Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Polonia Bytom po kilku latach zdołała wrócić do II ligi. Beniaminek uporał się z licznymi problemami i może namieszać w nowym sezonie. Wszystkie mecze Polonii Bytom w sezonie 2023/2024 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.

Polonia Bytom to jeden z najbardziej zasłużonych klubów w polskim futbolu. W czasach świetności niebiesko-czerwoni dwa razy zdobyli mistrzostwo Polski i są jedynym klubem z naszego kraju, który wygrał europejski puchar. Konkretnie chodzi o Puchar Rappana, który potem był znany jako Puchar Intertoto. To wszystko jednak było kilkadziesiąt lat temu.

Polonia Bytom musiała wygrzebać się z IV ligi

Polonia w ostatnich latach przeżywała trudne chwile. Klub w pewnym momencie znalazł się nad przepaścią, gdy wylądował w IV lidze. Na szczęście w porę opanowano kryzys. Klub małymi krokami podnosił się z kolan, a w minionym sezonie w końcu wywalczył długo wyczekiwany awans do II ligi.

Kibicom marzy się kolejny awans, ale o to będzie bardzo trudno. Bytomski klub dysponuje jednym z najniższych budżetów w II lidze. Jego działalność w zdecydowanej większości jest finansowa z budżetu miasta. Cel na sezon 2023/2024 to przede wszystkim jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania.

Sparingi przed sezonem pokazały, że Polonia na pewno nie będzie chłopcem do bicia. Wystarczy przypomnieć wygraną 2:0 nad Wisłą Kraków. Udało się także pokonać Skrę Częstochowa 4:3, a to będzie jeden z rywali w rozgrywkach II ligi.

Ciekawy zespół, który może namieszać

Trenerem Polonii Bytom jest Adam Burek, który przejął drużynę przed rundą wiosenną poprzedniego sezonu. Po sezonie w drużynie dokonano zmian w składzie. Z klubu odeszło sześciu zawodników, ale na ich miejsce szybko sprowadzono graczy, którzy być może wniosą jeszcze więcej.

Niebiesko-czerwoni od kilku lat mają klarowną strategię i starają się szukać zawodników młodych, którzy nie są drodzy w utrzymaniu. Latem nie było inaczej i Polonia sięgnęła po takich graczy, jak Maksymilian Cichocki, Szymon Jopek, Adrian Piekarski, Michał Szmigiel, czy Daniel Ściślak.

Polonia Bytom może namieszać po awansie do II ligi. Wprawdzie o awansie nikt raczej nie myśli, ale może to być solidna drużyna środka tabeli, z którą każdy rywal będzie mieć problemy. Niebawem bytomianie zyskają kolejny atut, bo kończy się budowa nowego obiektu, na którym będą rozgrywać swoje mecze.

Polonia Bytom - terminarz w 2023 roku

 1. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Polonia Bytom
 2. kolejka, Olimpia Grudziądz - Polonia Bytom
 3. kolejka, Skra Częstochowa - Polonia Bytom
 4. kolejka, Radunia Stężyca - Polonia Bytom
 5. kolejka, Zagłębie II Lubin - Polonia Bytom
 6. kolejka, GKS Jastrzębie - Polonia Bytom
 7. kolejka, Polonia Bytom - Pogoń Siedlce
 8. kolejka, Wisła Puławy - Polonia Bytom
 9. kolejka, Polonia Bytom - ŁKS II Łódź
 10. kolejka, Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom
 11. kolejka, Polonia Bytom - Stomil Olsztyn
 12. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Polonia Bytom
 13. kolejka, Polonia Bytom - Hutnik Kraków
 14. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom
 15. kolejka, Polonia Bytom - Chojniczanka Chojnice
 16. kolejka, Polonia Bytom - Olimpia Elbląg
 17. kolejka, Lech II Poznań - Polonia Bytom
 18. kolejka, Polonia Bytom - Kotwica Kołobrzeg
 19. kolejka, Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz
 20. kolejka, Polonia Bytom - Skra Częstochowa

 

Polonia Bytom – kadra w 2023 roku

 

Bramkarze: Kamil Hajduk, Eryk Mirus, Paweł Zagórski.

Obrońcy: Michał Bedronka, Maksymilian Cichocki, Adrian Piekarski, Norbert Radkiewicz, Michał Szmigiel, Daniel Zieliński.

Pomocnicy: Konrad Andrzejczak, Mateusz Anklewicz, Dominik Budzik, Tomasz Gajda, Szymon Jopek, Dominik Konieczny, Dawid Krzemień, Igor Ławrynowicz, Borys Łysko, Mateusz Młynarczyk, Łukasz Norkowski, Grzegorz Ochwat, Łukasz Piontek, Patryk Stefański, Daniel Ściślak, Piotr Topolewski, Jacek Wuwer, Łukasz Zejdler, Lucjan Zieliński, Filip Żagiel.

Napastnicy: Krzysztof Ropski, Dawid Wolny.

Trener: Adrian Burek.

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Polonii Bytom w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.