Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Górnik Polkowice

Górnik Polkowice to kolejny spadkowicz z I ligi. Runda jesienna w eWinner pokazała, że ten zespół może powalczyć o szybki powrót na zaplecze PKO Ekstraklasy. Wiosną jednak już tak dobrze nie ma i jak nie nastąpi szybkie przebudzenie, to klub z Dolnego Śląska zanotuje kolejną degradację.

Szukają swojego miejsca

Górnik Polkowice zalicza się do klubów, które nie potrafią ustabilizować swojego miejsca w hierarchii polskiego futbolu. W ostatnich kilku dekadach kibice zasmakowali m.in. Ekstraklasy, I ligi, ale były też sezony, w których klub rywalizował na poziomie III ligi. Ostatnio znowu nadeszły gorsze czasy.

Poprzedni sezon był bardzo słaby w wykonaniu polkowiczan, za co ponieśli surowe konsekwencje. Górnik zaliczył spadek z I ligi, ale kibice liczyli, że to tylko chwilowy kryzys i będą świadkami szybkiego powrotu. Spadki i awanse w ostatnich latach często się zdarzają w tej ekipie z Dolnego Śląska.

Za chwilę jednak może nadejść kolejne rozczarowanie. Górnik Polkowice znalazł się w poważnym kryzysie, choć długo nic tego nie zapowiadało.

Jesień była obiecująca

Jesienią Górnik Polkowice prezentował się obiecująco. Po dziewiętnastu kolejkach zespół Tomasza Grzegorczyka zajmował ósme miejsce w tabeli eWinner II ligi. Liczono zatem, że wiosna będzie lepsza i drużyna włączy się do walki o miejsca barażowe, dzięki którym będzie można powalczyć o awans.

Zimą dokonano kilku transferów, ale w lidze coś się zacięło. Początek rundy wiosennej jest tak koszmarny, że Górnik Polkowice zaliczył ogromny spadek w tabeli i w tej chwili jest jednym z kandydatów do spadku. Czy uda się uniknąć III ligi? Wszystko się wyjaśni po rozegraniu poniższego terminarza.

 1. kolejka, Motor Lublin - Górnik Polkowice
 2. kolejka, Górnik Polkowice - KKS 1925 Kalisz
 3. kolejka, Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice
 4. kolejka, Górnik Polkowice - Stomil Olsztyn
 5. kolejka, Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice
 6. kolejka, Górnik Polkowice - Znicz Pruszków
 7. kolejka, Lech II Poznań - Górnik Polkowice
 8. kolejka, Górnik Polkowice - Wisła Puławy
 9. kolejka, Hutnik Kraków - Górnik Polkowice
 10. kolejka, Górnik Polkowice - Siarka Tarnobrzeg
 11. kolejka, Radunia Stężyca - Górnik Polkowice
 12. kolejka, Górnik Polkowice - Kotwica Kołobrzeg
 13. kolejka, Zagłębie II Lubin - Górnik Polkowice
 14. kolejka, Górnik Polkowice - Polonia Warszawa
 15. kolejka, Garbarnia Kraków - Górnik Polkowice

Powinni straszyć napastnikami

Trener Grzegorczyk nie może narzekać, bo do dyspozycji ma kilku bardzo ciekawych zawodników. W ataku może liczyć na Arkadiusza Piecha i Mateusza Piątkowskiego, którzy sporo czasu spędzili w Ekstraklasie. Do tego dochodzą młode talent, jak np. Jan Ciućka, czy Kacper Gościniarek.

W eWinner II lidze jednak trzeba być w wysokiej formie, aby bić się o najwyższe cele. W Polkowicach polityka kadrowa ostatnio się nie sprawdza, ale to wciąż drużyna z bardzo dużym potencjałem. Wystarczy spojrzeć na poniższą kadrę.

Bramkarze: Marcin Furtak, Jakub Kopaniecki, Błażej Niezgoda, Jakub Wojtas.

Obrońcy: Dawid Burka, Michał Czarny, Bartosz Dyszy, Karol Fryzowicz, Mateusz Magdziak, Damian Makuch, Kacper Poczwardowski, Jarosław Ratajczak.

Pomocnicy: Kacper Bajerski, Filip Baranowski, Jewhenij Biłokiń, Kacper Gościniarek, Abdallah Hafez, Rafał Karmelita, Szymon Kiebzak, Klaudiusz Krasa, Jan Kuźma, Borys Leopold, Oskar Leopold, Sebastian Łysawkowski, Kamil Wacławczyk.

Napastnicy: Jan Ciućka, Mariusz Idzik, Mateusz Piątkowski, Arkadiusz Piech, Dominik Pisarek.

Wszystkie mecze Górnika Polkowice w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.