Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Radunia Stężyca swego czasu nie ukrywała, że w II lidze chce być jak najkrócej, bo celem jest wyższa liga. Ostatni sezon jednak był kubłem lodowatej wody, bo było blisko spadku do trzeciej ligi. Teraz ma być znacznie lepiej. Wszystkie mecze Raduni Stężyca w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

Stężyca to wieś leżąca w województwie pomorskim, licząca niewiele ponad dwa tysiące mieszkańców. Od pewnego czasu dumą tej mieściny jest lokalny klub piłkarski. Radunia trzeci sezon z rzędu będzie grać w II lidze. W klubie apetyty są większe, ale na pewno nie jest to zespół, który jest w gronie faworytów do awansu. Wszystkie mecze Raduni Stężyca oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

Od okręgówki do II ligi

 

Radunia Stężyca jeszcze kilka lat temu grała w lidze okręgowej. Z czasem jednak w klubie pojawiły się znacznie większe pieniądze, a to zaowocowało awansami. Od 2021 roku ten klub występuje w II lidze, ale jeszcze niedawno nie ukrywano, że celem jest Fortuna I liga.

 

Plany można mieć, ale w futbolu często dość szybko są weryfikowane. Ostatni sezon mógł zakończyć się tragedią. Radunia na wiosnę przegrywała tak często, że ze środka tabeli spadła tuż nad strefę spadkową.

 

Dość szczęśliwie nie skończyło się powrotem do trzeciej ligi. Na finiszu Radunia miała zaledwie dwa punkty przewagi nad najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem. W klubie najpierw odetchnięto z ulgą, a potem przyszedł czas na zmiany.

 

Letnia przebudowa składu

 

Trenerem jest Szymon Hartman, który zespół przejął w maju i to on może sobie przypisać utrzymanie klubu ze Stężycy w II lidze. Latem z kolei miał za zadanie przebudować zespół i przygotować go na tyle dobrze, aby nie było kolejnej nerwówki w lidze.

 

W przerwie między sezonami dużo się działo w kadrze Raduni Stężyca. Pożegnano wielu piłkarzy, którzy przez ostatnie miesiące grali poniżej oczekiwań. Na ich miejsce z kolei sprowadzono zawodników, mających doświadczenie co najmniej II-ligowe.

 

Michał Biskup, Łukasz Bogusławski, Patryk Mularczyk, czy Bartłomiej Kasprzak. To tylko część letnich nabytków. Drużyna została mocno odmieniona i wszyscy liczą, że nie tylko nie będzie walki o utrzymanie, ale uda się powalczyć o miejsce w pierwszej szóstce II ligi.

 

Radunia Stężyca - terminarz w 2023 roku.

 

 1. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Radunia Stężyca
 2. kolejka, Radunia Stężyca - Hutnik Kraków.
 3. kolejka, Radunia Stężyca - Sandecja Nowy Sącz
 4. kolejka, Radunia Stężyca - Polonia Bytom
 5. kolejka, Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca
 6. kolejka, Radunia Stężyca - Lech II Poznań
 7. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca
 8. kolejka, Radunia Stężyca - Olimpia Grudziądz
 9. kolejka, Skra Częstochowa - Radunia Stężyca
 10. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Radunia Stężyca
 11. kolejka Radunia Stężyca - Zagłębie II Lubin
 12. kolejka, GKS Jastrzębie - Radunia Stężyca
 13. kolejka, Radunia Stężyca - Pogoń Siedlce
 14. kolejka, Wisła Puławy - Radunia Stężyca
 15. kolejka, Radunia Stężyca - ŁKS II Łódź
 16. kolejka, Stal Stalowa Wola - Radunia Stężyca
 17. kolejka, Radunia Stężyca - Stomil Olsztyn
 18. kolejka, Radunia Stężyca - KKS 1925 Kalisz
 19. kolejka, Hutnik Kraków - Radunia Stężyca
 20. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Radunia Stężyca

 

Radunia Stężyca - kadra w 2023 roku.

 

Bramkarze: Adrian Odyjewski, Konrad Syldatk, Kacper Tułowiecki, Wiktor Zaborowski.

Obrońcy: Dmytro Baszłaj, Łukasz Bogusławski, Maciej Dampc, Tomasz Dejewski, Kacper Lejk, Filip Lipka, Szymon Nowicki, Adrian Rajski, Jonatan Straus.

Pomocnicy: Bartosz Bartkowiak, Paweł Czajkowski, Jan Furman, Bartłomiej Kasprzak, Andrzej Kaszuba, Wojciech Łuczak, Patryk Mularczyk, Adam Płotka, Nikodem Potrac, Wojciech Słomka, Danu Spataru, Hubert Zwoźny.

Napastnicy: Michał Biskup, Jakub Kafarski, Mateusz Kuzimski.

Trener: Szymon Hartman.

 

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Raduni Stężyca w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.