Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Rezerwa Zagłębia Lubin cudem uratowała się przed spadkiem. Nadchodzący sezon pokaże, czy w klubie wyciągnięto odpowiednie wnioski, aby drugi raz z rzędu nie przeżywać takiej nerwówki do samego końca. Wszystkie mecze Zagłębia II Lubin w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

Zagłębie Lubin już kilka lat temu mocno postawiło na szkolenie młodzieży i co roku przeznacza na to duże środki. Pierwsze efekty już są, bo od kilku sezonów "Miedziowi" osiągają sukcesy w piłce młodzieżowej. Wychowankowie potem ogrywają się w rezerwie, która gra w II lidze. Wszystkie mecze Zagłębia II Lubin oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

Przede wszystkim nie spaść

 

Zagłębie Lubin to kolejny klub, który poważnie podchodzi do swojej drużyny rezerw. Dzięki temu już drugi sezon z rzędu ten zespół będzie rywalizować na poziomie II ligi. Niewiele jednak brakowało, a doszłoby do błyskawicznego spadku do trzeciej ligi.

 

"Miedziowi" w poprzednich rozgrywkach do samego końca bili się o utrzymanie. Były momenty, gdy wydawało się, że nie uda się uniknąć degradacji, ale rzutem na taśmę cel został zrealizowany. Zagłębie o jeden punkt wyprzedziło najwyżej sklasyfikowanego spadkowicza.

 

Teraz na pewno nie będzie łatwo. Lubinianie to przede wszystkim młodzież, której umiejętności z pewnością nie brakuje, ale często traci punkty z powodu braku doświadczenia.

 

Młodzież coraz bardziej doświadczona

 

W Zagłębiu II Lubin regularnie pojawiają się nowi wychowankowie z drużyn młodzieżowych. To się nie zmienia i nadal ten zespół będzie przede wszystkim opierać się na graczach, którzy w przyszłości mają wypłynąć na szerokie wody.

 

Wydaje się jednak, że lubinianie odrobili lekcję z poprzedniego sezonu. Efekt jest taki, że w nowym sezonie II ligi częściej będziemy oglądać na boisku piłkarzy, którzy z różnych powodów nie grają na poziomie PKO Ekstraklasy.

 

Na pewno trzeba mieć na uwadze fakt, że poprzednie rozgrywki były bardzo cennym doświadczeniem dla zawodników. Młodzi piłkarze mają to do siebie, że stale się rozwijają, więc teraz powinni grać lepiej. Celem oczywiście jest jak najszybsze utrzymanie się na poziomie II ligi.

 

Zagłębie II Lubin - terminarz w 2023 roku.

 

 1. kolejka, Stomil Olsztyn - Zagłębie II Lubin
 2. kolejka, Zagłębie II Lubin - KKS 1925 Kalisz
 3. kolejka, Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin
 4. kolejka, Zagłębie II Lubin - Sandecja Nowy Sącz
 5. kolejka, Zagłębie II Lubin - Polonia Bytom
 6. kolejka, Zagłębie II Lubin - Olimpia Elbląg
 7. kolejka, Lech II Poznań - Zagłębie II Lubin
 8. kolejka, Zagłębie II Lubin - Kotwica Kołobrzeg
 9. kolejka, Olimpia Grudziądz - Zagłębie II Lubin
  10. kolejka, Zagłębie II Lubin - Skra Częstochowa
 10. kolejka, Radunia Stężyca - Zagłębie II Lubin
 11. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Zagłębie II Lubin
 12. kolejka, Zagłębie II Lubin - GKS Jastrzębie
 13. kolejka, Pogoń Siedlce - Zagłębie II Lubin
 14. kolejka, Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy
 15. kolejka, ŁKS II Łódź - Zagłębie II Lubin
 16. kolejka, Zagłębie II Lubin - Stal Stalowa Wola
 17. kolejka, Zagłębie II Lubin - Stomil Olsztyn
 18. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Zagłębie II Lubin
 19. kolejka, Zagłębie II Lubin - Hutnik Kraków

 

Zagłębie II Lubin - kadra w 2023 roku.

Bramkarze: Jakub Bielak, Adam Matysek, Alexander Steffen.

Obrońcy: Michał Bogacz, Kamil Fura, Mateusz Lipp, Bartosz Moczyński, Milan Posmyk, Maciej Rogowski, Kamil Sochań.

Pomocnicy: Daniel Dudziński, Mateusz Dziewiatowski, Szymon Karasiński, Oskar Kozdroń, Paweł Kruszelnicki, Aleksander Kubacki, Adam Ratajczyk, Mateusz Skoczylas, Odyseusz Sygieniewicz, Szymon Tarkowski.

Napastnicy: Dominik Gregorski, Marcel Reguła, Wojciech Szafranek, Kasjan Frankowski.

Trener: Paweł Sochacki.

 

Terminarz oraz wszystkie wyniki eWinner II ligi znajdziesz w portalu WP SportoweFakty (TUTAJ). W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Zagłębia II Lubin w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.