Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Piast Gliwice - Widzew Łódź: gdzie transmisja "na żywo"? Kiedy i o której godzinie?

W ramach 25. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy dojdzie do konfrontacji dwóch uznanych marek w polskim środowisku sportowym. Piast Gliwice zagra tym razem z Widzewem Łódź. Nietrudno wskazać faworyta tego spotkania.

26 marca 2023 roku przyniesie kolejne emocje związane z rozgrywkami Fogo Futsal Ekstraklasy. Na ten dzień zaplanowano choćby pojedynek Piast Gliwice - Widzew Łódź. Początek rywalizacji w ramach tego meczu został wyznaczony na godzinę 18:00.

Oczywiście przeprowadzona zostanie transmisja "na żywo". Bezpośredni przekaz live z tej konfrontacji udostępniony zostanie na internetowej platformie Pilot WP. Można z niej skorzystać zarówno z poziomu smartfonów, jak i komputerów czy nowoczesnych telewizorów.

Pilot WP pozwala jednak nie tylko na to, by oglądać transmisje "na żywo" z meczów Fogo Futsal Ekstraklasy. W bibliotece są dostępne również zapisy dotychczas rozegranych spotkań. Można więc bez najmniejszego problemu wrócić choćby do pierwszego w tym sezonie starcia gliwickich i łódzkich futsalistów.

Pierwszy bezpośredni mecz Piasta Gliwice z Widzewem Łódź

W ramach 10. kolejki bieżącego sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 rozegrany został pierwszy w historii oficjalny mecz Widzewa Łódź z Piastem Gliwice. Ten pojedynek odbył się 12 listopada 2022 roku w Łodzi. Wówczas znacznie lepiej wypadła ekipa przyjezdna.

Gliwiczanie prowadzenie objęli już w czwartej minucie. Później natomiast starali się kontrolować przebieg konfrontacji. Do przerwy prowadzili już 3:0. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy było już 0:4. Mimo to Widzew próbował się zebrać i walczył o nieco lepszy rezultat. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 3:8. Teraz łodzianie staną więc przed szansą na zrewanżowanie się za tę lekcję futsalu od mistrza Polski.

Piast Gliwice - Widzew Łódź: jak szło im do tej pory?

Widzewowi łatwo o udany rewanż na pewno nie będzie, bo zdecydowanym faworytem tego meczu jest drużyna Piasta. Gliwiczanie mają mocniejszy skład i dotychczas wypadali dużo lepiej niż ekipa z Łodzi.

Piast aktualnie jest trzecią siłą najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Gliwiczanie zgromadzili 46 punktów. Do tej pory czternastokrotnie wygrywali, cztery razy dzielili się punktami z rywalami i cztery razy musieli przełykać gorycz porażki. Bilans bramkowy tego zespołu to 87 goli strzelonych i 53 stracone bramki.

Widzew Łódź z kolei jest dziesiątą siłą Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. W tym debiutanckim sezonie w elicie łodzianie ośmiokrotnie wygrywali, dwa razy podzielili się punktami, a poza tym ponieśli trzynaście porażek. Na razie zdobyli 58 bramek, a także stracili 84 gole. W sumie mają na koncie 28 "oczek".

W zeszłej kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy ekipa gliwickiego Piasta udała się na mecz wyjazdowy. Mistrz Polski okazał się lepszy od beniaminka z Bochni (5:1). Widzew Łódź stoczył natomiast zacięty bój o punkty z Cleareksem Chorzów. Ostatecznie zwycięzca nie został wyłoniony. Konfrontacja zakończyła się rezultatem remisowym 3:3.