Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

KKS 1925 Kalisz

W tym sezonie cała Polska usłyszała o klubie z Kalisza. To przede wszystkim zasługa rewelacyjnych wyników w Pucharze Polski. Jest jednak szansa na kolejny sukces, bo KKS 1925 Kalisz to jeden z kandydatów do wygrania eWinner II ligi. Wszystkie mecze tych rozgrywek możesz oglądać na żywo, online w zakładce "eWinner 2. liga" Pilot WP.

Do dwóch razy sztuka?

KKS 1925 Kalisz przeszedł bardzo długą drogę, aby znaleźć się w miejscu, w którym jest obecnie. W przeszłości na poziomie I ligi grał klub z Kalisza, ale to była Calisia, którą dziś można znaleźć w lidze okręgowej. Kilkanaście lat temu to jednak KKS rywalizował w rozgrywkach amatorskich.

Kaliszanie w 2007 roku świętowali awans... z B-klasy do A-klasy. "Duma Kalisza" małymi krokami pokonywała kolejne szczeble. W końcu udało się awansować do eWinner II ligi, co miało miejsce w sezonie 2019/2020. Niewiele brakowało, a już w debiutanckim sezonie udałoby się wywalczyć kolejną promocję, ale kaliszanie ostatecznie nie zdołali wygrać barażów.

Możliwe, że awans do I ligi uda się wywalczyć przy drugim podejściu. KKS 1925 Kalisz tym razem ma duże szanse na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc, co oznaczałoby bezpośrednią promocję i uniknięcie barażów.

KKS 1925 Kalisz - tabela, wyniki, terminarz

O sile klubu z Kalisza świadczy fakt, że KKS doszedł aż do półfinału Pucharu Polski. Po drodze tej drużynie udało się wyeliminować m.in. Śląsk Wrocław i Górnik Zabrze, czyli drużyny z PKO Ekstraklasy. Trener Bartosz Tarachulski stworzył świetny zespół, który jednak jeszcze niczego nie wygrał.

Rozgrywki eWinner II ligi są bardzo specyficzne, bo tutaj każdy może wygrać z każdym. W tabeli jest tak duży ścisk, że wystarczy chwilowy kryzys, aby szanse na awans drastycznie spadły. Dlatego KKS musi unikać wpadek, a tak przedstawia się terminarz na 2023 rok.

 1. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Olimpia Elbląg
 2. kolejka, Górnik Polkowice - KKS 1925 Kalisz
 3. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin
 4. kolejka, KKS 1925 Kalisz - GKS Jastrzębie
 5. kolejka, Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz
 6. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn
 7. kolejka, Śląsk II Wrocław - KKS 1925 Kalisz
 8. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Znicz Pruszków
 9. kolejka, Lech II Poznań - KKS 1925 Kalisz
 10. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Wisła Puławy
 11. kolejka, Hutnik Kraków - KKS 1925 Kalisz
 12. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Siarka Tarnobrzeg
 13. kolejka, Radunia Stężyca - KKS 1925 Kalisz
 14. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Kotwica Kołobrzeg
 15. kolejka, Zagłębie II Lubin - KKS 1925 Kalisz

W Kaliszu bez wielkich nazwisk

Patrząc na kadrę KKS 1925 Kalisz, można zauważyć, że wszyscy piłkarze łącznie rozegrali w Ekstraklasie zaledwie osiem meczów. To pokazuje, że trener Tarachulski skupił się na wyłapywaniu piłkarzy, którzy są głodni sukcesów i jeszcze nie osiągnęli piłkarskiego sufitu.

To jednak nie oznacza, że w zespole nie ma ogranych zawodników. Największymi gwiazdami są Piotr Giel i Nestor Gordillo, a to gracze, których mogliśmy już oglądać na poziomie Fortuna I ligi. Nie zmienia to jednak faktu, że skład opiera się na graczach młodych, którzy wciąż pracują na swoje nazwisko. Jakich zawodników znajdziemy w KKS 1925 Kalisz? Kadra na 2023 rok prezentuje się następująco.

Bramkarze: Mateusz Górski, Maciej Krakowiak, Michał Stefaniak.

Obrońcy: Szymon Bora, Kacper Dudek, Mateusz Gawlik, Jakub Głaz, Filip Kendzia, Kasjan Lipkowski, Karol Smajdor, Wiktor Smoliński.

Pomocnicy: Michał Borecki, Bartosz Gęsior, Nestor Gordillo, Daniel Kamiński, Kamil Koczy, Adrian Łukszkiewicz, Wojciech Maroszek, Bartłomiej Putno, Wiktor Staszak, Mateusz Wysokiński, Nikodem Zawistowski.

Napastnicy: Piotr Giel, Maksymilian Kaczmarek, Jakub Wilczyński.

Wszystkie mecze KKS 1925 Kalisz w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.