Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg w eWinner II lidze gra od 2016 roku. Ten sezon jest całkiem niezły w wykonaniu tej drużyny, bo wciąż ma ona kontakt z czołówką. Klub z województwa warmińsko-mazurskiego może na poważnie włączyć się do walki o awans do Fortuna I ligi.

II-ligowy średniak z Elbląga

Olimpia Elbląg stała się bardzo solidnym II-ligowcem. To klub, który w poprzednich sezonach często zajmował miejsce w środku stawki. Nie można wykluczyć, że w tym roku będzie podobnie, choć na razie zespół Przemysława Gomułki liczy się w walce o awans do I ligi.

Klub z Warmii i Mazur ostatni raz grał na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 2011/2012. To jednak był krótki epizod, który trwał rok. Potem był nawet spadek do III ligi, ale w obecnych rozgrywkach tak drastyczny scenariusz elblążanom raczej nie grozi.

Olimpia wydaje się być klubem, który nie ma wielkiego parcia na awans. Jeżeli nadarzy się taka okazja, to klub z Elbląga na pewno powalczy o promocję, ale aż tak ambitny cel nie został postawiony drużynie przed sezonem.

Olimpia Elbląg - wyniki, terminarz, tabela

W tym sezonie Olimpia Elbląg ma jeden poważny problem, który ma duży wpływ na pozycję w tabeli. Ten zespół zbyt często kończy swoje mecze remisem. W całej eWinner II lidze nie ma drugiego zespół, który tyle razy dzielił się z przeciwnikiem punktami.

To jednak ma swoje plusy, bo czasami lepiej zremisować, niż przegrać. Olimpia na pewno może być dumna ze swoich defensorów, bo pod względem liczby straconych bramek są jednymi z najlepszych w całych rozgrywkach.

Olimpia Elbląg jednak na samych remisach może nie dostać się nawet do barażów. Runda wiosenna będzie kluczowa, a w niej nie zabraknie bardzo ciekawych meczów. Oto terminarz na 2023 rok.

 1. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Olimpia Elbląg
 2. kolejka, Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce
 3. kolejka, Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg
 4. kolejka, Olimpia Elbląg - Śląsk II Wrocław
 5. kolejka, Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg
 6. kolejka, Olimpia Elbląg - Lech II Poznań
 7. kolejka, Wisła Puławy - Olimpia Elbląg
 8. kolejka, Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków
 9. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg
 10. kolejka, Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca
 11. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Elbląg
 12. kolejka, Olimpia Elbląg - Zagłębie II Lubin
 13. kolejka, Polonia Warszawa - Olimpia Elbląg
 14. kolejka, Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków
 15. kolejka, Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie

Zbudowali młody zespół

Olimpia Elbląg to kolejny przykład drużyny z eWinner II ligi, która nie wydaje dużych pieniędzy na zawodników. Trener Przemysław Gomułka pracuje z wieloma młodymi piłkarzami, którzy urodzili się w latach 2000.

To ma swoje plusy, bo zespół stale się rozwija i w przyszłości może czerpać z tego duże korzyści. Na pewno niektórzy zawodnicy już są pod obserwacją klubów z wyższych lig. Tak wygląda kadra Olimpii Elbląg w 2023 roku.

Bramkarze: Łukasz Łęgowski, Andrzej Witan.

Obrońcy: Kacper Filipczyk, Patryk Jakubczyk, Kacper Łaszak, Adrian Piekarski, Łukasz Sarnowski, Marcel Stefaniak, Dawid Wierzba.

Pomocnicy: Marcin Czernis, Bartosz Danowski, Maciej Famulak, Kacper Jóźwicki, Paweł Kazimierowski, Michał Kuczałek, Konrad Łabecki, Łukasz Pokrywka, Jan Sienkiewicz, Adrian Szantyr, Kacper Szczudliński, Maciej Tobojka, Dawid Winiarski.

Napastnicy: Jakub Branecki, Dawid Danilczyk, Mariusz Gabrych, Dominik Kozera, Marcin Rajch, Aron Stasiak.

Wszystkie mecze Olimpii Elbląg w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w zakładce "eWinner 2. liga" w Pilot WP.