Futsal Ekstraklasa

Nie zmrużysz oka ani na sekundę. Ogląda na żywo Futsal Ekstraklasę

Nudzi cię już tradycyjna piłka nożna, w której często zdarzają się mecze bez emocji? Znakomitą odskocznią jest wersja halowa. Futsal Ekstraklasa to gwarancja wielu bramek, licznych zwrotów akcji i emocji od pierwszej do ostatniej minuty. Oglądaj na żywo, online na Eleven Sports w Pilot WP.

Polski futsal jeszcze nie cieszy się ogromną popularnością, ale z roku na rok ta odmiana futbolu coraz szybciej się rozwija. Piłka nożna w halowym wydaniu jest znacznie szybsza od tej tradycyjnej na zielonej murawie. Tutaj praktycznie nie zdarzają się nudne mecze z wynikiem 0:0.

Śląsk rządzi w polskim futsalu

Pierwszy sezon polskiej Futsal Ekstraklasy rozegrano w latach 1994-1995. Wtedy do rozgrywek zgłosiło się zaledwie osiem drużyn. Pierwszym mistrzem kraju został zespół PA Nova Gliwice. Tak się składa, że to właśnie drużyny z województwa śląskiego najczęściej sięgały po złoto.

Najwięcej tytułów ma Rekord Bielsko-Biała, który aż sześć razy wygrywał Futsal Ekstraklasę. Możliwe, że w tym sezonie uda się dołożyć do kolekcji następny tytuł. To właśnie bielszczanie są liderem rozgrywek, ale nie mogą spać spokojnie, bo po piętach depcze im Constract Lubawa.

W tabeli wszech czasów drugie miejsce zajmuje Clearex Chorzów. Ten klub od dłuższego czasu nie potrafi nawiązać do dawnych sukcesów. W tym sezonie możemy być świadkami smutnej historii, bo pięciokrotny mistrz Polski jest ostatni w tabeli i jeżeli nie zacznie regularnie punktować, to obudzi się w I lidze.

Od niedawna nową siłą w polskim futsalu jest Piast Gliwice. To aktualny mistrz Polski, który jeszcze kilka miesięcy temu całkiem nieźle prezentował się w Lidze Mistrzów. Problem w tym, że europejskie puchary odbijają się czkawką i gliwiczanie po zaledwie jednym sezonie mogą stracić mistrzowski tytuł.

Wielke kluby garną się do futsalu

Ostatnio widać ciekawy trend w polskim futsalu. Coraz więcej klubów piłkarskich, które grają w PKO Ekstraklasie, tworzy futsalowe sekcje. W Futsal Ekstraklasie mamy nie tylko wspomnianego Piasta, ale także Jagiellonię Białystok, Legię Warszawa i Widzewa Łódź.

To pokazuje, że polski futsal się rozwija i wzbudza coraz większe zainteresowanie. W rozgrywkach nie brakuje także klubów, które skupiają się wyłącznie na halowej piłce. Bardzo mocny jest Constract Lubawa, a w tym sezonie nieźle spisują się m.in. GI Malepszy Arth Soft Leszno, FC Reiter Toruń, Red Dragons Pniewy, czy Dreman Opole Komprachcice.

Mistrza wyłoni faza play-off

Jak toczy się rywalizacja w Futsal Ekstraklasie? Sezon podzielony jest na dwie części. Najpierw mamy sezon zasadniczy, po którym dwa ostatnie kluby spadną do I ligi. Na tym etapie rozgrywki zakończą się także dla drużyn z 9-13 i one zapewnią sobie utrzymanie.

Drużyny z miejsc 1-8 będą kontynuować walkę o mistrzostwo Polski. W ćwierćfinale i półfinale fazy play-off rywalizacja będzie się toczyć do dwóch zwycięstw. Z kolei w finale mistrzem Polski zostanie klub, który odniesie trzy zwycięstwa.

Emocji jest zatem mnóstwo, a partnerem Futsal Ekstraklasy jest Pilot WP. Wszystkie mecze tej ligi możesz oglądać w tej platformie. To ty wybierasz, który mecz cię interesuje.