eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Zagłębie II Lubin - Kotwica Kołobrzeg?

Tabela pokazuje, że Kotwica Kołobrzeg jest zdecydowanym faworytem tego meczu 27. kolejki eWinner II ligi. Pachnie jednak niespodzianką, bo niedawny lider jest w poważnym kryzysie i może się potknąć z Zagłębiem II Lubin. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Po rundzie jesiennej niektórzy kibice z Kołobrzegu pewnie już byli myślami w I lidze. Kotwica pewnym krokiem szła po awans i wydawało się, że wiosną szybko zagwarantuje sobie promocję. Drużynę odpowiednio wzmocniono i nic nie wskazywało na to, że sytuacja aż tak się skomplikuje. Teraz Kotwica Kołobrzeg gra z Zagłębiem II Lubin o przełamanie serii porażek. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Trener gra o posadę

Kotwica Kołobrzeg jest w bardzo poważnym kryzysie. Runda wiosenna to wyniki w kratkę. W pierwszych pięciu kolejkach ten zespół odniósł tylko dwa zwycięstwa. Na szczęście rywale w walce o awans także pogubili punkty, więc drużyna Marcina Płuski wciąż utrzymuje się na szczycie. Za chwilę jednak może być ostatni dzwonek na przebudzenie się niedawnego lidera.

W ostatnich dwóch kolejkach Kotwica zeszła z boiska pokonana. Najpierw była niespodziewana porażka z Radunią Stężyca 1:2. Z kolei w miniony weekend kołobrzeżanie znowu negatywnie zaskoczyli swoich kibiców i na wyjeździe przegrali z GKS-em Jastrzębie 0:1.

Dwie porażki z rzędu wyraźnie pokazują, że w Kołobrzegu coś nie gra. Piłkarze z dużym nazwiskiem ostatnio notorycznie zawodzą, a swoją postawą mogą doprowadzić do rewolucji. W mediach już krążą plotki, że posada trenera Płuski wisi na włosku i jeżeli nie wygra w 27. kolejce, to zostanie zwolniony i ktoś inny dostanie misję ratowania awansu do I ligi.

Zagłębie jeszcze się nie poddało

Przyszłość szkoleniowca Kotwicy Kołobrzeg wyjaśni się po meczu z Zagłębiem II Lubin. Pachnie kolejną niespodzianką, bo choć przeciwnik znajduje się w strefie spadkowej, to ostatnio zaczął notować niezłe wyniki, które przywróciły wiarę w utrzymanie się w eWinner II lidze.

"Miedziowi" do niedawna mieli serię pięciu meczów bez zwycięstwa, w których zdobyli zaledwie jeden punkt. Ostatnie dwie kolejki to już passa spotkań bez porażki. Druga drużyna klubu z PKO Ekstraklasy najpierw pokonała Siarkę Tarnobrzeg 2:1, a potem zremisowała z Radunią Stężyca 1:1.

Ten ostatni wynik może niepokoić drużynę z Kołobrzegu. Kotwica przecież tydzień wcześniej przegrała na własnym stadionie z Radunią. Zagłębie z tym przeciwnikiem zremisowało, więc w sobotę w Lubinie można się spodziewać wszystkiego.

Walka o awans nabiera rumieńców

Sytuacja Kotwicy Kołobrzeg w tabeli jeszcze nie jest tragiczna. To wicelider eWinner II ligi ze stratą trzech punktów do Polonii Warszawa. Kolejna porażka jednak może mocno skomplikować walkę o awans, bo możliwy jest spadek nawet na piątą pozycję. W dodatku dystans zmniejszają drużyny spoza pierwszej szóstki, więc robi się ciekawie.

Zagłębie także bardzo potrzebuje punktów, bo obecnie jest najwyżej sklasyfikowanym zespołem w strefie spadkowej. Na dole tabeli ścisk jest tak duży, że lubinianie mogą opuścić czerwoną strefę lub pogrążyć się w niej jeszcze bardziej, spadając na przykład na przedostatnią pozycję.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Zagłębie II Lubin - Kotwica Kołobrzeg? Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godzinie 13:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.