Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Rekord Bielsko-Biała - Red Dragons Pniewy: gdzie i kiedy obejrzeć mecz Futsal Ekstraklasy?

  1. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy ruszy już 24 marca. W premierowym pojedynku tej serii meczów odbędzie się konfrontacja Rekord Bielsko-Biała - Red Dragons Pniewy. Bezpośrednia transmisja dostępna będzie na platformie Pilot WP.

Faworytem starcia w Bielsku-Białej będzie oczywiście Rekord. Wicemistrz Polski twardo kroczy po odzyskanie tytułu. Aktualnie jest liderem Fogo Futsal Ekstraklasy, ale wiadomo, że po sezonie zasadniczym zorganizowane zostaną play-offy, więc tak naprawdę imponujące rezultaty ze wcześniejszych spotkań nie będą mieć żadnego znaczenia.

Teraz Rekord Bielsko-Biała powalczy o kolejny triumf w bieżącym sezonie. Naprzeciwko bielszczan staną zawodnicy ekipy Red Dragons Pniewy. Zespół ze stolicy Wielkopolski potrafi stawiać twarde warunki, więc wydaje się, że to może być interesujące widowisko.

Mecz w Bielsku-Białej został zaplanowany na 24 marca 2023 roku. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się natomiast o godzinie 20:00. Transmisja "na żywo" tradycyjnie pojawi się na platformie Pilot WP. Można z niej skorzystać na smartfonach, komputerach czy też nowoczesnych telewizorach.

Tabela Fogo Futsal Ekstraklasy przed meczem Rekord - Red Dragons

Do tej pory Rekord Bielsko-Biała prezentował imponującą formę. Ten zespół zgromadził 61 punktów i jest liderem Fogo Futsal Ekstraklasy. Bielszczanie 20-krotnie wygrywali, a poza tym raz podzielili się punktami i raz też przegrali. Na koncie mają 138 bramek zdobytych i 45 goli straconych.

Zwycięską passę Rekordu przerwał ostatnio Constract Lubawa. Ten zespół ewidentnie nie leży bielskim futsalistom. W pierwszej rundzie lubawianie pokonali wicemistrza Polski, a w poprzedniej kolejce padł rezultat remisowy 1:1.

Red Dragons Pniewy to ekstraklasowy średniak. Ekipa Łukasza Frajtaga uzbierała 34 "oczka" i w ligowej tabeli zajmuje siódmą lokatę. W dotychczas rozegranych spotkaniach pniewianie dziesięciokrotnie wygrywali, cztery razy podzielili się punktami z przeciwnikami, a poza tym ponieśli osiem porażek.

Bilans bramkowy wielkopolskiego zespołu to 62 gole strzelone i 51 straconych bramek. W poprzednim meczu Fogo Futsal Ekstraklasy pniewianie musieli przełknąć gorycz porażki. Przegrali wówczas z drużyną AZS UW Darkomp Wilanów (2:5). Wcześniej natomiast "Czerwone Smoki" odnotowały aż trzy wygrane z rzędu.

Red Dragons Pniewy bez recepty na Rekord Bielsko-Biała

Jeżeli spojrzymy na pięć ostatnich pojedynków Red Dragons Pniewy - Rekord Bielsko-Biała, to momentalnie nasuwa się jeden wniosek. Chodzi o to, że w ostatnich latach pniewianie nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie bielszczan.

Ostatnia konfrontacja tych dwóch ekip miała miejsce 12 listopada 2022. Wówczas mecz był zacięty i emocjonujący. Ostatecznie jednak Rekord zdobył Pniewy, wygrywając 6:5.

A jakie wyniki padały we wcześniejszych konfrontacjach? Rzućmy okiem: