Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Stal Stalowa Wola ma za sobą trzy sezony w III lidze. W końcu udało się awansować i klub z Podkarpacia zdołał wrócić do II ligi. Wszystkie mecze Stali Stalowa Wola w sezonie 2023/2024 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.

 

Stal Stalowa Wola w swojej historii rozegrała kilka sezonów na poziomie dzisiejszej Ekstraklasy. To jednak były tylko krótkie epizody i klub z Podkarpacia nigdy na dłużej nie zagrzał miejsca w piłkarskiej elicie. Ostatnio jednak powiało optymizmem.

 

Powrót po trzech sezonach

 

Klub ze Stalowej Woli w latach 2010-2020 regularnie występował w II lidze. Potem jednak przyszedł spadek i konieczność rywalizowania w III lidze. Stal na tym poziomie rozgrywkowym spędziła trzy sezony. W końcu jednak udało się wrócić na szczebel centralny.

 

Stal Stalowa Wola ma za sobą świetny sezon. Czwartą grupę III ligi udało się wygrać z przewagą sześciu punktów nad drugą Avią Świdnik. Teraz jednak poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej i w II lidze z pewnością już tak łatwo nie będzie.

 

Stalówka w pierwszym sezonie po awansie z pewnością będzie chciała przede wszystkim jak najszybciej się utrzymać. Łatwo nie będzie, bo już w poprzednich sezonach było widać, że niektórzy beniaminkowie mają problemy, aby regularnie punktować na tym poziomie.

 

Wzmocnienia przed nowym sezonem

 

Latem dużo się działo przy ulicy Hutniczej. Pracę zachował trener Ireneusz Pietrzykowki, który został zatrudniony w marcu. To było pierwsze okno transferowym, w którym to on decydował, których zawodników już nie potrzebuje i kto powinien zasilić jego zespół.

 

W Stali Stalowa Wola pożegnano kilkunastu zawodników, choć w większości nie byli to gracze, będący trzonem zespołu, który wywalczył awans. Na ich miejsce pościągano nowych graczy, a wśród wzmocnień znajdziemy takie nazwiska, jak Dominik Kościelniak, Adam Przybek, Łukasz Seweryn, czy Olivier Sukiennicki.

 

Jednym z najbardziej doświadczonych zawodników jest Jakub Kowalski, który w barwach m.in. Ruchu Chorzów i Podbeskidzia Bielsko-Biała rozegrał 88 meczów w Ekstraklasie. Na tym poziomie 38 spotkań zaliczył także Damian Oko.

 

Stal Stalowa Wola - terminarz w 2023 roku.

 

 1. kolejka, GKS Jastrzębie - Stal Stalowa Wola
  2. kolejka, Pogoń Siedlce - Stal Stalowa Wola
 2. kolejka, Wisła Puławy - Stal Stalowa Wola
 3. kolejka, ŁKS II Łódź - Stal Stalowa Wola
 4. kolejka, Stal Stalowa Wola - Chojniczanka Chojnice
 5. kolejka, Stal Stalowa Wola - Stomil Olsztyn
 6. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Stal Stalowa Wola
 7. kolejka, Stal Stalowa Wola - Hutnik Kraków
 8. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Stal Stalowa Wola
 9. kolejka, Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom
 10. kolejka, Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola
 11. kolejka, Stal Stalowa Wola - Lech II Poznań
 12. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola
 13. kolejka, Stal Stalowa Wola - Olimpia Grudziądz
 14. kolejka, Skra Częstochowa - Stal Stalowa Wola
 15. kolejka, Stal Stalowa Wola - Radunia Stężyca
 16. kolejka, Zagłębie II Lubin - Stal Stalowa Wola
 17. kolejka, Stal Stalowa Wola - GKS Jastrzębie
 18. kolejka, Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce
 19. kolejka, Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy

 

Stal Stalowa Wola - kadra.

 

Bramkarze: Hugo Leyk, Adam Przybek, Mikołaj Smyłek, Tomasz Wietecha, Tomasz Zieliński.

Obrońcy: Jakub Banach, Igor Fedejko, Łukasz Furtak, Damian Oko, Bartosz Pikuła, Piotr Rogala, Łukasz Seweryn, Arkadiusz Ziarko.

Pomocnicy: Adam Imiela, Tomasz Kołbon, Dominik Kościelniak, Jakub Kowalski, Mateusz Książek, Dominik Maluga, Michał Mydlarz, Bartosz Pioterczak, Łukasz Soszyński, Olivier Sukiennicki, Bartosz Wiktoruk, Maciej Wojtak.

Napastnicy: Kacper Chełmecki, Kosei Iwao, Mariusz Szuszkiewicz, Kacper Wydra.

Trener: Ireneusz Pietrzykowski.

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Stali Stalowa Wola w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.