Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Wygląda na to, że temu klubowi wyszły na dobre dwa sezony spędzone w trzeciej lidze. Olimpia Grudziądz zdążyła się otrzepać, odbudować i z nową energią wraca do II ligi. To beniaminek, który może namieszać. Wszystkie mecze Olimpii Grudziądz w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W sezonie 2020/2021 Olimpii Grudziądz zabrakło jednego punktu, aby utrzymać się w II lidze. Nie udało się, a kibice z dużym niepokojem nasłuchiwali wieści, jak będzie budowany klub po spadku. Na szczęście szybko okazało się, że przy ul. Piłsudskiego wszystkim zależy na jak najszybszym wygrzebaniu się z III ligi.

 

W końcu szczęście dopisało

 

Najpierw do utrzymania zabrakło jednego punktu, a rok później... zabrakło jednego punktu do awansu. Wtedy Olimpia Grudziądz na finiszu trzeciej ligi musiała uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg. W klubie jednak, zamiast załamać ręce, wszyscy zakasali rękawy, aby uniknąć kolejnego rozczarowania.

 

Miniony sezon znowu był pełen ogromnych emocji, ale tym razem udało się pewnie wywalczyć awans do II ligi. Olimpia Grudziądz walkę o promocję wygrała z rezerwą Pogoni Szczecin. Na świętowanie jednak nie było zbyt wiele czasu, bo latem w Polsce przerwa między sezonami jest bardzo krótka.

 

W sparingach grudziądzanie ani razu nie zaznali goryczy porażki, a to już rozbudziło apetyty fanów. To może być jeden z najmocniejszych beniaminków w nowym sezonie II ligi. Czy Olimpia włączy się do walki o pierwszą szóstkę? Z pewnością nie można tego wykluczyć.

 

Cierpliwie budują mocny zespół

 

W Olimpii Grudziądz budowa obecnego zespołu zaczęła się już po spadku z II ligi. Klub stale uzupełnia kadrę i przede wszystkim robi to z głową. W zespole jest kilku obcokrajowców, ale przeważnie mieli oni już styczność z polskim futbolem. Dodatkowo regularnie ściągani są młodzi i głodni sukcesów polscy zawodnicy.

 

Po awansie udało się zatrzymać najważniejszych zawodników. W dodatku sprowadzono takich graczy, jak Modou Camara, Aghwan Papikjan, Maciej Pałaszewski, czy Damian Kostkowski. Nie są to może nazwiska, które zna każdy kibic w kraju, ale w II lidze często gwiazdy nie potrafią się odnaleźć.

 

Największa zmiana nastąpiła na stanowisku trenera. Bogusław Baniak wyciągnął Olimpię Grudziądz z III ligi, ale nie przedłużono z nim kontraktu. Obecnie za wyniki odpowiada Dominik Czajka, który ostatnio prowadził Cartusię Kartuzy.

 

Olimpia Grudziądz - terminarz w 2023 roku.

 

 1. kolejka, Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz
 2. kolejka, Olimpia Grudziądz - Polonia Bytom
 3. kolejka, Olimpia Elbląg - Olimpia Grudziądz
 4. kolejka, Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań
 5. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Grudziądz
 6. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz
 7. kolejka, Olimpia Grudziądz - Skra Częstochowa
 8. kolejka, Radunia Stężyca - Olimpia Grudziądz
 9. kolejka, Olimpia Grudziądz - Zagłębie II Lubin
 10. kolejka, GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz
 11. kolejka, Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce
 12. kolejka, Wisła Puławy - Olimpia Grudziądz
 13. kolejka, Olimpia Grudziądz - ŁKS II Łódź
 14. kolejka, Stal Stalowa Wola - Olimpia Grudziądz
 15. kolejka, Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn
 16. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Olimpia Grudziądz
 17. kolejka, Olimpia Grudziądz - Hutnik Kraków
 18. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz
 19. kolejka, Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz
 20. kolejka, Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg

 

Olimpia Grudziądz - kadra.

 

Bramkarze: Kacper Górski, Adrian Olszewski, Daniel Osiecki, Dominik Sasiak.

Obrońcy: Modou Camara, Mateusz Dziabas, Stanisław Gronowski, Konrad Gutowski, Rafał Kobryń, Damian Kostkowski, Damian Kwiryng, Kamil Niewiadomski, Filip Okraska, Marcin Warcholak.

Pomocnicy: Jan Bonikowski, Jose Cabrera, Dominik Fabiś, Kacper Jarzec, Kamil Kurowski, Sebastian Olszewski, Maciej Pałaszewski, Aghwan Papikjan, Kacper Rychert, Oskar Sikorski, Mateusz Sopoćko.

Napastnicy: Amarildo Balotelli, Kostaintyn Czernij, Jakub Nawrocki, Szymon Stanisławski, Damian Vu Thanh, Patryk Winsztal.

 

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Olimpii Grudziądz w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.