eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz? 

W środę 12 kwietnia zostanie odrobiona ostatnia zaległość w eWinner II lidze. Pogoń Siedlce na własnym stadionie zmierzy się z KKS 1925 Kalisz. Obie drużyny ostatnio przeżywają słabszy okres. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP. 

Po tym meczu będziemy mieć pełny obraz sytuacji w eWinner II lidze. Mecz Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz to ostatnie zaległe spotkanie, które przełożono podczas przerwy na mecze reprezentacji. Sytuacja tak się ułożyła, że obaj środowi rywale pilnie potrzebują zwycięstwa, więc na nudę raczej nikt narzekać nie będzie. Oglądaj na żywo w Pilot WP. 

W Kalisz niespodziewany kryzys 

Rozgrywki eWinner II ligi są nieprzewidywalne, co dodaje im uroku. Ostatnio boleśnie przekonuje się o tym KKS 1925, czyli jedna z najlepszych drużyn w tym sezonie, która jest także jednym z głównych kandydatów do awansu. Problem w tym, że walka o czołowe dwie lokaty, które dają bezpośrednią promocję, ostatnio zaczęła wymykać się z rąk. 

Możliwe, że kaliszanom zaszkodziła przygoda w Pucharze Polski, którą zakończyli po półfinale z Legią Warszawa (0:1). Przed hitowym spotkaniem podopieczni Bartosza Tarachulskiego zremisowali 0:0 ze Stomilem Olsztyn. Ten wynik jeszcze nikogo nie zaniepokoił, bo przeciwnik także jest w gronie kandydatów do awansu. 

Trudno jednak wytłumaczyć to, co wydarzyło się po meczu z Legią. KKS 1925 Kalisz sensacyjnie przegrał ze Śląskiem II Wrocław, który walczy o utrzymanie. Rywal strzelił dwa gole i mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Największy paradoks jest taki, że kaliszanie wcześniej w Pucharze Polski... wyeliminowali pierwszą drużynę Śląska. 

Trudny terminarz Pogoni Siedlce 

KKS w zaległym meczu także będzie zdecydowanym faworytem. Pogoń Siedlce w ostatnich meczach nie zachwyca i niepokojąco zbliża się do strefy spadkowej. Zaledwie jeden punkt w trzech meczach nie napawa optymizmem, ale trzeba mieć na uwadze, że ta drużyna miała trudnych przeciwników. 

Drużyna prowadzona przez Marka Saganowskiego najpierw przegrała aż 1:4 z Motorem Lublin. Potem był remis z GKS-em Jastrzębie, a następnie przyszła kolejna wysoka porażka. W miniony weekend siedlczanie na wyjeździe przegrali aż 0:4 ze Stomilem Olsztyn. 

Przed Pogonią kolejny mecz z kandydatem do awansu i łatwo nie będzie. Klub spod Warszawy jednak może wykorzystać fakt, że rywal z Kalisza ostatnio gra co trzy dni i piłkarze mogą czuć trudy piłkarskiego maratonu. 

Zwycięstwo pilnie potrzebne 

Fakt jest taki, że obie drużyny pilnie potrzebują trzech punktów, aby nie skomplikować swojej sytuacji. KKS 1925 Kalisz przez ostatnie potknięcia stracił pozycję lidera i spadł na piąte miejsce. Wygrana w środę jednak od razu da awans na drugie miejsce, a strata do pierwszej Polonii Warszawa będzie wynosić tylko dwa punkty.  

Pogoń Siedlce z kolei zaczyna nerwowo spoglądać na strefę spadkową. Trzy punkty dadzą dużo oddechu, bo przewaga nad pierwszym miejscem zagrożonym spadkiem wzrośnie do sześciu punktów.  

W rundzie jesiennej starcie tych drużyn dostarczyło wielu emocji. Padło pięć bramek, a KKS wygrał z Pogonią 3:2. To jedna drużyna z Siedlec prowadziła po pierwszej połowie 1:0. 

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz? Spotkanie odbędzie się w środę 12 kwietnia o godzinie 16:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.