Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Lech Poznań nie zmienia swojego planu na drużynę rezerw. Nadal będzie to zespół złożony głównie z młodych wychowanków, którzy będą mieć wsparcie w kilku doświadczonych zawodnikach. Czy znowu to wystarczy do utrzymania? Wszystkie mecze Lecha II Poznań oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

Lech Poznań ma jedną z najlepszych akademii w Polsce. Nie dziwi, że klub w pewnym momencie podjął decyzję, że potrzebuje drugiej drużyny, która będzie grać na szczeblu centralnym. Efekt jest taki, że dziś rezerwa "Kolejorza" występuje w II lidze i młodzi oraz zdolni wychowankowie mogą zbierać cenne doświadczenie w piłce seniorskiej.

 

Młodzież i słynni weterani

 

Poznańscy działacze doskonale wiedzą, że II liga do łatwych nie należy i w tych rozgrywkach poziom jest bardzo wyrównany. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby w drużynie byli doświadczeni piłkarze, którzy w trudnych momentach są nieocenionym wsparciem dla młodszych kolegów.

 

Lech II Poznań rzadko sięga po zawodników z pierwszej drużyny. Ma jednak w kadrze graczy z ogromnym doświadczeniem. Adam Stachowiak, Tomasz Cywka, czy Szymon Pawłowski przez wiele lat grali w PKO Ekstraklasie i dziś nie mają problemu z tym, aby pełnić rolę liderów w II-ligowej rezerwie.

 

Siłą tej drużyny jednak są młodzi wychowankowie, którzy marzą, aby kiedyś zagrać w pierwszym zespole. W kadrze pełno jest piłkarzy urodzonych w latach 2005, 2006 i 2007, którzy całą piłkarską przyszłość mają jeszcze przed sobą.

 

Młodzież priorytetem

 

W przerwie między sezonami do rezerwy przede wszystkim wprowadzono nowych wychowanków. To ma swoje minusy, bo trochę czasu minie, zanim kolejne pokolenie zdolnych zawodników ogra się na poziomie II ligi.

 

Wszystko wskazuje na to, że ten sezon może być podobny do poprzedniego. Podopieczni Artura Węski będą skupiać się na tym, aby zebrać jak najwięcej punktów i ostatecznie zapewnić sobie utrzymanie.

 

Ostatnio się udało, choć były momenty, gdy poznaniacy byli blisko strefy spadkowej. Lech jednak ma ten atut, że w każdej chwili może oddelegować kilku graczy z pierwszej drużyny, aby podreperować dorobek punktowy.

 

Lech II Poznań - terminarz w 2023 roku.

 

 1. kolejka, Olimpia Elbląg - Lech II Poznań
 2. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Lech II Poznań
 3. kolejka, Lech II Poznań - Kotwica Kołobrzeg
 4. kolejka, Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań
 5. kolejka, Lech II Poznań - Skra Częstochowa
 6. kolejka, Radunia Stężyca - Lech II Poznań
 7. kolejka, Lech II Poznań - Zagłębie II Lubin
 8. kolejka, GKS Jastrzębie - Lech II Poznań
 9. kolejka, Lech II Poznań - Pogoń Siedlce
 10. kolejka, Wisła Puławy - Lech II Poznań
 11. kolejka, Lech II Poznań - ŁKS II Łódź
 12. kolejka, Stal Stalowa Wola - Lech II Poznań
 13. kolejka, Lech II Poznań - Stomil Olsztyn
 14. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań
 15. kolejka, Lech II Poznań - Hutnik Kraków
 16. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Lech II Poznań
 17. kolejka, Lech II Poznań - Polonia Bytom
 18. kolejka, Lech II Poznań - Olimpia Elbląg
 19. kolejka, Lech II Poznań - Chojniczanka Chojnice
 20. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań

 

Lech II Poznań - kadra w 2023 roku.

Bramkarze: Krystian Dożynkiewicz, Konrad Kaczmarek, Adam Stachowiak.

Obrońcy: Karol Kalata, Ksawery Kukułka, Wojciech Mońka, Maciej Orłowski, Kacper Orzechowski, Jakub Skowroński, Damian Sokołowski, Filip Tokar, Mikołaj Tudruj, Maciej Wichtowski, Filip Zaczek.

Pomocnicy: Igor Brzyski, Tomasz Cywka, Igor Draszczyk, Bartłomiej Juszczyk, Jakub Kendzia, Kornel Lisman, Dawid Ławniczak, Szymon Maza, Jan Niedzielski, Kajetan Nowak, Szymon Pawłowski, Maksym Pietrzak, Jakub Przebierała, Kacper Sommerfeld, Igor Stankiewicz, Filip Warciarek, Mateusz Wójcik, Bruno Żołądź.

Napastnicy: Igor Kornobis, Oskar Tomczyk.

Trener: Artur Węska.

 

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Lecha II Poznań w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.