Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

GKS Jastrzębie w poprzednim sezonie był bardzo solidną drużyną środka tabeli II ligi. Czy ten sezon przyniesie coś więcej i uda się powalczyć o pierwszą szóstkę? Łatwo nie będzie, ale jastrzębianie mogą namieszać. Wszystkie mecze GKS-u Jastrzębie w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

GKS Jastrzębie w poprzednim sezonie musiał się odnaleźć w nowej rzeczywistości po spadku z Fortuna I ligi. To był dość spokojny sezon w wykonaniu tej drużyny. Dość szybko udało się zapewnić utrzymanie, ale też nie było większych szans na wskoczenie do pierwszej szóstki. Co przyniesie nowy sezon? Wszystkie mecze GKS-u Jastrzębie oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

Klub, który może namieszać

 

GKS Jastrzębie po spadku chciał przede wszystkim na spokojnie odbudować się na poziomie II ligi. To nie jest ligowy krezus, który może sobie pozwolić na szastanie pieniędzmi. To jednak nie znaczy, że nie można zbudować mocnej drużyny, z którą każdy musi się liczyć.

 

Już poprzedni sezon pokazał, że z jastrzębianami nie jest łatwo o punkty. W nowych rozgrywkach zapowiada się, że nie będzie inaczej. Na razie GKS wygląda na klub, który znowu będzie co najmniej w środku tabeli, a przy odrobinie szczęścia może uda się powalczyć o więcej.

 

Czy w Jastrzębiu-Zdroju celem jest powrót do Fortuna I ligi? Na pewno nie jest to priorytet. W pierwszej kolejności zespół ma zapewnić sobie utrzymanie w II lidze. Dla klubu dużym sukcesem byłby start w barażach, ale o to łatwo nie będzie.

 

Udało się wzmocnić drużynę

 

Patrząc na kadrę, wydaje się, że GKS Jastrzębie będzie silniejszy niż w poprzednim sezonie. Latem dokonano ciekawych transferów. Z Legii Warszawa przyszedł Jakub Trojanowski. Z Górnika Polkowice przyszedł Szymon Kiebzak, a nawet sprowadzono japońskiego pomocnika Kokiego Togitaniego.

 

Dodatkowo udało się zachować najważniejszych piłkarzy z poprzedniego sezonu. Doszło także do zmiany trenera i obecnie za wyniki drużyny odpowiada Piotr Dziewicki. To wszystko sprawiło, że oczekiwania kibiców wzrosły.

 

Jastrzębianom spadek raczej nie grozi. Znowu powinien to być zespół, który bez większych problemów usadowi się w środku tabeli.

 

GKS Jastrzębie - terminarz w 2023 roku.

 

 1. kolejka, GKS Jastrzębie - Stal Stalowa Wola
 2. kolejka, GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn
 3. kolejka, KKS 1925 Kalisz - GKS Jastrzębie
 4. kolejka, GKS Jastrzębie - Hutnik Kraków
 5. kolejka, GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz
 6. kolejka, GKS Jastrzębie - Polonia Bytom
 7. kolejka, Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie
 8. kolejka, GKS Jastrzębie - Lech II Poznań
 9. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - GKS Jastrzębie
 10. kolejka, GKS Jastrzębie - OIimpia Grudziądz
 11. kolejka, Skra Częstochowa - GKS Jastrzębie
 12. kolejka, GKS Jastrzębie - Radunia Stężyca
 13. kolejka, Zagłębie II Lubin - GKS Jastrzębie
 14. kolejka, Chojniczanka Chojnice - GKS Jastrzębie
 15. kolejka, GKS Jastrzębie - Pogoń Siedlce
 16. kolejka, Wisła Puławy - GKS Jastrzębie
 17. kolejka, GKS Jastrzębie - ŁKS II Łódź
 18. kolejka, Stal Stalowa Wola - GKS Jastrzębie
 19. kolejka, Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie
 20. kolejka, GKS Jastrzębie - KKS 1925 Kalisz

 

GKS Jastrzębie - kadra w 2023 roku.

 

Bramkarze: Grzegorz Drazik, Jakub Trojanowski.

Obrońcy: Kamil Bednorz, Filip Kozłowski, Sebastian Rogala, Adrian Tymiński, Jewhenij Zacharczenko.

Pomocnicy: Farid Ali, Bartosz Boruń, Karol Fietz, Szymon Gołuch, Joao Guilherme, Krystian Kaczmarczyk, Konrad Kargul-Grobla, Wojciech Katus, Szymon Kiebzak, Tymon Kłosowicz, Przemysław Lech, Szymon Maszkowski, Krystian Mucha, Ricardo Vaz, Jakub Siga, Daniel Szymczak, Koki Togitani.

Napastnicy: Kamil Jadach, Kacper Zych.

Trener: Piotr Dziewicki.

 

Terminarz oraz wszystkie wyniki eWinner II ligi znajdziesz w portalu WP SportoweFakty (TUTAJ). W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze GKS-u Jastrzębie w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.