Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

AZS UW Darkomp Wilanów - Jagiellonia Białystok: gdzie i kiedy obejrzeć mecz?

Jednym z meczów 24. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy będzie pojedynek AZS UW Darkomp Wilanów - Jagiellonia Białystok. To spotkanie zostało przewidziane na 18 marca 2023 roku. Gdzie dostępny będzie bezpośredni przekaz "na żywo"?

Transmisja z meczu AZS UW Darkomp Wilanów vs. Jagiellonia Białystok pojawi się na platformie Pilot WP w zakładce "Futsal Ekstraklasa". Właśnie w tym miejscu można oglądać również archiwalne mecze Jagiellonii Białystok czy też AZS UW Darkomp Wilanów. Są one dostępne w bibliotece.

Niewątpliwie konfrontacja wilanowian z białostoczanami zapowiada się bardzo interesująco. Tabela podpowiada, że są to zespoły o podobnym potencjale. Dotychczas "Jaga" zgromadziła o pięć punktów więcej, ale AZS rozegrał spotkanie mniej. Podczas pojedynku, który zaplanowano na 18 marca 2023 roku, o końcowym rezultacie mogą zadecydować detale. W ciemno można zakładać, że na parkiecie zadzieje się naprawdę sporo.

AZS UW Darkomp Wilanów - Jagiellonia Białystok: dotychczasowe wyniki

W 22 meczach ekipa Jagiellonii Białystok zgromadziła na swoim koncie 26 punktów. Jest to efekt siedmiu zwycięstw, pięciu remisów, a także dziesięciu porażek. Drużyna ze stolicy Podlasia, która wcześniej grała w Fogo Futsal Ekstraklasie jako MOKS Słoneczny Stok Białystok, strzeliła 73 gole, a poza tym straciła 85 bramek.

W poprzedniej kolejce "Jaga" odniosła pokaźny triumf. Ten zespół zdecydowanie pokonał AZS UŚ Katowice. Mecz w Katowicach zakończył się wynikiem 1:8. Wcześniej białostoczanie dwukrotnie przegrywali, raz zremisowali i raz wygrali.

A co słychać w Wilanowie? AZS UW Darkomp ma za sobą 21 meczów w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. Podopieczni trenera Macieja Karczyńskiego zdobyli w nich 21 punktów, notując sześć zwycięstw, trzy remisy i dwanaście porażek. Strzelili 45 bramek, a stracili 73 gole.

AZS jest jedenastą siłą najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. W poprzedniej kolejce wygrał z Red Dragons Pniewy (5:2). Wcześniej natomiast wilanowianie ponieśli trzy porażki i zaliczyli jedno zwycięstwo. Niewątpliwie młody zespół z Wilanowa ma kłopot z tym, by ustabilizować formę.

AZS UW - Jagiellonia: bilans nieco korzystniejszy dla wilanowian

Do 5 listopada 2022 roku pojedynki białostocko-wilanowskie charakteryzowały się tym, że nigdy nie padały w nich remisy. 9. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 wszystko zmieniła. Wówczas w stolicy Podlasia odnotowaliśmy rezultat 3:3. To była mała niespodzianka, bowiem faworytem tego pojedynku był zespół gospodarzy.

A jakie rezultaty padały we wcześniejszych meczach AZS UW Darkomp Wilanów z Jagiellonią Białystok?

16 kwietnia 2022 roku Jagiellonia wygrała z AZS-em 5:0. Prędzej natomiast wilanowianie zaliczyli trzy triumfy z rzędu. Najpierw zwyciężyli nad ekipą z Białegostoku 5:3, potem było 3:2, a następnie zawodnicy Macieja Karczyńskiego wygrali 2:1. Jeszcze wcześniej - 21 listopada 2020 roku - AZS przegrał 1:5.

Generalnie nieco częściej triumfowała ekipa ze stolicy. Czy tak będzie również tym razem? Odpowiedź na to pytanie poznasz dzięki transmisji w Pilot WP.