Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

AZS UŚ Katowice - Jagiellonia Białystok: gdzie i kiedy transmisja?

W ramach 23. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy AZS UŚ Katowice zmierzy się z drużyną Jagiellonii Białystok. Bezpośrednia transmisja z tego pojedynku pojawi się na platformie Pilot WP. Kiedy i o której będzie można obejrzeć to spotkanie?

Za nami już sporo meczów w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy. Do tej pory najlepiej na parkietach najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej radził sobie zespół Rekordu Bielsko-Biała (57 punktów). Drugie miejsce, z 56 "oczkami", zajmuje Constract Lubawa, a trzeci jest Piast Gliwice (49 pkt). Nas jednak teraz najbardziej interesuje sytuacja katowiczan i białostoczan.

AZS UŚ Katowice - Jagiellonia Białystok: kto jest faworytem?

Do tej pory lepiej radziła sobie drużyna Jagiellonii Białystok. To właśnie ona jest faworytem spotkania w Katowicach. Gospodarzy jednak nie można skreślać. Tym bardziej, że już niejednokrotnie pokazywali, że drzemie w nich spory potencjał.

"Jaga" aktualnie znajduje się na dziesiątym miejscu. Ten zespół zgromadził 23 punkty. To efekt sześciu zwycięstw, pięciu podziałów punktów i dziesięciu meczów przegranych. Bilans bramkowy ekipy ze stolicy Podlasia to 65 bramek zdobytych i 84 stracone gole.

AZS UŚ Katowice ma 15 "oczek" i jest 12. siłą najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej w futsalu. Na razie beniaminek z Katowic czterokrotnie wygrywał, trzy razy remisował, a także czternastokrotnie musiał uznawać wyższość drużyn przeciwnych. Katowiccy futsaliści w tym sezonie strzelili 48 goli, a poza tym stracili 90 bramek.

Gdzie można obejrzeć AZS UŚ Katowice - Jagiellonia Białystok?

Bezpośrednia transmisja z pojedynku AZS UŚ Katowice - Jagiellonia Białystok będzie dostępna za pośrednictwem internetu. Przekaz live pojawi się na platformie Pilot WP. Można z niej skorzystać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych, takich jak choćby smartfony czy tablety.

Mecz w Katowicach zaplanowano na 11 marca 2023 roku. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się o godzinie 16:00. Będzie to konfrontacja w ramach 23. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Wydaje się, że emocji nie zabraknie.

Bilans na korzyść Jagiellonii Białystok

Zespoły z Białegostoku i Katowic znają się dość dobrze, bo rywalizowały ze sobą w ostatnich latach. Do poprzedniej konfrontacji tych dwóch drużyn doszło 29 października 2022 roku. Wówczas padło aż dziesięć bramek, a z triumfu po końcowym gwizdku cieszyli się katowiczanie. Mecz zakończył się wynikiem 3:7.

Wcześniej trzykrotnie górą była Jagiellonia. Najpierw zespół z Białegostoku wygrał 3:2, potem 4:3, by jeszcze później pokonać katowiczan 2:1. 20 kwietnia 2019 roku z minimalnego zwycięstwa cieszyli się zawodnicy AZS-u UŚ - 3:2.

Bilans jest korzystniejszy dla Jagiellonii. Zapewne ten zespół ma dużą ochotę na to, by wywieźć komplet punktów z Katowic. Wygrana pozwoliłaby białostoczanom realnie myśleć o walce o play-offy. Katowiczanie natomiast bardzo potrzebują zwycięstw w kontekście walki o utrzymanie - to ich priorytet na trwający sezon Fogo Futsal Ekstraklasy.