Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

AZS UW Darkomp Wilanów - Widzew Łódź: gdzie obejrzeć? O której mecz?

Na otwarcie 27. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy zespół AZS UW Darkomp Wilanów podejmie ekipę łódzkiego Widzewa. Ten mecz zapowiada się bardzo interesująco. Trudno wskazać wyraźnego faworyta, co zwiastuje zaciętą batalię o triumf. Transmisja na platformie Pilot WP.

AZS UW Darkomp Wilanów to zespół akademicki. Drużyna jest złożona z dość młodych zawodników, którzy zdążyli już zdobyć ekstraklasowe doświadczenie, co pomaga w rywalizacji z teoretycznie wyżej notowanymi przeciwnikami. W Widzewie Łódź nie brakuje natomiast zarówno doświadczenia, jak i młodości.

Generalnie można zaryzykować ocenę, że zespoły z Wilanowa i Łodzi obecnie prezentują zbliżony poziom. Dotychczas zdobyły tyle samo punktów, a w tym miejscu warto odnotować, że Widzew rozegrał mecz więcej.

Gdzie obejrzeć AZS UW Darkomp Wilanów - Widzew Łódź?

Pojedynek AZS UW Darkomp Wilanów - Widzew Łódź został przewidziany na 7 kwietnia 2023 roku. Początek rywalizacji w hali przy ul. Wiertniczej nastąpi o godzinie 19:00.

Bezpośrednia transmisja dostępna będzie wyłącznie na platformie Pilot WP. Można z niej skorzystać na nowoczesnych telewizorach, smartfonach, tabletach, a także komputerach.

Na Pilot WP obejrzysz również transmisje z innych meczów Fogo Futsal Ekstraklasy. Poza tym można zajrzeć do biblioteki, gdzie umieszczone są nagrania archiwalnych spotkań w ramach najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Sytuacja w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy przez AZS UW - Widzew

AZS UW Darkomp Wilanów wywalczył 27 punktów w 24 meczach. Aktualnie ten zespół znajduje się na dziesiątym miejscu w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy. Wilanowianie na razie ośmiokrotnie wygrywali, trzy razy dzielili się punktami i trzynastokrotnie przełykali gorycz porażki.

Bilans bramkowy AZS UW to 53 gole strzelone i 84 stracone bramki. W zeszłej kolejce wilanowianie sprawili sporą niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z FC Reiter Toruń 3:1.

Widzew Łódź po 25 meczach jest jedenastą siłą Fogo Futsal Ekstraklasy. Ten zespół zaliczył imponujące wejście do elity. Później jednak złapał zadyszkę i już tak skuteczny nie był. W ostatnich pięciu kolejkach nie potrafił odnotować choćby jednego zwycięstwa - trzykrotnie remisował, a poza tym dwa razy przegrał.

Widzew - podobnie jak AZS - ma na koncie 27 "oczek". Ten dorobek to efekt ośmiu meczów wygranych, trzech podziałów punktów i czternastu porażek. W trwających rozgrywkach łódzcy futsaliści strzelili 60 goli, a stracili - 94.

Poprzedni mecz Widzew Łódź - AZS UW Darkomp Wilanów

Dotychczas te dwie drużyny odnotowały tylko jeden bezpośredni pojedynek. 26 listopada 2022 roku Widzew Łódź wygrał na domowym parkiecie 3:1. AZS UW Darkomp Wilanów najpewniej zrobi wszystko, by zrewanżować się za to niepowodzenie.

Mecz w Łodzi rozpoczął się korzystnie dla ekipy z Wilanowa. W dziewiątej minucie wynik rywalizacji otworzył Michał Klaus. Rezultat 0:1 utrzymał się natomiast do przerwy.

W drugiej połowie wilanowianie nie byli w stanie znaleźć recepty na wprowadzenie piłki do siatki. Gospodarze zdobyli natomiast trzy gole (Michał Marciniak - 2, Dariusz Słowiński) i ostatecznie świętowali triumf.