Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Olimpia Elbląg w poprzednim sezonie otarła się o strefę barażową, ale ostatecznie do walki o awans się nie włączyła. W klubie pewnie po cichu wszyscy liczą, że tym razem będzie więcej powodów do zadowolenia. Wszystkie mecze Olimpii Elbląg w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

To będzie ósmy z rzędu sezon Olimpii Elbląg w II lidze. Ostatnie rozgrywki z pewnością trochę wszystkich rozczarowały. Były szanse na udział w barażach o awans do Fortuna I ligi, ale runda wiosenna nie była najlepsza w wykonaniu tego zespołu i ostatecznie uplasował się on na dziewiątym miejscu.

 

Solidny II-ligowiec

 

Elbląskim kibicom z pewnością marzy się powrót do I ligi. Olimpia ostatni raz na tym poziomie rozgrywkowym rywalizowała w sezonie 2011/2012 i jako beniaminek błyskawicznie spadła. Drużyna nie była odpowiednio gotowa, aby stawiać czoła przeciwnikom z zaplecza PKO Ekstraklasy.

 

Obecnie w Elblągu nie ma wielkiego parcia na awans, ale takiego scenariusza nie można wykluczyć. Trener Przemysław Gomułka ma do dyspozycji wielu ciekawych zawodników i z pewnością każdy przeciwnik będzie musiał się mocno namęczyć, aby zdobyć punkty w starciu z tą drużyną.

 

Przed sezonem wydaje się, że Olimpia Elbląg będzie klubem, kręcącym się w okolicy środka tabeli, ale z szansami na włączenie się do walki o pierwszą szóstkę. Miejsce w strefie barażowej na pewno jest w zasięgu tego II-ligowca.

 

Dokonano korekt w składzie

 

W przerwie między sezonami trochę się pozmieniało w kadrze Olimpii Elbląg. Z Garbarni Kraków sprowadzono Adama Żaka i Bartłomieja Mruka. Z Kotwicy Kołobrzeg przyszedł Kamil Bartoś, a z Siarki Tarnobrzeg ukraiński napastnik Ołeksandr Jacenko.

 

To, co najważniejsze, to fakt, że udało się uniknąć poważniejszych osłabień. Trzon drużyny zachowano, więc ciekawe, co z tego ostatecznie wyniknie. Elblążanie na pewno napsują krwi rywalom, którzy na papierze są mocniejsi.

 

Olimpia Elbląg - terminarz w 2023 roku

 

 1. kolejka, Olimpia Elbląg - Lech II Poznań
 2. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Elbląg
 3. kolejka, Olimpia Elbląg - Olimpia Grudziądz
 4. kolejka, Skra Częstochowa - Olimpia Elbląg
 5. kolejka, Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca
 6. kolejka, Zagłębie II Lubin - Olimpia Elbląg
 7. kolejka, Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie
 8. kolejka, Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce
 9. kolejka, Olimpia Elbląg - Wisła Puławy
 10. kolejka, ŁKS II Łódź - Olimpia Elbląg
 11. kolejka, Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola
 12. kolejka, Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg
 13. kolejka, Olimpia Elbląg - KKS 1925 Kalisz
 14. kolejka, Hutnik Kraków - Olimpia Elbląg
 15. kolejka, Olimpia Elbląg - Sandecja Nowy Sącz
 16. kolejka, Polonia Bytom - Olimpia Elbląg
 17. kolejka, Olimpia Elbląg - Chojniczanka Chojnice
 18. kolejka, Lech II Poznań - Olimpia Elbląg
 19. kolejka, Olimpia Elbląg - Kotwica Kołobrzeg
 20. kolejka, Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg

 

Olimpia Elbląg - kadra w 2023 roku

 

Bramkarze: Łukasz Łęgowski, Andrzej Witan.

Obrońcy: Kacper Filipczyk, Patryk Jakubczyk, Filip Kasprzykowski, Kacper Łaszak, Artur Łąpieś, Bartłomiej Mruk, Łukasz Sarnowski, Marcel Stefaniak, Dawid Wierzba.

Pomocnicy: Kamil Bartoś, Marcin Czernis, Maciej Famulak, Krystian Kardyś, Michał Kuczałek, Konrad Łabecki, Jakub Sangowski, Jan Sienkiewicz, Maciej Spychała, Kacper Szczudliński, Filip Sznajder, Maciej Tobojka.

Napastnicy: Dawid Danilczyk, Mariusz Gabrych, Ołeksandr Jacenko, Dominik Kozera, Marcin Rajch, Adam Żak.

Trener: Przemysław Gomułka.

 

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Olimpii Elbląg w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.