Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Siarka Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg praktycznie przez cały sezon jest jednym z głównych kandydatów do spadku. Utrzymanie w eWinner II lidze będzie dla tego klubu wielkim sukcesem. Trener Łukasz Becella robi, co może, aby wyciągnąć klub z dołka, ale efektów na razie nie widać.

Wydostali się z III ligi

Siarka Tarnobrzeg jest jednym z tych klubów, które miło wspominają lata 90. To wtedy drużyna z Podkarpacia grała na poziomie dzisiejszej Ekstraklasy. Siarkowcy jednak nigdy nie walczyli o czołowe lokaty, a na najwyższym szczeblu ligowym byli bardzo krótko. Dlatego dziś gra w eWinner II lidze i tak jest odbierana jako duży sukces.

Tarnobrzeżanie w tym sezonie są beniaminkiem. Za nimi aż trzy sezony na poziomie III ligi i w Siarce pewnie chcieliby, aby te czasy już nie wróciły. Rzeczywistość jednak nie jest tak łaskawa, bo wyniki w sezonie 2022/2023 nie napawają optymizmem.

Siarka Tarnobrzeg w tej chwili jest jednym z głównych kandydatów do spadku. W eWinner II lidze jednak walka o utrzymanie będzie toczyć się pewnie do ostatniej kolejki.

Spadek coraz bardziej realny

Już jesienią Siarka Tarnobrzeg miała problemy. W pewnym momencie w drużynie Łukasza Becelli coś zaskoczyło i udawało się regularnie zdobywać punkty. Dzięki temu piłkarze na przerwę zimową udali się, zajmując 15. miejsce w tabeli eWinner II lidze. Były zatem podstawy, aby wierzyć w utrzymanie.

Początek rundy wiosennej jednak nie napawa optymizmem. Siarkowcy regularnie przegrywają, rywale zaczynają uciekać i każdy punkt jest na wagę złota. W Tarnobrzegu walka o utrzymanie będzie bardzo trudna. Kiedy i z kim gra Siarka? Oto terminarz.

 1. kolejka, Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg
 2. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Hutnik Kraków
 3. kolejka, GKS Jastrzębie - Siarka Tarnobrzeg
 4. kolejka, Radunia Stężyca - Siarka Tarnobrzeg
 5. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg
 6. kolejka, Zagłębie II Lubin - Siarka Tarnobrzeg
 7. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Polonia Warszawa
 8. kolejka, Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg
 9. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg
 10. kolejka, Górnik Polkowice - Siarka Tarnobrzeg
 11. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin
 12. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Siarka Tarnobrzeg
 13. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Siedlce
 14. kolejka, Stomil Olsztyn - Siarka Tarnobrzeg
 15. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Śląsk II Wrocław

Nie stać ich na głośne transfery

Skąd słabe wyniki w Siarce Tarnobrzeg? To nie jest klub, który może sobie na wiele pozwolić. Wystarczy spojrzeć na kadrę, w której jest wielu zawodników bez doświadczenia. Działacze często sięgają po piłkarzy, którzy są po różnych problemach i liczą, że na Podkarpaciu wybiją się do wyższej ligi. Kadra na ten sezon wygląda tak.

Bramkarze: Jakub Jędrychowski, Wojciech Muzyk, Piotr Pietryga, Jakub Szymański.

Obrońcy: Michał Bierzało, Lukas Hrnciar, Filip Jania, Bartosz Sułkowski, Krystian Szymocha, Igor Woś, Kacper Zbyradowski.

Pomocnicy: Ivan Agudo, Wojciech Bieniarz, Kacper Cichoń, Szymon Kaliniec, Filip Krempa, Piotr Kwaśniewski, Alan Lubaski, Paweł Mróz, Karol Noiszewski, Marcin Stefanik, Kacper Sumara, Marcel Tyl, Mateusz Ziółkowski.

Napastnicy: Kamil Adamek, Piotr Cichocki, Ołeksandr Jacenko, Krzysztof Zawiślak.

Wszystkie mecze Siarki Tarnobrzeg w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.