Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Hutnik Kraków

Najpierw był spadek, a potem utrzymanie się w eWinner II lidze po wycofaniu się jednego z rywali. Hutnik Kraków ostatnio dużo przeżył, ale pojawiła się nadzieja na lepsze czasy. Najpierw jednak klub musi znowu się utrzymać, co z pewnością łatwe nie będzie.

Piękne lata 90

W Krakowie od lat liczy się głównie Wisła i Cracovia, ale w stolicy Małopolski są także inne kluby z bogatą przeszłością. Jednym z nich jest Hutnik Kraków, który złote czasy przeżywał w latach 90. Wtedy nawet udało się ukończyć jeden sezon dzisiejszej Ekstraklasy na trzecim miejscu. Sukcesu jednak nie wykorzystano i potem było już tylko gorzej.

Klub z Nowej Huty w ostatnich latach bardzo długo lawirował między IV i III ligą. Dwa lata temu jednak udało się awansować do eWinner II ligi. Niewiele brakowało, a ta przygoda skończyłaby się po zaledwie dwóch sezonach.

W poprzednich rozgrywkach Hutnik sportowo spadł z II ligi. Nagle jednak wszystko się zmieniło, gdy wycofały się Wigry Suwałki, a krakowianom przy stoliku przyznano utrzymanie. Była radość, ale też i wielka niepewność, bo klub był przygotowany na start w III lidze.

Utrzymać się za wszelką cenę

Hutnik Kraków musiał na szybko budować II-ligową drużynę. To odbiło się na wynikach, bo po rundzie jesiennej to była przedostatnia drużyna w lidze. Dlatego już w październiku zdecydowano się na zmianę trenera i Andrzeja Paszkiewicza zmienił Bartłomiej Bobla. To on ma uratować drużynę przed spadkiem.

Wiosna będzie bardzo ciężka i pełna emocji. Hutnik w każdym meczu będzie grać z nożem na gardle. Przed klubem jednak lepsze czasy, bo nowym właścicielem został stalowy gigant, czyli holding Cognor. Pierwszym celem jest utrzymanie się w eWinner II lidze, a potem budowa drużyny, która powalczy o wyższe cele. Wróćmy jednak do teraźniejszości, która w postaci terminarza prezentuje się tak.

 1. kolejka, GKS Jastrzębie - Hutnik Kraków
 2. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Hutnik Kraków
 3. kolejka, Hutnik Kraków - Radunia Stężyca
 4. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Hutnik Kraków
 5. kolejka, Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin
 6. kolejka, Polonia Warszawa - Hutnik Kraków
 7. kolejka, Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków
 8. kolejka, Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków
 9. kolejka, Hutnik Kraków - Górnik Polkowice
 10. kolejka, Motor Lublin - Hutnik Kraków
 11. kolejka, Hutnik Kraków - KKS 1925 Kalisz
 12. kolejka, Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków
 13. kolejka, Hutnik Kraków - Stomil Olsztyn
 14. kolejka, Śląsk II Wrocław - Hutnik Kraków
 15. kolejka, Hutnik Kraków - Znicz Pruszków

Kadra budowana na szybko

W Hutniku Kraków dużo się pozmieniało w kontekście poprzedniego sezonu. Po chwilowym spadku odeszło wielu zawodników. Potem działacze musieli na szybko budować drużynę, która postawi się klubom z II ligi. Zimą dokonano kolejnych zmian kadrowych. W tej chwili liczy się tylko to, aby w jakikolwiek sposób uratować się przed spadkiem.

Kadra klubu z Nowej Huty to w dużej mierze piłkarze z Krakowa, którzy nie przebili się do silniejszych klubów. Tylko bramkarz Adam Wilk rozegrał kilkanaście spotkań w Ekstraklasie. Wielu jego kolegów nigdy nawet nie zasmakowało I ligi. Trener Bobla ma do dyspozycji następujących piłkarzy.

Bramkarze: Arkadiusz Leszczyński, Adam Wilk, Jacob Zagrodnik.

Obrońcy: Kacper Andrzejewski, Kamil Głogowski, Dawid Kubowicz, Jakub Marcinkowski, Patryk Nowakowski, Damian Urban, Szymon Waligóra, Kamil Wenger, Michał Zięba.

Pomocnicy: Sławomir Chmiel, Miłosz Drąg, Anthony Ikwuka, Patryk Kieliś, Maciej Królikowski, Krystian Lelek, Samuel Łapczyński, Marcin Miechówka, Kamil Rogóż, Patryk Serafin, Krzysztof Świątek, Dominik Zawadzki.

Napastnicy: Hubert Karpiński, Marcin Wróbel, Maksymilian Żmuda, Piotr Wójtowicz.

Wszystkie mecze Hutnika Kraków w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP