Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

W nowym sezonie II ligi będziemy mieć aż trzy drużyny rezerw klubów, które na co dzień rywalizują w PKO Ekstraklasie. W tym gronie znalazł się ŁKS Łódź, który niedawno mógł świętować dwa awanse. Wszystkie mecze ŁKS-u II Łódź w sezonie 2023/2024 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.

 

Wydostali się z III ligi

 

Polskie kluby coraz poważniej pochodzą do swoich drużyn rezerw. Szczególnie przedstawicielom PKO Ekstraklasy zależy, aby mieć drugi zespół występujący na szczeblu centralnym. Dzięki temu można samemu ogrywać zdolną młodzież i dawać szansę wykazania się zawodnikom, którzy nie łapią się do pierwszej drużyny.

 

W tym sezonie swoje rezerwy w II lidze będą mieć Lech Poznań, Zagłębie Lubin oraz ŁKS Łódź. Druga drużyna ŁKS-u jest beniaminkiem, bo niedawno wywalczyła awans w pierwszej grupie III ligi. Łatwo nie było, bo na finiszu udało się wyprzedzić Legionovię Legionowo, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, czy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

 

Ostatnie sezony pokazywały, że rezerwy w II lidze często do samego końca walczą o utrzymanie. W przypadku łodzian także zapowiada się na to, że to będzie sezon, w którym każdy punkt na koniec może mieć ogromne znaczenie, aby uniknąć powrotu do III ligi.

 

Przede wszystkim młodzież

 

ŁKS w rezerwach będzie przede wszystkim ogrywać zdolną młodzież. Kadra w zdecydowanej większości składa się z wychowanków. Oczywiście nie brakuje wyjątków, bo w drugiej drużynie znajdziemy m.in. Jakuba Tosika, który ma ponad 200 meczów w Ekstraklasie.

 

Łodzianie pewnie będą sięgać po zawodników, którzy są w ekstraklasowej kadrze, ale to raczej nie będzie częsta praktyka. Trener Marcin Matysiak przede wszystkim ma ogrywać wychowanków, aby ci przebili się do pierwszego zespołu.

 

ŁKS II Łódź - terminarz meczów w 2023 roku.

 

 1. kolejka, Pogoń Siedlce - ŁKS II Łódź
 2. kolejka, Wisła Puławy - ŁKS II Łódź
 3. kolejka, ŁKS II Łódź - Chojniczanka Chojnice
 4. kolejka, ŁKS II Łódź - Stal Stalowa Wola
 5. kolejka, Stomil Olsztyn - ŁKS II Łódź
 6. kolejka, ŁKS II Łódź - KKS 1925 Kalisz
 7. kolejka, Hutnik Kraków - ŁKS II Łódź
 8. kolejka, ŁKS II Łódź - Sandecja Nowy Sącz
 9. kolejka, Polonia Bytom - ŁKS II Łódź
 10. kolejka, ŁKS II Łódź - Olimpia Elbląg
 11. kolejka, Lech II Poznań - ŁKS II Łódź
 12. kolejka, ŁKS II Łódź - Kotwica Kołobrzeg
 13. kolejka, Olimpia Grudziądz - ŁKS II Łódź
 14. kolejka, ŁKS II Łódź - Skra Częstochowa
 15. kolejka, Radunia Stężyca - ŁKS II Łódź
 16. kolejka, ŁKS II Łódź - Zagłębie II Lubin
 17. kolejka, GKS Jastrzębie - ŁKS II Łódź
 18. kolejka, ŁKS II Łódź - Pogoń Siedlce
 19. kolejka, ŁKS II Łódź - Wisła Puławy
 20. kolejka, Chojniczanka Chojnice - ŁKS II Łódź

 

ŁKS II Łódź - kadra.

Bramkarze: Fabian Borysiuk, Szymon Łyskawka, Jakub Pawlak.

Obrońcy: Lamine Coulibaly, Igor Lambrecht, Szymon Matuszko, Aleksander Ślęzak.

Pomocnicy: Dawit Barseghjan, Adrian Czypicki, Łukasz Dyniel, Tomasz Górecki, Hugo Ista, Mateusz Jastrzembski, Yuya Kamon, Wiktor Kościuk, Adam Król, Jan Kuźma, Mikołaj Lipień, Mateusz Marczak, Antoni Młynarczyk, Wahe Mnacakanjan, Michał Nowakowski, Jakub Pawłowski, Jowin Radziński, Jakub Tosik, Jędrzej Zając.

Napastnicy: Jakub Piotrowski, Alan Siwek.

Trener: Marcin Matysiak.

 

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze ŁKS-u II Łódź w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.