Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Arcyważny pojedynek. Gdzie obejrzeć Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice?

Do niezwykle istotnego spotkania dojdzie w ramach 28. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. W Chorzowie miejscowy Clearex zmierzy się z drużyną AZS UŚ Katowice. Jeżeli chorzowianie chcą przedłużyć szanse na utrzymanie w elicie, to muszą wygrać to spotkanie. Transmisja w Pilot WP.

Faza zasadnicza Fogo Futsal Ekstraklasy wkracza w decydującą fazę. Niebawem będzie jasne, kto zagra w play-offach, a kto nie uniknie degradacji do 1. Polskiej Ligi Futsalu. Obecnie o ekstraklasowy byt bardzo mocno drżą takie zespoły jak Clearex Chorzów i Red Devils Chojnice.

Sytuacja chorzowskich oraz chojnickich futsalistów jest trudna. Oba zespoły tracą pięć punktów do bezpiecznej lokaty. Może okazać się, że nie zdołają już opuścić strefy spadkowej.

Bardzo istotny w kontekście walki o utrzymanie będzie niewątpliwie mecz Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice. Właśnie ekipa z Katowic zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce. Jeżeli wygrałaby w Chorzowie, to będzie już prawie pozamiatane. Szanse chorzowian i katowiczan na utrzymanie w gronie najlepszych drastycznie spadną.

Gdzie transmisja z meczu Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice?

Ten niezwykle ważny pojedynek w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy będzie transmitowany za pośrednictwem internetu. Spotkanie będzie można śledzić na platformie Pilot WP. W tym miejscu możesz oglądać również inne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy - zarówno "na żywo", jak i z odtworzenia.

A kiedy odbędzie się starcie Clearex - AZS UŚ? Ta konfrontacja zaplanowana została na 21 kwietnia 2023 roku. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi natomiast o 19:00. Zanosi się na gigantyczne emocje.

Tabela Fogo Futsal Ekstraklasy przed spotkaniem w Chorzowie

Obecnie AZS UŚ Katowice znajduje się na trzynastym miejscu w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy. Na koncie katowiczan widnieje 20 punktów. To efekt pięciu zwycięstw i pięciu remisów. AZS ponadto 16-krotnie musiał uznawać wyższość drużyn przeciwnych.

Bilans bramkowy AZS-u to 55 goli strzelonych i 107 straconych bramek. W poprzednich pięciu meczach Fogo Futsal Ekstraklasy ten zespół wypadał całkiem przyzwoicie. Co prawda dwukrotnie przegrał, ale dwa razy też zremisował i raz cieszył się z odniesienia zwycięstwa.

Clearex Chorzów jest natomiast w kompletnym dołku. Ten zespół w pięciu ostatnich meczach aż czterokrotnie musiał uznawać wyższość drużyn przeciwnych. Raz natomiast zdołał zremisować.

Chorzowianie w trwających rozgrywkach zdobyli 59 bramek. Poza tym zespół Rafała Krzyśki stracił 113 goli (najwięcej w lidze). Clearex zajmuje 14. lokatę, a na koncie ma 15 "oczek". Dotychczas chorzowscy futsaliści wywalczyli tylko cztery zwycięstwa. Trzykrotnie dzielili się punktami, a 18 razy musieli schodzić z parkietu bez żadnego dorobku.

Ostatni pojedynek Cleareksu z AZS-em UŚ miał miejsce 3 grudnia 2022 roku. Chorzowianie pewnie daliby wiele, żeby móc powtórzyć ten rezultat. Wówczas wygrali bowiem z ekipą z Katowic 4:2. Jak będzie tym razem? Tego dowiesz się dzięki transmisji na platformie Pilot WP.