Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Wisła Puławy w poprzednim sezonie w barażach walczyła o awans do Fortuna I ligi. Czy ten sezon w II lidze będzie równie udany? Ten zespół z pewnością wiele razy pozytywnie zaskoczy. Wszystkie mecze Polonii Bytom w sezonie 2023/2024 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.

Znowu powalczą o awans?

 

To była jedna z największych niespodzianek w poprzednim sezonie II ligi. Wisła Puławy awansowała do barażów i tam sprawiła wiele problemów Stomilowi Olsztyn. Ostatecznie nie udało się dostać do finału, ale już samo miejsce w gronie najlepszych drużyn było dużym sukcesem.

 

Świetny sezon rozbudził apetyty i w sezonie 2023/2024 Wisła z pewnością będzie chciała co najmniej powtórzyć tamten wynik. Klub z Puław w ostatnich latach przeżywał różne chwile. Był jeden sezon w I lidze, ale zaraz potem dwa spadki i konieczność rywalizowania przez trzy sezony w III lidze.

 

Wygląda na to, że Wisła Puławy najgorsze ma już za sobą. To stabilny klub, który stale się rozwija. W klubie z Lubelszczyzny nie ma wielkich gwiazd i przede wszystkim szuka się zawodników młodych, którzy są na dorobku i mają ambicje, aby się wybić na wyższy poziom.

 

Stale się rozwijają

 

Wisła Puławy po zakończeniu poprzedniego sezonu zmieniła trenera. Obecnie za drużynę odpowiada Michał Piros. To jemu powierzono zadanie, aby w przerwie między sezonami przebudować skład tak, by był on jeszcze silniejszy.

 

Kilku zawodników odeszło do drużyn z wyższych lig, ale na ich miejsce sprowadzono ciekawych graczy. W najbliższych miesiącach w barwach Wisły zobaczymy m.in. Macieja Bortniczuka, Janusza Nojszewskiego, Daniana Pawłasa, czy Oskara Mielcarza.

 

Wisła Puławy z pewnością znowu będzie bardzo silnym II-ligowcem, z którym każdy przeciwnik będzie musiał się liczyć. Czy tym razem sezon uda się zakończyć awansem? Konkurencja jest bardzo duża, ale w przypadku tego klubu nie można powiedzieć, że to niemożliwe.

 

Wisła Puławy - terminarz w 2023 roku

1. kolejka, Wisła Puławy - Chojniczanka Chojnice
2. kolejka, Wisła Puławy - ŁKS II Łódź
3. kolejka, Wisła Puławy - Stal Stalowa Wola
4. kolejka, Wisła Puławy - Stomil Olsztyn
5. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Wisła Puławy
6. kolejka, Wisła Puławy - Hutnik Kraków
7. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Wisła Puławy
8. kolejka, Wisła Puławy - Polonia Bytom
9. kolejka, Olimpia Elbląg - Wisła Puławy
10. kolejka, Wisła Puławy - Lech II Poznań
11. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Wisła Puławy
12. kolejka, Wisła Puławy - Olimpia Grudziądz
13. kolejka, Skra Częstochowa - Wisła Puławy
14. kolejka, Wisła Puławy - Radunia Stężyca
15. kolejka, Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy
16. kolejka, Wisła Puławy - GKS Jastrzębie
17. kolejka, Pogoń Siedlce - Wisła Puławy
18. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Wisła Puławy
19. kolejka, ŁKS II Łódź - Wisła Puławy
20. kolejka, Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy

Wisła Puławy - kadra w 2023 roku

Bramkarze: Kacper Kołotyło, Paweł Łakota, Oskar Mielcarz, Filip Rutz.
Obrońcy: Dominik Cheba, Bojan Gvozdenović, Karol Noiszewski, Radosław Seweryś, Przemysław Skałecki, Łukasz Wiech.
Pomocnicy: Maciej Bortniczuk, Adam Gałązka, Robert Janicki, Mateusz Kaczmarek, Kacper Kaczorowski, Kamil Kargulewicz, Damian Kołtański, Kamil Kumoch, Janusz Nojszewski, Danian Pawłas, Oskar Przywara, Krystian Puton, Bartosz Rymek, Kacper Szymanek.
Napastnicy: Mateusz Klichowicz, Dawid Retlewski, Jakub Wlaźlik.

Terminarz oraz wszystkie wyniki eWinner II ligi znajdziesz w portalu WP SportoweFakty (TUTAJ). W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Wisły Puławy w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.