Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

W poprzednim sezonie była walka o utrzymanie, ale teraz celem jest awans do Fortuna I ligi. Wydaje się, że Hutnik Kraków najgorsze czasy ma za sobą. Czy uda się spełnić oczekiwania? Wszystkie mecze Hutnika Kraków w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

 

Hutnik Kraków to jeden z wielu zasłużonych klubów piłkarskich ze stolicy Małopolski. W pewnym momencie jednak wydawało się, że czasy świetności już nie wrócą. Drużyna z Nowej Huty przez długie lata lawirowała między III a IV ligą, a były momenty, gdy było ryzyko, że będzie jeszcze gorzej.

 

Bogaty sponsor przywrócił nadzieję

 

W poprzednim sezonie krakowianie byli jednym z kandydatów do spadku. Na szczęście ratunek przyszedł w samą porę. Hutnik zyskał bogatego sponsora, zimą dokonano wielu wzmocnień i na wiosnę ten zespół zaczął regularnie zdobywać punkty. Dzięki temu ostatecznie udało się utrzymać na poziomie II ligi.

 

Już wtedy były zapowiedzi, że to pierwszy krok w kierunku budowy silnego klubu. W tym sezonie Hutnik Kraków celuje w awans do Fortuna I ligi. Historia jednak pokazuje, że na drugoligowym poziomie często najsilniejsze kluby mają najtrudniej.

 

W klubie może głośno się nie mówi, że celem jest wygranie II ligi, ale nie ma co zakłamywać rzeczywistości. Krakowski klub w tej chwili jest jednym z najmocniejszych i zarazem najbogatszych zespołów na tym szczeblu ligowym.

 

Zaczynają sięgać po znane nazwiska

 

W przerwie między sezonami było bardzo ciekawie na rynku transferowym. Z drużyną pożegnali się gracze, którzy nie mieliby większych szans na regularną grę. W ich miejsce sprowadzano m.in. piłkarzy z bardzo ciekawą przeszłością.

 

Marcin Budziński, Daniel Hoyo-Kowalski, czy Wiktor Kaczorowski to gracze, których mogliśmy już oglądać w PKO Ekstraklasie, czy Fortuna I lidze. Sięgnięto także po Denissa Rakelsa, który grał już m.in. w Lechu Poznań, czy Zagłębiu Lubin.

 

Czas pokaże, czy takie wzmocnienia wystarczą, aby walczyć o awans. Wszystko w rękach trenera Bartłomieja Bobli, który w Hutniku pracuje od niemal roku. Niedawno martwił się, jak utrzymać zespół w II lidze, a teraz musi myśleć o tym, jak regularnie punktować, aby za rok świętować awans.

 

Hutnik Kraków - terminarz w 2023 roku

 

 1. kolejka, Hutnik Kraków - Skra Częstochowa
 2. kolejka, Radunia Stężyca - Hutnik Kraków
 3. kolejka, Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin
 4. kolejka, GKS Jastrzębie - Hutnik Kraków
 5. kolejka, Hutnik Kraków - Pogoń Siedlce
 6. kolejka, Wisła Puławy - Hutnik Kraków
 7. kolejka, Hutnik Kraków - ŁKS II Łódź
 8. kolejka, Stal Stalowa Wola - Hutnik Kraków
 9. kolejka, Hutnik Kraków - Stomil Olsztyn
 10. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Hutnik Kraków
 11. kolejka, Hutnik Kraków - Chojniczanka Chojnice
 12. kolejka, Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz
 13. kolejka, Polonia Bytom - Hutnik Kraków
 14. kolejka, Hutnik Kraków - Olimpia Elbląg
 15. kolejka, Lech II Poznań - Hutnik Kraków
 16. kolejka, Hutnik Kraków - Kotwica Kołobrzeg
 17. kolejka, Olimpia Grudziądz - Hutnik Kraków
 18. kolejka, Skra Częstochowa - Hutnik Kraków
 19. kolejka, Hutnik Kraków - Radunia Stężyca
 20. kolejka, Zagłębie II Lubin - Hutnik Kraków

 

Hutnik Kraków - kadra w 2023 roku

 

Bramkarze: Damian Hoyo-Kowalski, Wiktor Kaczorowski, Jacob Zagrodnik.

Obrońcy: Wiktor Filipczyk, Kamil Głogowski, Daniel Hoyo-Kowalski, Filip Jania, Dawid Kubowicz, Jakub Marcinkowski, Marcel Sawicki, Szymon Waligóra, Kamil Wenger.

Pomocnicy: Marcin Budziński, Sławomir Chmiel, Miłosz Drąg, Michał Głogowski, Anthony Ikwuka, Patryk Kieliś, Krystian Lelek, Samuel Łapczyński, Marcin Miechówka, Deniss Rakels, Kamil Rogóż, Krystian Stodulski, Karol Szablowski, Krzysztof Świątek, Dominik Zawadzki.

Napastnicy: Tomasz Stanaszek, Marcin Wróbel, Maksymilian Żmuda, Szymon Bil, Piotr Wójtowicz.

Trener: Bartłomiej Bobla.

 

Terminarz oraz wszystkie wyniki eWinner II ligi znajdziesz w portalu WP SportoweFakty (TUTAJ). W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Hutnika Kraków w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.