Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Gdzie obejrzeć Constract Lubawa - Legia Warszawa? Kiedy mecz?

Legia Warszawa stanie przed kolejnym wielkim wyzwaniem. Tym razem będzie ono związane ze starciem z Constractem Lubawa. Na drodze "Wojskowych" znajdzie się jedna z najlepszych ekip w naszym kraju. Jakim rezultatem zakończy się ten mecz? Tego dowiesz się dzięki transmisji na platformie Pilot WP.

Faza zasadnicza Fogo Futsal Ekstraklasy powoli dobiega końca. Na weekend 22/23 kwietnia zaplanowane zostały mecze w ramach 28. kolejki najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. W Lubawie miejscowy Constract podejmie Legię Warszawa.

W bieżącym sezonie lubawianie prezentują się znacznie lepiej niż ekipa "Wojskowych". Constract obecnie jest drugą siłą Futsal Ekstraklasy. W przeszłości natomiast nie przegrał ani jednego meczu z warszawską Legią.

Po raz ostatni Constract mierzył się z "Wojskowymi" w dniu 3 grudnia 2022 roku. Wówczas lubawianie triumfowali 5:3. Wcześniej te dwie ekipy spotkały się 2 marca 2022. Wtedy również zwyciężył Constract - mecz zakończył się wynikiem 6:3. 16 października 2021 roku natomiast lubawianie pokonali Legię 5:2.

Gdzie transmisja z Constract Lubawa - Legia Warszawa?

Teraz zawodnicy Constractu Lubawa i Legii Warszawa znów staną naprzeciwko siebie. Starcie tych dwóch ekip odbędzie się w ramach 28. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Mecz został przewidziany na 23 kwietnia 2023 roku. Początek rywalizacji lubawsko-warszawskiej nastąpi o godzinie 18:00.

Czy będzie dostępna transmisja z meczu Constract Lubawa - Legia Warszawa? Oczywiście, że tak! Bezpośredni przekaz live z tego pojedynku pojawi się na platformie Pilot WP. Jest ona dostępna zarówno z poziomu komputerów, jak i urządzeń mobilnych czy też nowych telewizorów.

Sytuacja w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy przed meczem Constract - Legia

Oczywiście przed starciem w Lubawie warto uważnie przeanalizować sytuację w tabeli najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Na pozycji lidera niezmiennie znajduje się Rekord Bielsko-Biała. Drugie miejsce zajmuje natomiast Constract Lubawa. To już kolejny sezon, kiedy lubawianie należą do ścisłej czołówki rozgrywek.

Do tej pory Constract zapisał na swoim koncie 63 punkty. Jest to efekt aż dwudziestu zwycięstw i trzech remisów. Lubawscy futsaliści przegrali tylko dwa mecze. W trwającej kampanii strzelili 130 goli, a stracili jedynie 43 bramki. Jeżeli chodzi o ostatnie spotkania Constractu, to perfekcyjny on nie był. Ta drużyna co prawda trzykrotnie wygrała, ale w pięciu poprzednich kolejkach poniosła też jedną porażkę i raz podzieliła się punktami z rywalem.

Legia Warszawa znajduje się dużo niżej od Constractu Lubawa. "Wojskowi" uzbierali jedynie 23 "oczka" i są dwunastą siłą rozgrywek. Warszawianie na razie siedmiokrotnie wygrali, dwa razy zremisowali i ponieśli szesnaście porażek. W tym sezonie udało im się zdobyć 76 goli, a stracili aż 105 bramek. Jeżeli chodzi o pięć poprzednich kolejek, to Legia trzykrotnie wygrała, a dwa razy musiała opuszczać parkiet bez dorobku punktowego.

Ostatnio "Wojskowi" nieco odbudowali swoją formę, ale generalnie ten sezon można uznać za stracony dla Legii. Zespół miał chrapkę na rywalizację o play-offy, a tymczasem musiał skupić się na walce o utrzymanie.