Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Zagłębie II Lubin

Zagłębie Lubin ma jedną z najlepszych akademii w Polsce. Zdolną młodzież rzucono na głęboką wodę i rywalizuje w eWinner II lidze. Na razie brak doświadczenia często jest karcony, przez co "Miedziowi" walczą o utrzymanie. Klub jednak nie zmienia swojego pomysłu na rezerwę.

Dwa mistrzostwa i awans

Poprzedni sezon obrodził w sukcesy w Zagłębiu Lubin. Nie chodzi jednak o drużynę, która gra w PKO Ekstraklasie, ale o akademię, w którą bez przerwy inwestowane są duże pieniądze. "Medziowi" to aktualni mistrzowie Polski juniorów U-19 i U-17. Ze zdolną młodzieżą jednak trzeba coś zrobić, a tylko nieliczni od razu przebiją się do pierwszej drużyny.

Zagłębie jednak już od dawna ma rezerwę, która w poprzednim sezonie awansowała z III ligi do eWinner II ligi. Dzięki temu młodzi gracze mogą ogrywać się na szczeblu centralnym i zbierać pierwsze doświadczenia w piłce seniorskiej.

Cel na ten sezon jest bardzo prosty. Rezerwa Zagłębia Lubin ma przede wszystkim się utrzymać i po rundzie jesiennej wydawało się, że to będzie formalność. "Miedziowi" zajęli 12. miejsce w tabeli i z optymizmem wyczekiwali wiosny.

W II lidze nie ma litości

W eWinner II lidze jednak na dole tabeli różnice punktowe są tak niewielkie, że do zapewnienia sobie utrzymania daleka droga. A że młodość rządzi się swoimi prawami, to przed drużyną Jarosława Krzyżanowskiego trudne miesiące. Szczególnie że w kontekście walki o ligowy byt często kluczową rolę odgrywa doświadczenie, a tego w lubińskiej "dwójce" ewidentnie brakuje.

Zagłębie II Lubin to bardzo ciekawy i perspektywiczny zespół, a jego mecze często ogląda się z przyjemnością. "Miedziowi" sporo bramek strzelają, ale jeszcze więcej tracą. Kiedy i z kim grają w rundzie wiosennej? Oto terminarz:

 1. kolejka, Śląsk II Wrocław - Zagłębie II Lubin
 2. kolejka, Zagłębie II Lubin - Znicz Pruszków
 3. kolejka, Lech II Poznań - Zagłębie II Lubin
 4. kolejka, Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy
 5. kolejka, Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin
 6. kolejka, Zagłębie II Lubin - Siarka Tarnobrzeg
 7. kolejka, Radunia Stężyca - Zagłębie II Lubin
 8. kolejka, Zagłębie II Lubin - Kotwica Kołobrzeg
 9. kolejka, Zagłębie II Lubin - GKS Jastrzębie
 10. kolejka, Polonia Warszawa - Zagłębie II Lubin
 11. kolejka, Zagłębie II Lubin - Garbarnia Kraków
 12. kolejka, Olimpia Elbląg - Zagłębie II Lubin
 13. kolejka, Zagłębie II Lubin - Górnik Polkowice
 14. kolejka, Motor Lublin - Zagłębie II Lubin
 15. kolejka, Zagłębie II Lubin - KKS 1925 Kalisz

Młodzież ma się ogrywać

Podstawowa kadra Zagłębia II Lubin to zawodnicy urodzeni po 2000 roku. W zespole trenera Krzyżanowskiego nie brakuje nawet piłkarzy z roczników 2007. Niemal wszyscy to wychowankowie akademii "Miedziowych". Klub stawia na swoich i nie schodzi z tej drogi niezależnie wyników.

Lubinianie nie poszli drogą Lecha Poznań, który w swojej rezerwie ma kilku doświadczonych piłkarzy. Zagłębie może jedynie sięgać po graczy z ekstraklasowej kadry, ale jak na razie robi to rzadko. Kto znajduje się w kadrze Zagłębia II Lubin?

Bramkarze: Jakub Bielak, Dawid Radziński.

Obrońcy: Michał Bogacz, Hubert Czerwiński, Kamil Fura, Igor Orlikowski, Szymon Panasiuk, Milan Posmyk, Kamil Sochań.

Pomocnicy: Mateusz Dziewiatowski, Szymon Karasiński, Oskar Kozdroń, Paweł Kruszelnicki, Aleksander Kubacki, Jakub Łoboda, Maciej Maćków, Dawid Paraszczak, Cyprian Popielec, Odyseusz Sygieniewicz, Szymon Tarkowski.

Napastnicy: Jakub Rogalski, Wojciech Szafranek, Kasjan Frankowski, Adam Matysek.

Wszystkie mecze Motoru Lublin w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.