Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Sandecja Nowy Sącz po czternastu latach spadła z Fortuna I ligi. Jak ten klub odnajdzie się w realiach II ligi? Na razie zapowiada się, że to będzie bardzo trudny sezon dla drużyny z Małopolski. Wszystkie mecze Sandecji Nowy Sącz w sezonie 2023/2024 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.

W ostatnich latach kibicom w Nowym Sączu nie brakowało pięknych chwil. Taką na pewno był awans do Ekstraklasy i gra na tym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2017/2018. Skończyło się jednak szybkim spadkiem i choć potem Sandecja często była solidnym I-ligowcem, to ostatecznie nie zdołała wrócić na najwyższy szczebel ligowym.

Dawno ich nie było w II lidze

Miniony sezon dostarczył negatywnych emocji. Sandecja Nowy Sącz regularnie traciła punkty i w pewnym momencie trzeba było się pogodzić ze spadkiem do II ligi. To trudny moment w historii tego klubu z Małopolski. Biało-czarni po raz ostatni byli na tym poziomie rozgrywkowym aż czternaście lat temu.

Fanów teraz zastanawia, jak ich ukochany klub odnajdzie się w nowej rzeczywistości. Mieliśmy już wiele przykładów, gdy klub po spadku do II ligi szybko spadał jeszcze niżej. W Nowym Sączu różnie może być, bo lato pokazało, że klub raczej nie planuje od razu bić się o awans.

W przedsezonowych sparingach nie wyglądało to najgorzej. Sandecja wygrała wprawdzie tylko jeden mecz kontrolny, ale też potrafiła zremisować z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec i Miedzią Legnica. Trudno jednak przewidzieć, jak spadkowicz ostatecznie poradzi sobie na poziomie II ligi.

Niemal całkowicie nowa drużyna

W osiąganiu dobrych wyników na pewno nie pomoże kadrowa rewolucja, która miała miejsce w przerwie między sezonami. Prawie dwudziestu piłkarzy pożegnało się z Sandecją, a w ich miejsce sprowadzono kilkunastu nowych zawodników.

Transfery nie powalają na kolana. Nowosądeczanie sięgali głównie po graczy, którzy grali w niższych ligach lub mieli problemy z regularną grą w dotychczasowych klubach. Trenera Tomasza Kafarskiego czeka bardzo trudne zadanie, aby stworzyć zespół, który będzie regularnie punktować.

Drużynie na pewno nie będzie pomagać fakt, że pierwsze mecze będzie grać tylko na wyjazdach. Wciąż trwa budowa nowego stadionu Sandecji i nie wiadomo, kiedy zostanie oddanych do użytku.

Sandecja Nowy Sącz – terminarz w 2023 roku.

 1. kolejka, Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz
 2. kolejka, Skra Częstochowa - Sandecja Nowy Sącz
 3. kolejka, Radunia Stężyca - Sandecja Nowy Sącz
 4. kolejka, Zagłębie II Lubin - Sandecja Nowy Sącz
 5. kolejka, GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz
 6. kolejka, Pogoń Siedlce - Sandecja Nowy Sącz
 7. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Wisła Puławy
 8. kolejka, ŁKS II Łódź - Sandecja Nowy Sącz
 9. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Stal Stalowa Wola
 10. kolejka, Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz
 11. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - KKS 1925 Kalisz
 12. kolejka, Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz
 13. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice
 14. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom
 15. kolejka, Olimpia Elbląg - Sandecja Nowy Sącz
 16. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Lech II Poznań
 17. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Sandecja Nowy Sącz
 18. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz
 19. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Skra Częstochowa
 20. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Radunia Stężyca

 

Sandecja Nowy Sącz – kadra

 

Bramkarze: Jakub Bednarek, Dariusz Krzysztofek, Dawid Pietrzkiewicz, Paweł Sokół, Szymon Tokarz.

Obrońcy: Mateusz Bartków, Piotr Kowalik, Tomasz Nawotka, Mateusz Popiela, Michał Rutkowski, Kamil Słaby, Karol Smajdor, Dawid Szufryn, Kamil Żołnowski.

Pomocnicy: Patryk Bryła, Eryk Galara, Mateusz Geniec, Radosław Gołębiewski, Mikołaj Kwietniewski, Marcinho, Igor Maślanka, Mikołaj Podgórski, Denis Potoma, Michał Stankiewicz, Kacper Talar, Rastislav Vaclavik, Kamil Żarnowski.

Napastnicy: Maciej Mas, Arkadiusz Orzeł, Jakub Wróbel.

Trener: Tomasz Kafarski.

 

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Sandecji Nowy Sącz w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.