Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Gdzie obejrzeć mecz Widzewa Łódź z Cleareksem Chorzów?

Spotkanie Widzew Łódź - Clearex Chorzów zostanie rozegrane w ramach 24. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Drużyny wybiegną na parkiet już 18 marca 2023 roku o godzinie 17:00. Gdzie dostępna będzie bezpośrednia transmisja z meczu w Łodzi?

Mecz Widzewa Łódź na żywo będzie można oglądać na platformie Pilot WP w zakładce "Futsal Ekstraklasa". Z pewnością nie zabraknie takich, którzy zarezerwują sobie trochę czasu, by uważnie śledzić, jak podopieczni trenerów Marcina Stanisławskiego i Michała Zawadzkiego poradzą sobie podczas konfrontacji z outsiderem rozgrywek.

Dla obu ekip to bardzo ważne spotkanie. Zarówno łódzcy, jak i chorzowscy futsaliści przeżywają niezwykle trudny okres. W zdecydowanie gorszym położeniu jest jednak Clearex Chorzów. Ekipa prowadzona przez trenera Rafała Krzyśkę ma już prawie nóż na gardle. Jeżeli chce uniknąć degradacji, to musi zrobić wszystko, by w końcu zapunktować.

Tabela Fogo Futsal Ekstraklasy przed meczem Clearex - Widzew

Clearex Chorzów futsal zmierzy się z Widzewem Łódź w ramach 24. kolejki rozgrywek Fogo Futsal Ekstraklasy. Do tej pory w zmaganiach na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym zadziało się już sporo. Nie wszyscy mogą być jednak zadowoleni ze swojego dotychczasowego dorobku.

Do tego grona zaliczyć można między innymi ekipę chorzowskiego Cleareksu. Ta drużyna w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 zgromadziła tylko 14 punktów. To efekt czterech zwycięstw, dwóch remisów i piętnastu porażek. Clearex strzelił 53 gole, a stracił - 92. Aktualnie znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli najwyższej ligi.

Widzew Łódź futsal zajmuje z kolei dziesiątą lokatę. Ten zespół ośmiokrotnie wygrywał, raz podzielił się punktami z drużyną przeciwną, a ponadto trzynastokrotnie musiał przełykać gorycz porażki. W sumie Widzew uzbierał 25 punktów. Jeżeli chodzi o bilans bramkowy, to łodzianie zdobyli 55 goli, a stracili - 81.

Uwagę przykuwa przede wszystkim to, jak w poprzednich meczach radzili sobie futsaliści Widzewa i Cleareksu. Tutaj mamy wspólny mianownik. Obie ekipy przegrały bowiem cztery z ostatnich pięciu pojedynków. Poza tym zaliczyły po jednym remisie. Teraz staną natomiast przed szansą na przełamanie złej passy poprzez zwycięstwo.

Jakim wynikiem zakończył się poprzedni mecz Widzewa Łódź z Cleareksem Chorzów?

Po raz ostatni Widzew Łódź zmierzył się z Cleareksem Chorzów w meczu pierwszej rundy Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. Wówczas łodzianie musieli przełknąć gorycz porażki. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:5.

Jaki przebieg miała konfrontacja w Łodzi? Na pierwszego gola musieliśmy poczekać do 10. minuty. Wówczas na liście strzelców wylądowało nazwisko Jana Dudka. Nieco później piłkę do bramki rywali dwukrotnie kierował Wiaczesław Kozhemiaka. Przed przerwą gola na 3:1 zdobył natomiast Sebastian Brocki.

Po pierwszej połowie Widzew prowadził 3:1. W drugiej partii nastąpiło natomiast trzęsienie ziemi. Najpierw dwukrotnie trafił Sebastian Brocki, a potem gole dołożyli jeszcze Łukasz Biel i Mariusz Seget, dzięki czemu Clearex świętował triumf 5:3.

Czy teraz Widzew zrewanżuje się za to niepowodzenie? Tego będzie można przekonać się już 18 marca, oglądając mecz na Pilot WP. Początek o 17:00.