Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Legia Warszawa - Red Devils Chojnice: kiedy, o której i gdzie obejrzeć mecz?

Czasami mówi się o meczach za "sześć" punktów. Taką stawkę niewątpliwie będzie miał pojedynek Legii Warszawa z zespołem Red Devils Chojnice. W tym przypadku o końcowym rozrachunku mogą zadecydować detale. Gdzie dostępna będzie transmisja "na żywo"?

Chcesz obejrzeć pojedynek Legii Warszawa z Red Devils Chojnice? Żaden problem. Bezpośredni przekaz live udostępniony zostanie na platformie Pilot WP w zakładce "Futsal Ekstraklasa". Można z niej skorzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i za pośrednictwem komputerów czy nowoczesnych telewizorów.

Spotkanie w stolicy zostało przewidziane na 19 marca 2023 roku, a pierwszy gwizdek arbitra rozlegnie się o godzinie 14:00. Oczywiście pojedynek odbędzie się na parkiecie hali przy ulicy Gładkiej w Warszawie. Na pewno można spodziewać się sporych emocji. Obie ekipy bowiem bardzo mocno potrzebują punktów w kontekście walki o utrzymanie.

Legia Warszawa i Red Devils Chojnice walczą o utrzymanie

Do tej pory drużyny z Warszawy i Chojnic prezentowały bardzo zbliżony poziom. Oba kluby nerwowo spoglądają na swoją sytuację. Wszystko dlatego, że nie mogą być spokojne o zachowanie prawa do gry w Fogo Futsal Ekstraklasie na sezon 2023/2024. Praktycznie nieustannie znajdują się w okolicach strefy spadkowej lub nawet na miejscach oznaczających degradację.

Aktualnie w gorszym położeniu jest Legia Warszawa. "Wojskowi" z dorobkiem 14 punktów zajmują w tabeli 14. lokatę. Jeżeli nic się nie zmieni, to w kolejnym sezonie zagrają w 1. Polskiej Lidze Futsalu. Do tej pory w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 czterokrotnie wygrywali, dwa razy dzielili się punktami, a poza tym ponieśli piętnaście porażek.

Legia w trwającej kampanii zdobyła 53 bramki, a jednocześnie straciła 87 goli. W poprzednich pięciu meczach warszawiacy ponieśli cztery porażki, a jeden mecz zdołali wygrać. Ostatnio byli bliscy sprawienia sensacji podczas konfrontacji z liderem tabeli. Finalnie jednak Rekord Bielsko-Biała okazał się lepszy.

Futsaliści Red Devils Chojnice niewątpliwie wykazują się walecznością, jednak niewiele z tego wynika. Mają tylko "oczko" więcej niż Legia Warszawa. Podopieczni Jacka Burglina odnotowali cztery zwycięstwa, trzy remisy i czternaście porażek i z takim dorobkiem znajdują się w tabeli na miejscu trzynastym.

"Czerwone Diabły" strzeliły w trwających rozgrywkach 32 goli, tracąc przy tym 81 bramek. Jeżeli chodzi o pięć poprzednich spotkań, to chojniczanie - podobnie jak warszawska Legia - czterokrotnie przełykali gorycz porażki, a poza tym wygrali jeden pojedynek. W zeszłej kolejce musieli uznać wyższość Dremana Opole Komprachcice (2:4).

Legia zrewanżuje się Red Devils?

Warto wspomnieć, że Legia Warszawa w pierwszej rundzie Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 okazała się słabsza od drużyny Red Devils Chojnice. Spotkanie, które odbyło się 6 listopada 2022 roku, zakończyło się triumfem "Czerwonych Diabłów" 4:1.

We wcześniejszych trzech pojedynkach dwa razy wygrywali zawodnicy Red Devils (7:2 i 5:3), a raz górą była Legia Warszawa (7:6).

Teraz te dwie ekipy spotkają się w meczu, którego stawką będzie odskoczenie z okolic strefy spadkowej. Komu się to uda? Wszystko stanie się jasne już 19 marca. Transmisja w Pilot WP.