Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Kotwica Kołobrzeg

Kotwica Kołobrzeg to jeden z najsilniejszych klubów w II lidze, ale już poprzedni sezon pokazał, że pieniądze i duże nazwiska niczego nie gwarantują. Teraz celem znowu jest wygranie rozgrywek. Wszystkie mecze Kotwicy Kołobrzeg w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W Kołobrzegu teoretycznie jest wszystko do osiągania sukcesów. Kotwica ma pieniądze, znanych piłkarzy, a także trenera z ekstraklasowym doświadczeniem. Na razie jednak nie ma tego, co najważniejsze, czyli wyników. Nowy sezon jednak ma być w końcu na miarę wielkich oczekiwań.

Potencjał na I ligę

Kotwica Kołobrzeg w poprzednim sezonie bardzo długo była liderem II ligi. Na wiosnę jednak zaczęła regularnie gubić punkty, a na ostatniej prostej wypadła z pierwszej dwójki. Szansę na awans miała jeszcze poprzez baraże, ale i to nic nie dało, bo zespół Macieja Bartoszka odpadł po pierwszym meczu.

To było ogromne rozczarowanie, bo kołobrzeżanie mają wszystko, aby grać na poziomie Fortuna I ligi. Wielu drugoligowców może tylko pozazdrościć warunków panujących w zespole znad Morza Bałtyckiego. Często jednak tak jest, że teoretycznie jest wszystko, ale nie ma wyników.

Piłkarze Kotwicy w nowym sezonie będą chcieli zmazać plamę. W Kołobrzegu już wiedzą, że do awansu bez konieczności gry w barażach potrzebna jest równa forma przez cały sezon. Wpadki mogą się zdarzać, ale musi ich być jak najmniej.

Głośne transfery

Początek sezonu może jeszcze być niezbyt dobry. Latem w klubie doszło do wielkich zmian kadrowych. Pożegnano aż piętnastu piłkarzy. Nie było litości dla znanych zawodników, którzy nie grali na miarę oczekiwań i odeszli m.in. Adam Frączczak, Łukasz Sierpina, czy Łukasz Wolsztyński.

Kotwica nie próżnowała w kwestii wzmocnień. Najgłośniejszy transfer to Jakub Rzeźniczak, który jeszcze w tamtym sezonie grał w PKO Ekstraklasie. Sprowadzono także zagraniczne posiłki w postaci Jonathana Juniora i Filipe Oliveiry.

Na pewno Kotwica Kołobrzeg to jeden z głównych faworytów do wygrania II ligi. Rozgrywki jednak zweryfikują, czy tym razem uda się uniknąć ogromnego rozczarowania.

Kotwica Kołobrzeg - terminarz w 2023 roku.

 

 1. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Polonia Bytom
 2. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Elbląg
 3. kolejka, Lech II Poznań - Kotwica Kołobrzeg
 4. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Kotwica Kołobrzeg
 5. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Grudziądz
 6. kolejka, Skra Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg
 7. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca
 8. kolejka, Zagłębie II Lubin - Kotwica Kołobrzeg
 9. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - GKS Jastrzębie
 10. kolejka, Pogoń Siedlce - Kotwica Kołobrzeg
 11. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Wisła Puławy
 12. kolejka, ŁKS II Łódź - Kotwica Kołobrzeg
 13. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola
 14. kolejka, Stomil Olsztyn - Kotwica Kołobrzeg
 15. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - KKS 1925 Kalisz
 16. kolejka, Hutnik Kraków - Kotwica Kołobrzeg
 17. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Sandecja Nowy Sącz
 18. kolejka, Polonia Bytom - Kotwica Kołobrzeg
 19. kolejka, Olimpia Elbląg - Kotwica Kołobrzeg
 20. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań

 

Kotwica Kołobrzeg - kadra w 2023 roku.

Bramkarze: Marek Kozioł, Krystian Michalski, Oskar Pogorzelec.

Obrońcy: Łukasz Kosakiewicz, Miłosz Kurzydłowski, Sebastian Murawski, Jakub Rzeźniczak, Miłosz Skowronek, Piotr Witasik.

Pomocnicy: Michał Cywiński, Filipe Oliveira, Tomasz Kaczmarek, Kamil Kort, Michał Kozajda, Tafara Madembo, Cezary Polak, Patryk Pytlewski, Mikołaj Rakowski, Josip Soljić, Jakub Żubrowski.

Napastnicy: Zak Abbott, Dmytro Halko, Jonathan Junior, Filip Kozłowski, Olaf Nowak, Aron Stasiak.

Trener: Maciej Bartoszek.

 

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Kotwicy Kołobrzeg w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.