Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Śląsk II Wrocław

Trzeci sezon Śląska II Wrocław w eWinner II lidze może być ostatnim. Rezerwa klubu z PKO Ekstraklasy przez cały sezon gra przeciętnie i najczęściej można ją znaleźć na ostatnim miejscu w tabeli. Na niebie jest coraz więcej znaków, że ten zespół jako jeden z pierwszych spadnie do III ligi.

Pandemia pomogła w awansie

Rezerwa Śląska Wrocław do eWinner II ligi dostała się dość szczęśliwie. Awans wywalczono podczas pandemii koronawirusa, gdy rozgrywki zakończono w połowie. Wtedy wrocławianie mieli to szczęście, że byli o kilka punktów nad Polonią Bytom i Ruchem Chorzów, a kluby z Górnego Śląska straciły możliwość dogonienia lidera.

Pierwsze dwa sezony w II lidze jednak pokazały, że rezerwa Śląska nie jest chłopcem do bicia. Najpierw udało się ukończyć rozgrywki na ósmym, a potem na dwunastym miejscu. Wydawało się, że to będzie drużyna, która na stałe zagości na trzecim szczeblu ligowym w Polsce.

W piłce jednak wszystko zmienia się bardzo szybko. Śląsk II Wrocław obecnie jest jedną z najsłabszych drużyn w eWinner II lidze i ten sezon może być jego ostatnim na tym poziomie.

Czerwona latarnia II ligi

Po rundzie jesiennej Śląsk II Wrocław zajął ostatnie miejsce w tabeli. Dobra wiadomość jednak była taka, że strata do miejsca gwarantującego utrzymanie wynosiła jedynie cztery punkty. Były zatem podstawy, aby wierzyć, że jeszcze nie wszystko stracone.

Początek rundy wiosennej to jednak głównie porażki. Jeżeli wrocławianie nagle nie zaczną wygrywać, to mogą jako pierwsi pogodzić się z losem w postaci spadku do III ligi. Kiedy i z kim gra Śląsk II Wrocław? Oto terminarz.

 1. kolejka, Śląsk II Wrocław - Zagłębie II Lubin
 2. kolejka, Polonia Warszawa - Śląsk II Wrocław
 3. kolejka, Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków
 4. kolejka, Olimpia Elbląg - Śląsk II Wrocław
 5. kolejka, Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice
 6. kolejka, Motor Lublin - Śląsk II Wrocław
 7. kolejka, Śląsk II Wrocław - KKS 1925 Kalisz
 8. kolejka, Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław
 9. kolejka, Śląsk II Wrocław - Stomil Olsztyn
 10. kolejka, Śląsk II Wrocław - GKS Jastrzębie
 11. kolejka, Znicz Pruszków - Śląsk II Wrocław
 12. kolejka, Śląsk II Wrocław - Lech II Poznań
 13. kolejka, Wisła Puławy - Śląsk II Wrocław
 14. kolejka, Śląsk II Wrocław - Hutnik Kraków
 15. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Śląsk II Wrocław

Młodzież i jeden rodzynek

Śląsk II Wrocław działa w podobny sposób, jak rezerwa Zagłębia Lubin. Trzon zespołu stanowią piłkarze młodzi, którzy na razie nie przebili się do pierwszej drużyny. Jedynym wyjątkiem jest Mariusz Pawelec, który w Ekstraklasie rozegrał ponad 300 meczów.

Wyniki jednak pokazują, że taki pomysł na drużynę w przypadku Śląska się nie sprawdza. Trener Krzysztof Wołczek wprawdzie może sięgać po graczy z Ekstraklasy, ale i to nie przynosi efektów. Podstawowa kadra wrocławskiego zespołu prezentuje się następująco.

Bramkarze: Bartłomiej Frasik, Bartosz Głogowski.

Obrońcy: Krzysztof Kurowski, Kuba Lizakowski, Dawid Matuszewski, Mariusz Pawelec, Robert Pisarczuk, Michał Szmigiel, Filip Turkowyd.

Pomocnicy: Patryk Caliński, Jakub Jezierski, Maciej Krawczuk, Szymon Krocz, Miłosz Kurowski, Mateusz Lisowski, Szymon Maszkowski, Mateusz Młynarczyk, Jakub Zawadzki.

Napastnicy: Dawid Bałdyga, Patryk Bednarczyk.

Wszystkie mecze Śląska II Wrocław w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.