Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Radunia Stężyca

Radunia Stężyca to jeden z tych klubów, które warto obserwować. To nowy gracz na szczeblu centralnym w polskim futbolu, ale mający ambitne cele. Ten sezon jednak do łatwych nie należy i niemal na pewno nie przyniesie kolejnego awansu.

Niewielki klub z dużymi ambicjami

Wiele klubów chciałoby mieć takie warunki, jak Radunia Stężyca. Wokół tego klubu jednak nie brakuje kontrowersji. Wszystko przez to, że na jego utrzymanie płyną bardzo duże pieniądze z gminy, a dużo do powiedzenia ma wójt Tomasz Brzoskowski. Tak naprawdę to on pociąga za najważniejsze sznurki.

Klub z województwa pomorskiego ma bardzo ambitne cele. W ciągu kilku lat udało się pokonać drogę od gdańskiej ligi okręgowej do eWinner II ligi. Na tym jednak klub z niewielkiej miejscowości nie zamierza poprzestać. W przyszłości Radunia chce dostać się do I ligi.

Stężyca liczy niewiele ponad 2 tys. mieszkańców. Miejscowa Radunia jest jedną z największych atrakcji. Trudno się dziwić skoro do klubu są ściągani piłkarze z bogatą przeszłością. To jednak nie przekłada się na frekwencję, bo na mecze przeważnie przychodzi niewiele ponad 400 osób.

Radunia Stężyca - wyniki, terminarz, tabela

Radunia Stężyca już w tym sezonie chciała walczyć o awans, ale runda jesienna pokazała, że na to jeszcze za wcześnie. W trakcie rozgrywek zmieniono nawet trenera i na miejsce Sebastiana Letniowskiego przyszedł Ostap Markewycz. Ukrainiec wiosną ma zapewnić drużynie utrzymanie, a następnie przygotować ją na to, by w kolejnym sezonie biła się o czołowe lokaty.

Jak to wychodzi w praktyce? Całkiem nieźle, bo choć Radunia jeszcze nie jest w stanie wygrywać z każdym, to regularnie punktuje i pnie się w ligowej tabeli. Wiosenny terminarz klubu ze Stężycy prezentuje się jak poniżej.

 1. kolejka, Lech II Poznań - Radunia Stężyca
 2. kolejka, Radunia Stężyca - Wisła Puławy
 3. kolejka, Hutnik Kraków - Radunia Stężyca
 4. kolejka, Radunia Stężyca - Siarka Tarnobrzeg
 5. kolejka, GKS Jastrzębie - Radunia Stężyca
 6. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca
 7. kolejka, Radunia Stężyca - Zagłębie II Lubin
 8. kolejka, Polonia Warszawa - Radunia Stężyca
 9. kolejka, Radunia Stężyca - Garbarnia Kraków
 10. kolejka, Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca
 11. kolejka, Radunia Stężyca - Górnik Polkowice
 12. kolejka, Motor Lublin - Radunia Stężyca
 13. kolejka, Radunia Stężyca - KKS 1925 Kalisz
 14. kolejka, Pogoń Siedlce - Radunia Stężyca
 15. kolejka, Radunia Stężyca - Stomil Olsztyn

Sięgają po piłkarzy z przeszłością

Radunia Stężyca pod względem finansowym to ligowa czołówka. Dzięki temu klub jest w stanie przyciągnąć graczy, którzy sporo czasu spędzili w PKO Ekstraklasie. Rafał Kosznik, Jonatan Straus, Wojciech Łuczak, Mateusz Kuzimski - to gracze, których fani polskiego futbolu dobrze kojarzą.

W zespole jest także czterech obcokrajowców. To pochodzący z Portugalii Ednilson Furtad, Brazylijczyk Eduardo Soares oraz Ukraińcy Dmytro Baszłaj i Dmytro Prichna. W kadrze, którą możesz zobaczyć poniżej, nie brakuje także zdolnej młodzieży, która pewnie marzy, aby ze Stężycy wypłynąć na szersze wody.

Bramkarze: Kacper Czajkowski, Kacper Tułowiecki, Wiktor Zaborowski.

Obrońcy: Dmytro Baszłaj, Maciej Dampc, Tomasz Dejewski, Rafał Kosznik, Kacper Lejk, Filip Lipka, Szymon Nowicki, Maciej Orłowski, Adrian Rajski, Jonatan Straus.

Pomocnicy: Sebastian Deja, Eduardo Soares, Jan Furman, Marcel Górski, Wojciech Jakubik, Andrzej Kaszuba, Jakub Letniowski, Jakub Litwin, Wojciech Łuczak, Filip Pawłowski, Adam Płotka, Nikodem Potrac, Dmytro Prichna, Cezary Sauczek, Radosław Stępień, Paweł Wojowski, Bartosz Zynek.

Napastnicy: Ednilson Furtado, Przemysław Kita, Mateusz Kuzimski.

Wszystkie mecze Raduni Stężyca w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.