Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Red Devils Chojnice - Jagiellonia Białystok: gdzie obejrzeć mecz? Kiedy i o której?

Sporo emocji powinno dostarczyć spotkanie Red Devils Chojnice - Jagiellonia Białystok. "Czerwone Diabły" walczą o utrzymanie, z kolei "Jaga" nabrała rozpędu i najprawdopodobniej zagra w play-offach. Kto tym razem zwycięży? Tego będzie można się dowiedzieć dzięki transmisji na Pilot WP.

Za nami już 26 kolejek Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. Do historii przeszło zatem naprawdę sporo meczów. Wciąż jednak trochę przed nami. 8 kwietnia, w jednym ze spotkań 27. kolejki najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, ekipa Red Devils Chojnice podejmie Jagiellonię Białystok.

Te zespoły dzieli spora różnica. Zdecydowanie wyższy poziom prezentują w tym sezonie futsaliści z Białegostoku. Chojniczanie natomiast wyraźnie odstają i nie przez przypadek znajdują się na samym dnie ligowej tabeli. Jeżeli się nie otrząsną, to zostaną zdegradowani do 1. Polskiej Ligi Futsalu.

Gdzie transmisja z meczu Red Devils Chojnice - Jagiellonia Białystok?

Bezpośrednia transmisja z pojedynku Red Devils Chojnice - Jagiellonia Białystok pojawi się tylko na platformie Pilot WP. Niewątpliwie warto pomyśleć o tym, by zarezerwować sobie trochę czasu na starcie chojnicko-białostockie.

Ten mecz zaplanowany został na 8 kwietnia 2023 roku. Początek rywalizacji nastąpi natomiast o godzinie 16:00.

Jagiellonia Białystok wyraźnym faworytem

Zdecydowanym faworytem meczu Red Devils Chojnice - Jagiellonia Białystok jest oczywiście zespół ze stolicy Podlasia. Białostoczanie ostatnimi czasy prezentują się naprawdę dobrze. W poprzednich pięciu kolejkach odnieśli cztery zwycięstwa, a poza tym raz podzielili się punktami. Remis był w tym przypadku sporym sukcesem, bowiem "Jaga" wywalczyła go podczas konfrontacji z liderem z Bielska-Białej.

Ogółem Jagiellonia ma na koncie 33 punkty. Z tym dorobkiem znajduje się na ósmym miejscu w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy. Na razie białostoccy futsaliści dziewięć razy wygrywali, sześciokrotnie dzielili się punktami, a poza tym ponieśli dziewięć porażek. W tym sezonie najwyższej klasy rozgrywkowej strzelili 88 goli i stracili 83 bramki.

Red Devils Chojnice to zespół, który ma najgorszą formację ofensywną w całej lidze. Aż trudno uwierzyć w to, że "Czerwone Diabły" w 24 meczach Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 zdobyli tylko… 35 bramek. Jeżeli chodzi o liczbę straconych goli, to tutaj licznik wskazuje równo 100.

Chojniczanie są "czerwoną latarnią" rozgrywek Fogo Futsal Ekstraklasy. Na razie czterokrotnie wygrywali, trzy razy dzielili się punktami z drużynami przeciwnymi, a ponadto ponieśli aż siedemnaście porażek. Ekipa Red Devils znajduje się w niezwykle trudnym położeniu, a kibicom trudno o optymizm, zważając choćby na to, że ten zespół poniósł pięć porażek z rzędu.

Warto wspomnieć, że w pierwszej rundzie Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 ekipa Jagiellonii Białystok nie miała większych problemów z pokonaniem Red Devils Chojnice. 26 listopada 2022 roku białostoczanie triumfowali aż 7:2. Wcześniej - 2 kwietnia 2022 roku - "Jaga" zwyciężyła natomiast 6:2. Jeszcze prędzej padły trzy remisy z rzędu. Najpierw było 2:2, potem 4:4, a później znów 2:2.