Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Lech II Poznań

W tym sezonie drużyny rezerw spisują się bardzo przeciętnie. Wyjątkiem jest Lech II Poznań, który prawdopodobnie szybko zapewni sobie utrzymanie. A może "Kolejorz" włączy się do walki o awans do Fortuna I ligi? W stolicy Wielkopolski sprawdza się połączenie młodości z doświadczeniem. Mecze tej drużyny możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.

Ogrywają młode talenty

Kluby z PKO Ekstraklasy w pewnym momencie zdały sobie sprawę, że warto mieć drużynę rezerw, która będzie grać na poziomie centralnym. Dzięki temu można utrzymać u siebie młodych i zdolnych piłkarzy, a następnie ogrywać ich na wysokim szczeblu ligowym. Taką drogę obrał Lech Poznań, który od czterech sezonów ma drużynę w eWinner II lidze.

W poprzednich latach różnie wiodło się rezerwie "Kolejorza". Były nawet momenty, gdy drużynie groził spadek do III ligi. Przy Bułgarskiej działacze doszli do wniosku, że drugiej drużyny nie można opierać wyłącznie na wychowankach. Dlatego postanowiono połączyć młodość z doświadczeniem.

W tym sezonie takie połączenie się sprawdza. Lech II Poznań prawdopodobnie bez większych problemów utrzyma się w eWinner II lidze. Nie można nawet wykluczyć, że drużyna prowadzona przez Artura Węskę zaatakuje strefę barażową, która pozwoli powalczyć o I ligę.

Lech II Poznań - wyniki, terminarz, tabela

Już po rundzie jesiennej Lech II Poznań zajmował dziesiąte miejsce. Przewaga nad strefą spadkową jednak nie była zbyt duża, więc cel na wiosnę to przede wszystkim zapewnienie sobie II-ligowego bytu na kolejny sezon.

Czy "Kolejorz" celuje w I ligę? Przed trenerem na pewno nie postawiono takiego celu. Głównym celem tej drużyny jest ogrywanie młodych i utalentowanych piłkarzy, którzy na razie mają problem, aby przebić się do drużyny grającej w PKO Ekstraklasie. Wiosną terminarz Lecha wygląda następująco.

 1. kolejka, Lech II Poznań - Radunia Stężyca
 2. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań
 3. kolejka, Lech II Poznań - Zagłębie II Lubin
 4. kolejka, Polonia Warszawa - Lech II Poznań
 5. kolejka, Lech II Poznań - Garbarnia Kraków
 6. kolejka, Olimpia Elbląg - Lech II Poznań
 7. kolejka, Lech II Poznań - Górnik Polkowice
 8. kolejka, Motor Lublin - Lech II Poznań
 9. kolejka, Lech II Poznań - KKS 1925 Kalisz
 10. kolejka, Pogoń Siedlce - Lech II Poznań
 11. kolejka, Lech II Poznań - Stomil Olsztyn
 12. kolejka, Śląsk II Wrocław - Lech II Poznań
 13. kolejka, Lech II Poznań - Znicz Pruszków
 14. kolejka, Lech II Poznań - GKS Jastrzębie
 15. kolejka, Wisła Puławy - Lech II Poznań

Nie brakuje dawnych gwiazd

W kadrze Lecha II Poznań znajdziemy przede wszystkim młode talenty, które być może w przyszłości będą stanowić o sile pierwszej drużyny. Samą młodzieżą jednak trudno się gra na poziomie eWinner II ligi, więc klub zakontraktował kilku doświadczonych graczy.

W tym zespole znajdziemy m.in. Adama Stachowiaka, Tomasza Cywkę, czy Szymona Pawłowskiego. Dodatkowo trener Węska może sięgać po zawodników z pierwszej drużyny, choć robi to niezbyt często. Tak wygląda podstawowa kadra Lecha II Poznań.

Bramkarze: Mateusz Pruchniewski, Łukasz Radliński, Adam Stachowiak.

Obrońcy: Ksawery Kukułka, Mikołaj Tudruj, Patryk Walis, Jakub Zagórski.

Pomocnicy: Igor Brzyski, Tomasz Cywka, Patryk Gogół, Bartłomiej Juszczyk, Szymon Pawłowski, Maksym Pietrzak, Krystian Sanocki, Kacper Sommerfeld, Mateusz Wójcik, Bruno Żołądź.

Napastnicy: Igor Kornbis, Łukasz Spławski, Oskar Tomczyk, Filip Wełniak, Filip Wilak.

Wszystkie mecze Lecha II Poznań w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.