Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Gdzie obejrzeć mecz GI Malepszy Arth Soft Leszno - Clearex Chorzów?

Klub z bogatą futsalową historią znalazł się na dnie tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy. Czy zdoła się od niego odbić? Przed Cleareksem Chorzów kolejne trudne zadanie w postaci wyjazdu do Leszna. Jeżeli chorzowianie wyrwą tam chociaż punkt, będzie to spory sukces.

Futsaliści Cleareksu do tej pory wypadali bardzo blado. To jeden z najsłabszych zespołów Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. GI Malepszy Arth Soft Leszno nie schodzi natomiast z pewnego poziomu i obecnie znajduje się w czołówce tabeli najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Starcie leszczyńsko-chorzowskie będzie można śledzić na platformie Pilot WP.

Kiedy i o której mecz GI Malepszy Arth Soft Leszno - Clearex Chorzów?

Do starcia GI Malepszy Arth Soft Leszno z Cleareksem Chorzów dojdzie 11 marca 2023 roku. Początek rywalizacji został przewidziany na godzinę 17:00. Na pewno warto zarezerwować sobie trochę czasu, by móc śledzić poczynania tych dwóch ekip. Kto wie, może outsider rozgrywek czymś zaskoczy i sprawi niespodziankę w Lesznie?

Transmisja na platformie Pilot WP wystartuje krótko przed planowanym pierwszym gwizdkiem arbitra. Śledząc mecz w Pilot WP, będziesz mógł uważnie przeanalizować najważniejsze sytuacje i akcje bramkowe. Oczywiście przekazowi live tradycyjnie towarzyszyć będzie profesjonalny komentarz.

Sytuacja w tabeli przed meczem w Lesznie

Aktualnie na fotelu lidera tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy zasiada Rekord Bielsko-Biała. Ten zespół zgromadził 57 punktów. "Oczko" mniej ma drugi Constract Lubawa. Na trzeciej lokacie znajduje się z kolei Piast Gliwice (49 punktów).

Czwarty obecnie jest GI Malepszy Arth Soft Leszno. Ten zespół ma sporą stratę do podium - obecnie na jego koncie znajduje się 35 punktów. Tak naprawdę wspomniany dystans do trzeciej ekipy nie jest jednak zbyt ważny, bo przecież w tym sezonie zorganizowane zostaną play-offy, a więc po zakończeniu fazy zasadniczej tak naprawdę wszystko zacznie się od nowa. Osiem najlepszych ekip będzie kontynuować walkę o tytuł mistrza Polski.

Na razie zespół z Leszna nie zdołał wskoczyć do TOP3 tabeli. Do tej pory zapisał na swoim koncie jedenaście zwycięstw, dwa remisy, a także siedem porażek. Podopieczni trenera Tomasza Trznadla w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy zdobyli 80 goli, a poza tym stracili 69 bramek. Bilans jest zatem dodatni.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Cleareksu Chorzów. Ten zespół zdobył tylko 51 bramek, a stracił aż 86. Bieżący sezon zupełnie nie układa się po myśli ekipy Rafała Krzyśki. Chorzowianie tylko cztery razy zwyciężyli. Dwukrotnie dzielili się punktami z drużynami przeciwnymi, a czternastokrotnie schodzili z boiska bez dorobku. W sumie mają 14 "oczek". To najgorszy wynik w lidze - Clearex okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

Jak im szło ostatnio?

W poprzednim spotkaniu futsaliści z Leszna odnotowali zwycięstwo. Zawodnicy szkoleni przez trenera Trznadla pokonali u siebie Red Devils Chojnice 5:1. Clearex Chorzów przełknął natomiast gorycz porażki, ulegając na własnym parkiecie FC Reiter Toruń 2:5.

Zespoły z Chorzowa i Leszna po raz ostatni spotkały się 29 października 2022 roku. Wówczas GI Malepszy Arth Soft wygrał 5:2.