Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

AZS UW Darkomp Wilanów - Red Dragons Pniewy: gdzie, kiedy i o której obejrzeć?

W 23. kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy przewidziany został choćby mecz w stolicy. Tym razem AZS UW Darkomp Wilanów podejmie Red Dragons Pniewy. Gdzie będzie można oglądać to spotkanie? Transmisja pojawi się wyłącznie na platformie Pilot WP.

W tabeli AZS UW Darkomp Wilanów i Red Dragons Pniewy dzieli dość spora różnica. Wydaje się jednak, że waleczni zawodnicy ze stolicy Polski jak najbardziej są w stanie postawić twarde warunki podopiecznym trenera Łukasza Frajtaga. Tym bardziej, że zagrają na domowym parkiecie, na którym zazwyczaj prezentują się całkiem nieźle. Nie zawsze oznacza to jednak korzystne rezultaty.

Tabela Fogo Futsal Ekstraklasy przed AZS UW Darkomp Wilanów - Red Dragons Pniewy

Oczywiście przed spotkaniem AZS UW Darkomp Wilanów - Red Dragons Pniewy jak najbardziej warto zajrzeć do ligowej tabeli. Obecnie wyżej notowany jest zespół z Wielkopolski. "Czerwone Smoki" mają 31 punktów. Z tym dorobkiem zajmują w ekstraklasowym zestawieniu szóstą lokatę.

Pniewianie wygrali do tej pory dziewięć spotkań. Czterokrotnie dzielili się punktami z drużynami przeciwnymi, a ponadto zaliczyli osiem porażek. Jeżeli chodzi o bilans bramkowy, to zespół Red Dragons zdobył w tym sezonie 57 goli. Poza tym stracił 51 bramek.

A co słychać w Warszawie? AZS UW Darkomp Wilanów uzbierał na razie 18 "oczek". W tym miejscu warto odnotować, że drużyna prowadzona przez trenera Macieja Karczyńskiego rozegrała o mecz mniej od pniewian.

AZS UW to jedenasta siła Fogo Futsal Ekstraklasy. Dotychczas wilanowianie pięciokrotnie zwyciężali, trzy razy remisowali, a poza tym ponieśli dwanaście porażek. Na koncie AZS-u widnieje 40 bramek strzelonych i 71 straconych.

Jeżeli chodzi o ostatnie mecze, to zespół Red Dragons Pniewy ma za sobą triumf nad ekipą AZS UŚ Katowice 6:3. AZS UW Darkomp Wilanów musiał natomiast uznać wyższość wyżej notowanego zespołu z Lubawy. Constract wygrał 2:0.

Bilans niekorzystny dla AZS UW Darkomp Wilanów

Bilans bezpośrednich pojedynków z Red Dragons Pniewy nie jest sprzyjający dla AZS-u UW Darkomp Wilanów. Stołeczna ekipa wygrała tylko… jeden z sześciu pojedynków. I to dość dawno, bo 7 października 2020 roku.

Później trzykrotnie zwyciężali pniewianie, a dwa razy padł rezultat remisowy. W zeszłej rundzie "Czerwone Smoki" nie pozostawiły złudzeń. Zespół Łukasza Frajtaga doskonale wykorzystał atut własnego parkietu i zwyciężył 4:1. Teraz wielkopolska drużyna taki wynik pewnie brałaby w ciemno, ale na wyjeździe trudno będzie go powtórzyć. Mimo wszystko to pniewianie będą tutaj faworytem.

Gdzie transmisja online z AZS UW Darkomp Wilanów - Red Dragons Pniewy?

Mecz AZS UW Darkomp Wilanów - Red Dragons Pniewy został przewidziany na 11 marca 2023 roku. Pierwszy gwizdek sędziego w hali przy ulicy Wiertniczej rozlegnie się o godzinie 19:00.

Transmisja z tego pojedynku pojawi się wyłącznie na platformie Pilot WP. By z niej skorzystać, trzeba posiadać stabilne połączenie internetowe. Oczywiście przekazowi live towarzyszyć będzie profesjonalny komentarz.