Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Garbarnia Kraków

Legendarny klub znowu jest w tarapatach. W tym sezonie waży się przyszłość Garbarni Kraków w eWinner II lidze. Czy w czerwcu będzie wielka ulga w postaci utrzymania się, a może żałoba po kolejnym spadku na poziom III ligi? Klub ma przed sobą bardzo trudne miesiące.

Część historii polskiego futbolu

Garbarnia Kraków to jedna z legend polskiego futbolu, mogąca pochwalić się jednym mistrzostwem i jednym wicemistrzostwem Polski. To jednak był tak dawno, że o złotej erze pamięta coraz mniej osób. Największe sukcesy miały miejsce jeszcze przed wybuchem II wojny światowej.

Mistrz z 1931 roku od dawna szuka swojego miejsca na piłkarskiej mapie Krakowa. Przez bardzo długi czas Garbarnia Kraków grała na poziomie III lub IV ligi. Ostatnie lata są już jednak znacznie lepsze, bo krakowianie przeważnie grają w eWinner II lidze, a nawet spędzili jeden sezon w I lidze (2018/2019).

Obecnie trenerem zasłużonego klubu jest Maciej Musiał. To przed nim stoi cel, jakim jest zapewnienie utrzymania w II lidze. Łatwo nie będzie, o czym kibice przekonują się w każdym meczu.

Muszą nadrobić jesienne straty

Po rundzie jesiennej Garbarnia Kraków zajmowała szesnaste miejsce w eWinner II lidze. Gdyby wówczas skończyły się rozgrywki, to klub z Małopolski zaliczyłby spadek. Na szczęście jest jeszcze wiosna, a w dolnej połowie tabeli różnice punktowe są tak niewielkie, że jeszcze nie wszystko stracone.

Przed Garbarnią bardzo trudne miesiące. Zapowiada się na to, że do samego końca nie będzie meczów o pietruszkę i każdy punkt może okazać się na wagę złota. Kiedy i z kim gra Garbarnia Kraków? Oto terminarz.

 1. kolejka, Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków
 2. kolejka, Garbarnia Kraków - Stomil Olsztyn
 3. kolejka, Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków
 4. kolejka, Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków
 5. kolejka, Lech II Poznań - Garbarnia Kraków
 6. kolejka, Garbarnia Kraków - Wisła Puławy
 7. kolejka, Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków
 8. kolejka, Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg
 9. kolejka, Radunia Stężyca - Garbarnia Kraków
 10. kolejka, Garbarnia Kraków - Kotwica Kołobrzeg
 11. kolejka, Zagłębie II Lubin - Garbarnia Kraków
 12. kolejka, Garbarnia Kraków - Polonia Warszawa
 13. kolejka, GKS Jastrzębie - Garbarnia Kraków
 14. kolejka, Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków
 15. kolejka, Garbarnia Kraków - Górnik Polkowice

Na gwiazdy ich nie stać

Garbarnia Kraków nie ma nieograniczonego dostępu do pieniędzy, więc na rynku transferowym musi kombinować. Klub przeważnie sięga po zawodników, którzy nie przebili się w Ekstraklasie lub I lidze. Nie brakuje także graczy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na szczeblu centralnym.

Zimą dokonano kilku ciekawych transferów. Z Rakowa Częstochowa sprowadzono Xaviera Dziekońskiego, a z Hutnika Kraków udało się pozyskać Marka Assinora. Czy to wystarczy do utrzymania się w II lidze? Zobaczymy, a wiosną o to powalczą niżej wymienieni piłkarze.

Bramkarze: Mateusz Bartusik, Xavier Dziekoński, Aleksander Kozioł.

Obrońcy: Mateusz Bartków, Mateusz Kardas, Bartłomiej Mruk, Patryk Warczak.

Pomocnicy: Mark Assinor, Mateusz Duda, Karol Dziedzic, Dorian Gądek, Konrad Handzlik, Jakub Karbownik, Kamil Kuczak, Grzegorz Marszalik, Patryk Mularczyk, Donatas Nakrosius, Mateusz Nowak, Cezary Polak, Bartłomiej Purcha, Bartosz Seweryn, Wojciech Słomka, Tomasz Tymosiak.

Napastnicy: Mateusz Grzybowski, Tomasz Wilk, Adam Żak.

Wszystkie mecze Garbarni Kraków w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.