eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce? 

 

Znicz Pruszków ostatnio gra trochę w kratkę, ale to wciąż zespół, który może na koniec sezonu znaleźć się w pierwszej dwójce. Teraz celem jest zwycięstwo z Pogonią Siedlce, a ten przeciwnik ostatnio spisuje się bardzo dobrze i wyraźnie poprawił swoją sytuację. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP. 

 

Kilka tygodni temu Znicz Pruszków byłby zdecydowanym faworytem nadchodzącego pojedynku z Pogonią Siedlce w ramach 28. kolejki eWinner II ligi. Ostatnie wyniki obu zespołów jednak pokazują, że możemy spodziewać się każdego scenariusza. Na brak emocji nie powinniśmy narzekać. Oglądaj na żywo w Pilot WP. 

 

Znicz mierzy wysoko 

 

Znicz Pruszków rewelacyjnie grał na początku rundy wiosennej i po czterech tegorocznych kolejkach mógł pochwalić się kompletem zwycięstw. Wydawało się, że klub spod Warszawy jest już tak rozpędzony, że za chwilę stanie się poważnym kandydatem nawet do wygrania eWinner II ligi i bezpośredniego awansu. 

 

Przyszła jednak zadyszka, która trochę ostudziła głowy pruszkowskich piłkarzy. Znicz nagle stracił regularność. Najpierw przegrał z Olimpią Elbląg (0:1), a potem pokonał Górnika Polkowice (2:1). Następnie przytrafiła się kolejna porażka w meczu z Motorem Lublin (1:2). 

 

W poniedziałek pruszkowianie udali się do Kalisza na starcie z KKS-em, czyli jednym z konkurentów w walce o awans. Łatwo nie było, ale Znicz zwyciężył 3:1. W pierwszej połowie gole strzelili Maciej Firlej i Dmytro Juchymowycz, a dwadzieścia minut przed końcem wynik ustalił Krystian Pomorski. 

 

Pogoń jest groźna 

 

Teraz przekonamy się, czy ostatnia wygrana była zwiastunem nowej serii zwycięstw. Znicz podejmie Pogoń Siedlce, która jeszcze niedawno nerwowo spoglądała na strefę spadkową. Ostatnio ten zespół zaczął grać na tyle dobrze, że ryzyko spadku znacznie zminimalizowano. 

 

Pogoń w kwietniu dopisała do swojego konta siedem punktów. Zaczęło się od remisu z GKS-em Jastrzębie (1:1). Potem była wprawdzie porażka ze Stomilem Olsztyn (0:4), ale zawodnicy się tym nie podłamali i po chwili sprawili wielką niespodziankę, ogrywając KKS 1925 Kalisz (2:1). 

 

W ostatniej kolejce drużyna z Siedlec poszła za ciosem. Tym razem udało się pokonać Śląsk II Wrocław (1:0), który zaczął regularnie punktować. Znicz Pruszków musi zatem mieć się na baczności, aby nie stać się kolejną ofiarą niżej notowanego przeciwnika. 

 

Wicelider w Pruszkowie? 

 

Znicz jednak doskonale wie, o co walczy i z pewnością zrobi wszystko, aby zgarnąć pełną pulę. Pruszkowianie dzięki wygranej mogą zostać nowym wiceliderem. W dodatku strata do pierwszej Polonii Warszawa to tylko cztery punkty. Ten zespół na razie nie musi się martwić tym, co za nim, bo ma cztery punkty przewagi nad rywalami z niższych pozycji. 

 

Pogoń Siedlce walczy o to, aby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie, a to jest już na wyciągnięcie ręki. Przewaga nad strefą spadkową to już dziewięć punktów. Ciekawie zrobi się w przypadku wygranej w Pruszkowie, bo możliwy jest awans nawet na dziewiąte miejsce. 

 

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce? Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 13:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.