Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Gdzie obejrzeć mecz Clearex Chorzów - Piast Gliwice? Transmisja online

Clearex Chorzów znajduje się w potężnych tarapatach. Utytułowany klub może spaść z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Przed chorzowianami kolejne trudne zadanie w postaci starcia z Piastem Gliwice. Wątpliwe, że podopieczni Rafała Krzyśki zdołają zapunktować. Czy będzie transmisja z meczu Clearex - Piast?

Bieżący sezon totalnie nie układa się po myśli Cleareksu Chorzów. Zespół nie spełnia oczekiwań, a dotychczas wykonywane ruchy kadrowe nie przyniosły efektów w postaci skutecznej walki o bezpieczny byt w Fogo Futsal Ekstraklasie.

Znacznie lepiej idzie ekipie Piasta Gliwice. Co prawda mistrzowie Polski nie ustrzegają się wpadek, jednak mimo to znajdują się w ścisłej czołówce najwyższej klasy rozgrywkowej. Straty do lidera z Bielska-Białej mają spore, ale nie jest to zbyt istotne, bo przecież i tak o końcowych wynikach zdecydują play-offy.

Gdzie oglądać spotkanie Clearex Chorzów - Piast Gliwice?

Teoretycznie mecz Cleareksu Chorzów z Piastem Gliwice zapowiada się bardzo jednostronnie. Wydaje się, że gliwiczanie nie powinni mieć najmniejszych problemów z odnotowaniem zwycięstwa. Futsal nierzadko jednak zaskakuje, co sprawia, że nie możemy wykluczyć, iż gospodarze postawią się wyżej notowanemu rywalowi.

Mimo wszystko warto poświęcić trochę czasu, by obejrzeć konfrontację tych dwóch ekip. Starcie Clearex - Piasst odbędzie się w ramach 26. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Mecz przewidziano na 1 kwietnia 2023 roku. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi natomiast o godzinie 17:00.

Bezpośrednia transmisja z tego pojedynku dostępna będzie na platformie Pilot WP, za pośrednictwem której można oglądać również inne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy. W bibliotece Pilot WP dostępne są również archiwalne spotkania najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Sytuacja w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy przed meczem Clearex - Piast

Do pierwszego w tym sezonie starcia Piast Gliwice - Clearex Chorzów doszło 16 listopada 2022 roku. Wówczas gliwiczanie okazali się lepsi i zasłużenie zwyciężyli 5:2. Zawodnicy Piasta wygrali też cztery wcześniejsze pojedynki z ekipą z Chorzowa.

Jeżeli chodzi o tabelę ligową, to te dwie drużyny dzieli prawdziwa przepaść. Piast jest aktualnie trzecią siłą Fogo Futsal Ekstraklasy. Na koncie tego zespołu pojawiło się 49 punktów. Do tej pory gliwiczanie piętnastokrotnie wygrywali, cztery razy dzielili się punktami, a poza tym czterokrotnie przegrali. Bilans bramkowy tego zespołu to 96 goli strzelonych i 54 stracone bramki

Ostatnio Piast wygrał dwa mecze z rzędu. Chorzowianie natomiast w pięciu poprzednich pojedynkach ligowych zgarnęli tylko… jeden punkt. To chyba mówi samo za siebie i doskonale obrazuje kiepską formę Cleareksu.

Ten utytułowany klub znajduje się na 14. miejscu w tabeli najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Jeżeli nie zdoła wskoczyć wyżej, to spadnie do 1. Polskiej Ligi Futsalu. Na razie chorzowscy futsaliści uzbierali tylko piętnaście "oczek". To efekt czterech zwycięstw i trzech remisów. W tym sezonie chorzowianie aż szesnastokrotnie opuszczali parkiet bez zdobyczy. Ich bilans bramkowy wynosi 56:97.