Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

GKS Jastrzębie

GKS Jastrzębie przed sezonem musiał szybko uporać się z licznymi problemami i otrząsnąć po spadku z I ligi. Było wiele obaw, ale udało się zbudować zespół, który na tle rywali w eWinner II lidze nie odstaje. Na razie jednak jest za wcześnie, aby myśleć o szybkim awansie.

Raz na górze, raz na dole

Kibice z Jastrzębia-Zdroju przeżyli już wiele ze swoim ukochanym klubem. Były już liczne spadki, awanse, a nawet zaczynanie wszystkiego niemal od zera w postaci startu w lidze okręgowej. Poprzedni sezon znowu dostarczył wielu negatywnych emocji, bo klub nie był w stanie konkurować w I lidze pod względem sportowym i finansowym, co skończyło się spadkiem do eWinner II ligi.

GKS Jastrzębie przed sezonem wymienił niemal całą kadrę. Trener Grzegorz Kurdziel musiał w krótkim czasie z nowych zawodników stworzyć drużynę. Runda jesienna jednak pokazała, że to mu się udało, bo klub z Górnego Śląska, zamiast kolejny raz bić się o utrzymanie, to był mocnym ligowym średniakiem.

Przez moment pojawiła się nawet nadzieja, że jastrzębianie włączą się do walki o awans. GKS jednak musiałby być bezbłędny wiosną i liczyć na notoryczne potknięcia wyżej notowanych rywal.

GKS Jastrzębie - wyniki, terminarz, tabela

GKS Jastrzębie dla każdego przeciwnika jest bardzo niewygodnym rywalem. Szczególnie na własnym zespole piłkarze Kurdziela są w stanie postawić się każdemu. Trochę gorzej wyglądają wyniki na wyjeździe, ale to i tak pozwala spadkowiczowi utrzymywać się w okolicy środka tabeli.

Wiosna powinna być dość spokojna w Jastrzębiu-Zdroju. To jeden z kandydatów do tego, aby szybko zapewnić sobie utrzymanie w eWinner II lidze i na spokojnie myśleć o kolejnym sezonie. Kiedy i z kim gra GKS Jastrzębie? Oto terminarz na 2023 rok.

 1. kolejka, GKS Jastrzębie - Hutnik Kraków
 2. kolejka, Motor Lublin - GKS Jastrzębie
 3. kolejka, GKS Jastrzębie - Siarka Tarnobrzeg
 4. kolejka, KKS 1925 Kalisz - GKS Jastrzębie
 5. kolejka, GKS Jastrzębie - Radunia Stężyca
 6. kolejka, Pogoń Siedlce - GKS Jastrzębie
 7. kolejka, GKS Jastrzębie - Kotwica Kołobrzeg
 8. kolejka, Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie
 9. kolejka, Zagłębie II Lubin - GKS Jastrzębie
 10. kolejka, Śląsk II Wrocław - GKS Jastrzębie
 11. kolejka, GKS Jastrzębie - Polonia Warszawa
 12. kolejka, Znicz Pruszków - GKS Jastrzębie
 13. kolejka, GKS Jastrzębie - Garbarnia Kraków
 14. kolejka, Lech II Poznań - GKS Jastrzębie
 15. kolejka, Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie

Muszą ustabilizować kadrę

Jak już wspominaliśmy, GKS Jastrzębie ma za sobą rewolucję kadrową i wymianę niemal całego składu po spadku. Zimą znowu dużo się działo w klubie, choć transferów było już dużo mniej. Widać, że budowa drużyny cały czas trwa i pewnie po sezonie będą kolejne zmiany.

Jastrzębianie jednak nie należą do II-ligowych krezusów. Szukają zawodników bez kontraktów i niezbyt drogich. W tej drużynie trudno znaleźć gwiazdy, ale jedną z ważniejszych postaci jest Farid Ali, który w Jastrzębiu-Zdroju gra od 2016 roku i wiele przeżył z tym klubem. Obecna kadra GKS-u Jastrzębie prezentuje się tak.

Bramkarze: Michał Antkowiak, Grzegorz Drazik, Jakub Maciejowski.

Obrońcy: Kamil Bednorz, Sebastian Golak, Dominik Klimkiewicz, Filip Kozłowski, Mateusz Słodowy, Dawid Witkowski, Jewhenij Zacharczenko.

Pomocnicy: Farid Ali, Bartosz Boruń, Szymon Gołuch, Joao Guilherme, Krystian Kaczmarczyk, Dariusz Kamiński, Tymon Kłosowicz, Przemysław Lech, Krystian Mucha, Ricardo Vaz, Daniel Szymczak, Nataniel Wybraniec.

Napastnicy: Kamil Jadach, Daniel Stanclik, Kacper Zych.

Wszystkie mecze GKS-u Jastrzębie w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.