Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Pogoń Siedlce w poprzednim sezonie uplasowała się w górnej połowie tabeli. Nowe rozgrywki mogą znowu dostarczyć kibicom wielu chwil radości, bo latem głównie wzmacniano zespół. Wszystkie mecze Pogoni Siedlce w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

Pogoń Siedlce po spadku z I ligi w sezonie 2017/2018 na dobre ugrzęzła w II lidze. Na razie to odpowiedni poziom rozgrywkowy dla tej drużyny, ale nowy sezon może przynieść miłe zaskoczenie. To powinien być zespół, który spokojnie się utrzyma, a przy odrobinie szczęścia może powalczyć o coś więcej. Wszystkie mecze Pogoni Siedlce oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

Mają za sobą udany sezon

 

W podwarszawskich Siedlcach udało się stworzyć drużynę, która na poziomie II ligi spisuje się całkiem nieźle. Ostatni sezon udało się ukończyć na ósmym miejscu. Niewiele brakowało, a Pogoń zagrałby w barażach o awans do Fortuna I ligi.

 

Pogoń Siedlce jest bardzo solidnym drugoligowcem i to nie powinno się zmienić w nowych rozgrywkach. Nikt nie powinien lekceważyć tego zespołu. W dodatku nie można wykluczyć, że tym razem siedlczanom uda się ukończyć sezon w pierwszej szóstce.

 

Awans na pewno nie jest głównym celem, ale w tej drużynie jest potencjał na górną połowę tabeli. Przed rozpoczęciem ligi nie widać przesłanek, aby Pogoń Siedlce musiała się martwić spadkiem do trzeciej ligi, choć na tym poziomie widzieliśmy już różne cuda.

 

Silniejsi w nowym sezonie

 

Lato było dość spokojne w Siedlcach. Z klubu odeszło kilku zawodników, ale przeważnie nie były to pierwszoplanowe postaci. Najważniejsze, że udało się zatrzymać piłkarzy, którzy mieli największy wpływ na wyniki w poprzednich rozgrywkach.

 

Dodatkowo zespół został wzmocniony. Nie było może transferowych hitów, ale tacy gracze jak Piotr Pyrdoł, Lukas Hrnciar, czy Dawid Burka na pewno podniosą jakość Pogoni Siedlce. Są zatem podstawy, aby zakładać, że ekipa Marka Brzozowskiego co najmniej powtórzy wynik z poprzednich rozgrywek.

 

Pogoń Siedlce w tym sezonie może namieszać. Miejsce w strefie barażowej wcale nie jest takie realne. A czy uda się wywalczyć awans do Fortuna I ligi? Wszyscy będą mądrzejsi po rundzie jesiennej.

 

Pogoń Siedlce - terminarz w 2023 roku.

 

 1. kolejka, Pogoń Siedlce - ŁKS II Łódź
 2. kolejka, Pogoń Siedlce - Stal Stalowa Wola
 3. kolejka, Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce
 4. kolejka, Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz
 5. kolejka, Hutnik Kraków - Pogoń Siedlce
 6. kolejka, Pogoń Siedlce - Sandecja Nowy Sącz
 7. kolejka, Polonia Bytom - Pogoń Siedlce
 8. kolejka, Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce
 9. kolejka, Lech II Poznań - Pogoń Siedlce
 10. kolejka, Pogoń Siedlce - Kotwica Kołobrzeg
 11. kolejka, Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce
 12. kolejka, Pogoń Siedlce - Skra Częstochowa
 13. kolejka, Radunia Stężyca - Pogoń Siedlce
 14. kolejka, Pogoń Siedlce - Zagłębie II Lubin
 15. kolejka, GKS Jastrzębie - Pogoń Siedlce
 16. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce
 17. kolejka, Pogoń Siedlce - Wisła Puławy
 18. kolejka, ŁKS II Łódź - Pogoń Siedlce
 19. kolejka, Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce
 20. kolejka, Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn

 

Pogoń Siedlce - kadra w 2023 roku.

 

Bramkarze: Jakub Burek, Jakub Kowynia, Krzysztof Popiołek, Patryk Szatkowski.

Obrońcy: Dawid Burka, Hubert Derlatka, Ernest Dzięcioł, Lukas Hrnciar, Tomasz Lewandowski, Adam Lewkowski, Paweł Łydkowski, Robert Majewski, Przemysław Misiak, Krystian Miś, Szymon Mucha, Jakub Okusami, Jakub Sinior, Kacper Stankiewicz.

Pomocnicy: Krystian Gryglak, Tomasz Mamis, Oliwier Myszkowski, Piotr Pyrdoł, Damian Szuprytowski, Bartosz Wincenciak, Kamil Włodyka.

Napastnicy: Danny Babor, Cezary Bujalski, Cezary Demianiuk, Mateusz Majewski, Damian Nowak.

Trener: Marek Brzozowski.

 

Terminarz oraz wszystkie wyniki eWinner II ligi znajdziesz w portalu WP SportoweFakty (TUTAJ). W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Pogoni Siedlce w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.