Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

AZS UŚ Katowice - Piast Gliwice: gdzie dostępna będzie transmisja "na żywo"?

Zastanawiasz się, gdzie obejrzeć mecz 27. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy AZS UŚ Katowice - Piast Gliwice? Bezpośredni przekaz z tego pojedynku pojawi się na platformie Pilot WP. Spotkanie zostało natomiast przewidziane na 8 kwietnia 2023 roku.

Jeżeli spojrzymy na ligową tabelę, to od razu dochodzimy do wniosku, że drużyny AZS-u UŚ Katowice i Piasta Gliwice dzieli prawdziwa przepaść. Poprzednie pojedynki pokazywały jednak, że mecze z udziałem tych dwóch ekip mogą być naprawdę emocjonujące i wyrównane. Nie można wykluczyć, że podobnie będzie tym razem.

Warto wspomnieć, że katowiccy i gliwiccy futsaliści mają zgoła odmienne cele. AZS UŚ toczy walkę o utrzymanie w gronie ekstraklasowiczów, natomiast priorytetem Piasta jest obrona mistrzowskiego tytułu. Czy to się uda? Czas pokaże.

Gdzie obejrzeć AZS UŚ Katowice - Piast Gliwice?

Jak już zostało wspomniane, bezpośrednia transmisja z pojedynku AZS UŚ Katowice - Piast Gliwice dostępna będzie wyłącznie na platformie Pilot WP. By uzyskać stream wysokiej jakości, trzeba zadbać o stabilne połączenie internetowe i urządzenie spełniające wymogi techniczne.

Z Pilot WP można korzystać na nowoczesnych telewizorach, smartfonach, tabletach czy też komputerach. Co istotne, na tej platformie obejrzysz też inne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy - nie tylko "na żywo", ale również z odtworzenia.

Ci, którzy zamierzają śledzić starcie AZS UŚ Katowice - Piast Gliwice, powinni sobie zarezerwować czas w dniu 8 kwietnia 2023 roku. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się o godzinie 16:00.

Tabela Fogo Futsal Ekstraklasy przed meczem AZS UŚ Katowice - Piast Gliwice

Obecnie Piast Gliwice jest trzecią siłą Fogo Futsal Ekstraklasy. Ten zespół zgromadził 52 punkty, notując 16 wygranych, cztery remisy i cztery porażki. W trwającym sezonie gliwiczanie strzelili 105 goli, a poza tym stracili 54 bramki.

W poprzednich trzech kolejkach gliwiczanie notowali triumf za triumfem. Niewątpliwie śmiało można stwierdzić, że są w dobrej formie i na pewno będą faworytem konfrontacji w Katowicach.

AZS UŚ systematycznie próbuje powiększać dorobek punktowy. Na razie jest on bardzo skromny i wynosi 19 "oczek", ale dla katowiczan najważniejsze jest to, że znajdują się ponad strefą spadkową. Póki co pięciokrotnie wygrali, cztery razy remisowali i ponieśli szesnaście porażek.

Jeżeli chodzi o liczbę bramek zdobytych, to w przypadki AZS-u UŚ wynosi ona 54 gole. Ponadto katowiccy futsaliści stracili 106 trafień. W poprzednich pięciu kolejkach trzykrotnie zwyciężali, raz podzielili się punktami, a ponadto zdołali odnotować jedno zwycięstwo.

Przed meczem, który odbędzie się 8 kwietnia 2023 roku w Katowicach, warto również zerknąć na wyniki ostatnich pojedynków AZS UŚ - Piast. Były one bardzo zacięte. W poprzedniej konfrontacji Piast zremisował a AZS-em 2:2.

Wcześniej natomiast te ekipy stoczyły zacięty bój o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry było 2:2, co wymusiło przeprowadzenie rzutów karnych. W nich lepsi okazali się zawodnicy gliwickiego Piasta.