W linii pomocy możemy oglądać Łukasza Piątka, który na poziomie PKO Ekstraklasy rozegrał 268 meczów. W ataku występują z kolei Michał Fidziukiewicz i Paweł Tomczyk.

"Czarne Koszule" jednak starają się działać rozważnie na rynku transferowym. Pomimo bogatego właściciela nie widać wydawania lekką ręką pieniędzy na wysokie kontrakty. Kadra Polonii na 2023 rok wygląda następująco.

Bramkarze: Antoni Borkiewicz, Michał Brudnicki, Jakub Lemanowicz.

Obrońcy: Filip Balcewicz, Wojciech Chojczak, Michał Grudniewski, Maciej Kowalski-Haberek, Jan Majsterek, Eryk Mikołajewski, Jakub Wawszczyk, Tomasz Wełna.

Pomocnicy: Grzegorz Aftyka, Michał Bajdur, Bartosz Biedrzycki, Wojciech Fadecki, Marcin Kluska, Krzysztof Koton, Piotr Marciniec, Mateusz Michalski, Łukasz Piątek, Marcin Pieńkowski, Paweł Tarnowski, Mykyta Wasin.

Napastnicy: Michał Fidziukiewicz, Krystian Pieczara, Maciej Radaszkiewicz, Junior Radziński, Paweł Tomczyk.

Wszystkie mecze Polonii Warszawa w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.