Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Kotwica Kołobrzeg

Kotwica Kołobrzeg w tym sezonie ma jasny cel do zrealizowania. Klub ma zaliczyć drugi awans z rzędu, czyli zameldować się w Fortuna I lidze. Po rundzie jesiennej w eWinner II lidze wydawało się, że to nie będzie stanowić większego problemu, bo drużyna Marcina Płuski była liderem rozgrywek. Do awansu jednak jeszcze bardzo daleka droga. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.

Beniaminek z dużymi aspiracjami

Kotwica Kołobrzeg ostatni raz na poziomie II ligi grała w sezonie 2016/17. Wtedy rozgrywki zakończyły się spadkiem do III ligi i ten klub na czwartym poziomie rozgrywkowym spędził aż pięć sezonów. W ubiegłym roku jednak udało się wywalczyć upragniony awans.

Teraz klub pod względem organizacyjnym i finansowym jest gotowy na Fortuna I ligę Kotwica na co dzień gra swoje mecze na stadionie imienia Sebastiana Karpiniuka przy ulicy Śliwińskiego 10 w Kołobrzegu.

Kołobrzeski klub istnieje od 1946 roku. Co ciekawe, Kotwica Kołobrzeg nigdy w historii nie grała na poziomie Ekstraklasy, ani dzisiejszej I ligi. Dlatego ten sezon może się okazać historyczny.

Kotwica Kołobrzeg - tabela, wyniki, terminarz

Kotwica Kołobrzeg po 19. kolejkach, które rozegrano jesienią, zajęła pierwsze miejsce w tabeli eWinner II ligi. Nad drugim KKS-em 1925 Kalisz udało się wypracować trzypunktową przewagę. Warto mieć na uwadze, że w tym sezonie dwie najlepsze drużyny od razu awansują do I ligi, a cztery kolejne przystąpią do barażów.

Wiosną kołobrzeżanie rozegrają piętnaście spotkań. Najważniejsze są te z rywalami, którzy także mają chrapkę na awans, a są to m.in. wspomniany KKS, Polonia Warszawa, Motor Lublin, czy Znicz Pruszków. Tak prezentuje się terminarz Kotwicy Kołobrzeg w 2023 roku.

 1. kolejka, Znicz Pruszków - Kotwica Kołobrzeg
 2. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań
 3. kolejka, Wisła Puławy - Kotwica Kołobrzeg
 4. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Hutnik Kraków
 5. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg
 6. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca
 7. kolejka, GKS Jastrzębie - Kotwica Kołobrzeg
 8. kolejka, Zagłębie II Lubin - Kotwica Kołobrzeg
 9. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa
 10. kolejka, Garbarnia Kraków - Kotwica Kołobrzeg
 11. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Elbląg
 12. kolejka, Górnik Polkowice - Kotwica Kołobrzeg
 13. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin
 14. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Kotwica Kołobrzeg
 15. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Siedlce

Kotwica Kołobrzeg sięgnęła po gwiazdy

Kołobrzeżanie w walce o awans stosują sprawdzone metody. Kadra tej drużyny eWinner II ligi to mieszanka młodości i doświadczenia. W zespole nie brakuje zawodników, których doskonale znamy z PKO Ekstraklasy.

Zimą udało się sprowadzić Adama Frączczaka. W kadrze są także Grzegorz Goncerz, Łukasz Sierpina, czy Łukasz Wolsztyński. Są także obcokrajowcy, czyli Ukrainiec Dmytro Halko oraz Chorwat Josip Soljić. Cała kadra prezentuje się następująco.

Bramkarze: Miłosz Garstkiewicz, Bartosz Neugebauer, Oskar Pogorzelec.

Obrońcy: Łukasz Kosakiewicz, Damian Kostkowski, Sebastian Murawski, Robert Obst, Adrian Skrzyniak, Piotr Witasik.

Pomocnicy: Kamil Bartoś, Adrian Bielka, Michał Cywiński, Tomasz Kaczmarek, Kamil Kort, Michał Kozajda, Paweł Łysiak, Janusz Nojszewski, Mikołaj Rakowski, Łukasz Sierpina, Josip Soljić, Jakub Szarpak, Łukasz Wolsztyński.

Napastnicy: Jakub Bojas, Adam Frączczak, Grzegorz Goncerz, Dmytro Halko.

Wszystkie mecze Kotwicy Kołobrzeg w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.