Kluby 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

 

Chojniczanka Chojnice niedawno musiała przełknąć gorycz spadku z Fortuna I ligi. Jak poradzi sobie w realiach II ligi? To może być drużyna, która będzie walczyć o awans. Wszystkie mecze Chojniczanki Chojnice w sezonie 2023/2024 możesz oglądać na żywo, online w Pilot WP.

Chojniczanka Chojnice nigdy nie miała okazji zagrać na poziomie Ekstraklasy. W ostatnich latach klub z województwa pomorskiego na stałe zagościł na szczeblu centralnym, a nawet dość długo rywalizował w I lidze. Ostatnie sezony to jednak huśtawka nastrojów dla kibiców żółto-biało-czerwonych.

Jak poradzą sobie po spadku?

Chojniczanka w poprzednim sezonie była beniaminkiem w Fortuna I lidze. Na tym szczeblu rozgrywkowym udało się jednak utrzymać tylko jeden sezon. Klub z Chojnic zajął przedostatnie miejsce w tabeli i musiał pogodzić się z szybkim powrotem do II ligi. Ostatnio pobyt w tych rozgrywkach trwał dwa sezony i ciekawe, jak będzie tym razem.

Jak zwykle bywa, po spadku doszło do rewolucji kadrowej. Tegoroczne lato było w Chojnicach wyjątkowo gorące, bo jednych zawodników żegnano, a innych sprowadzano na ich miejsce. To może być największym problemem tej drużyny, bo przerwa między sezonami jest krótka i trzeba szybko zgrać niemal całkowicie nową drużynę.

Na pewno w tym zespole jest potencjał, aby walczyć o miejsce w pierwszej szóstce. Co sezon jednak przekonujemy się, że w tych rozgrywkach głośne nazwiska w składzie to często za mało, aby na koniec sezonu świętować.

Głośne transfery Chojniczanki

Za wyniki Chojniczanki Chojnice odpowiedzialny jest trener Krzysztof Brede. Co ciekawe, w tym klubie pracuje od listopada ubiegłego roku, co oznacza, że nie zwolniono go po spadku. Czy była to dobra decyzja, przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Latem w klubie odeszło aż dziewiętnastu zawodników. Chojniczanka jednak była konkretna na rynku transferowym, więc szybko zaczęła kontraktować następców. Wśród nabytków nie brakuje piłkarzy, którzy mieli okazję pograć na wyższym poziomie.

Największą niespodzianką było pozyskanie Ariela Borysiuka, który grał m.in. w Legii Warszawa i Lechii Gdańsk, a nawet dwanaście razy wystąpił w reprezentacji Polski. W Chojnicach grać będą także m.in. Tomasz Boczek, Piotr Giel, Sebastian Golak, czy Marcin Kozina.

Chojniczanka Chojnice – terminarz w 2023 roku

 1. kolejka, Wisła Puławy - Chojniczanka Chojnice
 2. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Lech II Poznań
 3. kolejka, ŁKS II Łódź - Chojniczanka Chojnice
 4. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Kotwica Kołobrzeg
 5. kolejka, Stal Stalowa Wola - Chojniczanka Chojnice
 6. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz
 7. kolejka, Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice
 8. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa
 9. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Chojniczanka Chojnice
 10. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Radunia Stężyca
 11. kolejka, Hutnik Kraków - Chojniczanka Chojnice
 12. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Zagłębie II Lubin
 13. kolejka, Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice
 14. kolejka, Chojniczanka Chojnice - GKS Jastrzębie
 15. kolejka, Polonia Bytom - Chojniczanka Chojnice
 16. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce
 17. kolejka, Olimpia Elbląg - Chojniczanka Chojnice
 18. kolejka, Chojniczanka Chojnice - Wisła Puławy
 19. kolejka, Lech II Poznań - Chojniczanka Chojnice
 20. kolejka, Chojniczanka Chojnice - ŁKS II Łódź

 

Chojniczanka Chojnice – kadra

Bramkarze: Damian Primel, Sebastian Sobolewski, Sebastian Szabłowski.

Obrońcy: Tomasz Boczek, Andrias Edmunsson, Sebastian Golak, Jakub Goliński, Kacper Kasperowicz, Mateusz Meyer, Sebastian Szczytniewski, Grzegorz Szymusik, Maciej Zagraba, Szymon Zimnicki.

Pomocnicy: Dominik Banach, Ariel Borysiuk, Konrad Formela, Maciej Kiełkucki, Peter Kolesar, Kacper Korczyc, Marcin Kozina, Damian Nowacki, Oskar Paprzycki, Filip Pawlak, Czesław Raburski, Kacper Skonieczny, Błażej Szczepanek.

Napastnicy: Piotr Giel, Tomasz Mikołajczak, Antoni Prałat.

Trener: Krzysztof Brede.

 

W tym portalu także możesz na bieżąco śledzić tabelę rozgrywek (TUTAJ). Wszystkie mecze Chojniczanki Chojnice w sezonie 2023/2024 oglądaj na żywo, online w Pilot WP.