Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Skra Częstochowa po dwóch sezonach w Fortuna I lidze spadła do II ligi. Nie będzie to jeden z głównych kandydatów do awansu, ale na pewno każdy zespół będzie musiał się liczyć z klubem spod Jasnej Góry. Wszystkie mecze Skry Częstochowa w sezonie 2023/2024 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.

 

Skra Częstochowa za trzy lata będzie świętować 100-lecie istnienia. To nie jest jednak klub, który może pochwalić się wielkimi sukcesami. Kibice długo mogli głównie wspominać czas tuż po II wojnie światowej, gdy "Skrzacy" przez moment grali na najwyższym szczeblu ligowym w kraju.

 

Spadli z I ligi

 

XXI wiek to jednak powolne wychodzenie z odmętów polskiego futbolu. Skra Częstochowa w ciągu dwudziestu lat pokonała drogę od A-klasy do Fortuna I ligi. W tych drugich rozgrywkach częstochowianie spędzili ostatnie dwa sezony, ale ostatecznie musieli pogodzić się ze spadkiem.

 

Skra w tym sezonie startuje w II lidze jako spadkowicz. Klub spod Jasnej Góry nie ma imponującego budżetu, więc nie może pozwolić sobie na szaleństwo. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie to drużyna, z którą każdy będzie musiał się liczyć i może nawet włączyć się do walki o pierwszą szóstkę.

 

Na pewno awans i szybki powrót do I ligi nie jest priorytetowym celem w Częstochowie. W tej chwili trudno też zakładać, że ten zespół będzie się bić o utrzymanie. To może być bardzo solidny II-ligowiec, który każdemu rywalowi wysoko zawiesi poprzeczkę.

 

Dużo zmian w kadrze

 

Po spadku z I ligi w klubie doszło do wielu zmian. Przede wszystkim jest nowy trener i za wyniki Skry Częstochowa w tej chwili odpowiada Konrad Gerega. Przed nim zadanie, aby jak najszybciej zgrać nowych zawodników, których w przerwie między sezonami przyszło bardzo dużo.

 

Śmiało można stwierdzić, że w Częstochowie mamy zupełnie inny zespół niż w poprzednich rozgrywkach. Wprawdzie nie udało się pozyskać wielkich gwiazd, ale nie brakuje piłkarzy, którzy trochę już pograli w ligach na szczeblu centralnych.

 

To, co rzuca się w oczy, to fakt, że Skra ma dość młody zespół. W dodatku w kadrze jest tylko czterech piłkarzy, którzy mieli okazję sprawdzić się na poziomie Ekstraklasy. Najbliższe miesiące pokażą, co z tego wyjdzie.

 

Skra Częstochowa - terminarz w 2023 roku.

 

 1. kolejka, Hutnik Kraków - Skra Częstochowa
 2. kolejka, Skra Częstochowa - Sandecja Nowy Sącz
 3. kolejka, Skra Częstochowa - Polonia Bytom
 4. kolejka, Skra Częstochowa - Olimpia Elbląg
 5. kolejka, Lech II Poznań - Skra Częstochowa
 6. kolejka, Skra Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg
 7. kolejka, Olimpia Grudziądz - Skra Częstochowa
 8. kolejka, Chojniczanka Chojnica - Skra Częstochowa
 9. kolejka, Skra Częstochowa - Radunia Stężyca
 10. kolejka, Zagłębie II Lubin - Skra Częstochowa
 11. kolejka, Skra Częstochowa - GKS Jastrzębie
 12. kolejka, Pogoń Siedlce - Skra Częstochowa
 13. kolejka, Skra Częstochowa - Wisła Puławy
 14. kolejka, ŁKS II Łódź - Skra Częstochowa
 15. kolejka, Skra Częstochowa - Stal Stalowa Wola
 16. kolejka, Stomil Olsztyn - Skra Częstochowa
 17. kolejka, Skra Częstochowa - KKS 1925 Kalisz
 18. kolejka, Skra Częstochowa - Hutnik Kraków
 19. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Skra Częstochowa
 20. kolejka, Polonia Bytom - Skra Częstochowa

 

Skra Częstochowa - kadra

 

Bramkarze: Jakub Hajda, Jakub Rajczykowski, Karol Szymkowiak.

Obrońcy: Mateusz Bartosiak, Oliwier Kucharczyk, Paweł Kucharczyk, Adam Mesjasz, Filip Nawrocki, Zbigniew Wojciechowski.

Pomocnicy: Michał Kitliński, Paweł Kołodziejczyk, Tobiasz Kubik, Mikołaj Łabojko, Mateusz Magdziarz, Mateusz Malec, Adam Matyja, Jakub Niedzielski, Piotr Nocoń, Adam Olejnik, Przemysław Sajdak, Mateusz Winciersz.

Napastnicy: Jan Ciućka, Fabian Grzelka, Oskar Krawczyk. Dawid Wojtyra.

Trener: Konrad Gerega.

 

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Skry Częstochowa w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.