eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Mecz o przetrwanie. Gdzie oglądać na żywo Zagłębie II Lubin - Siarka Tarnobrzeg?

Zagłębie II Lubin i Siarka Tarnobrzeg to drużyny, które są coraz poważniej zagrożone spadkiem z eWinner II ligi. Przed nimi bezpośrednie starcie, które może być kluczowe w walce o utrzymanie. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Walka o utrzymanie się w eWinner II lidze nabiera coraz większych rumieńców. Nadal nie ma wyraźnego kandydata do spadku i każdy punkt na koniec może okazać się niezwykle cenny. W 25. kolejce dojdzie do starcia drużyn, które znajdują się w strefie spadkowej. Zagłębie II Lubin - Siarka Tarnobrzeg oglądaj na żywo w Pilot WP.

Tylko raz uniknęli porażki

Zagłębie II Lubin w rundzie wiosennej nie potrafi złapać odpowiedniego rytmu, który pozwoli regularnie punktować. Początek tego roku był koszmarny, bo przyniósł trzy porażki z rzędu. Mecze ze Śląskiem II Wrocław (3:4), Zniczem Pruszków (1:5) oraz Lechem II Poznań (1:2) wyraźnie pokazały, że największym problemem "Miedziowych" jest dziurawa defensywa.

Tego mankamentu nie udało się poprawić w kolejnym meczu, ale pojawiło się światełko w tunelu. Zagłębie straciło trzy gole w meczu z Wisłą Puławy, ale strzeliło tyle samo i udało się zdobyć jeden punkt. Jak na razie jest to jedyny dorobek klub z Lubina wiosną.

W ostatniej kolejce eWinner II ligi Zagłębie II Lubin znowu zeszło z boiska pokonane. Tym razem padł tylko jeden gol, ale porażka była bardzo bolesna, bo została poniesiona z Hutnikiem Kraków, który jest jednym z rywali w walce o utrzymanie.

Piłkarzy Jarosława Krzyżanowskiego czeka kolejny mecz z gatunku "o życie". Tym razem przeciwnikiem będzie Siarka Tarnobrzeg.

Ściąga ich na dno

Siarka Tarnobrzeg całkiem obiecująco wznowiła rozgrywki ligowe. Mecze z Wisłą Puławy i Hutnikiem Kraków nie dały trzech punktów, ale remisy z tymi rywalami potraktowano jako formę stopniowego wchodzenia w ligowy rytm. Kibice liczyli, że potem będzie już tylko lepiej, ale... się przeliczyli.

Ostatnie trzy mecze w wykonaniu tej drużyny to komplet porażek. Podopieczni Łukasza Becelli przegrali z GKS-em Jastrzębie (1:3) i Radunią Stężyca (0:4). W miniony weekend do kolekcji doszła porażka z Kotwicą Kołobrzeg 1:2.

Lider eWinner II ligi prowadził już 2:0, ale zapachniało niespodzianką niespełna kwadrans przed końcem. Gola z rzutu karnego strzelił Bartosz Sulkowski, ale ostatecznie nie udało się doprowadzić przynajmniej do remisu. Konsekwencje ostatnich wyników są takie, że Siarka jest przedostatnia w tabeli i do bezpiecznej strefy traci trzy punkty.

Dla każdego liczy się tylko zwycięstwo

Zagłębie II Lubin i Siarka Tarnobrzeg są w takiej sytuacji, że chcąc utrzymać się w eWinner II lidze, muszą wygrać bezpośrednie starcie. Przegrany może na tyle skomplikować swoją sytuację, że piłkarzom zajrzy w oczy widmo degradacji.

Dużo działo się w pierwszym meczu tych drużyn. Jesienią padło aż pięć bramek i wtedy to lubinianie zwyciężyli 3:2. Bohaterem został wówczas Kacper Mysiak, który w 85. minucie strzelił zwycięskiego gola.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Zagłębie II Lubin - Siarka Tarnobrzeg? Mecz odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 15:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.