eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Faworyt jest tylko jeden. Oglądaj na żywo Polonia Warszawa - Lech II Poznań

Przed laty Polonia Warszawa rywalizowała z Lechem Poznań w PKO Ekstraklasie. Dziś "Czarne Koszule" muszą zadowolić się starciem z drużyną rezerw w eWinner II lidze. Wszystkie mecze eWinner 2. ligi oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Polonia Warszawa jest faworytem nadchodzącego starcia z Lechem II Poznań. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wiosną to rezerwa "Kolejorza" zdobyła więcej punktów. Dlatego każdy scenariusz jest możliwy. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Mają wszystko, by grać w I lidze

Polonia Warszawa po wielu problemach od pewnego czasu w końcu wychodzi na prostą. Klub ma bogatego właściciela, w przyszłości będzie mieć nowy stadion i myśli o tym, aby jak najszybciej wrócić do PKO Ekstraklasy. Najpierw jednak "Czarne Koszule" muszą przeskoczyć z eWinner II ligi do Fortuna I ligi, a to łatwe nie będzie.

Klub ze stolicy w tej chwili zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Strata do lidera wynosi tylko trzy punkty, więc Polonia wciąż ma wszystko w swoich rękach, aby realnie myśleć o awansie. Z oczekiwaniami jednak muszą poradzić sobie piłkarze, a z tym wiosną są problemy.

Tegoroczne mecze Polonii Warszawa w eWinner II lidze pokazują, że drużyna Rafała Smalca jeszcze nie ustabilizowała formy. Start był całkiem niezły, bo ten zespół zremisował ze Stomilem Olsztyn (1:1) i pokonał Śląsk II Wrocław (2:1). W ostatniej kolejce jednak przyszła pierwsza porażka i to ze Zniczem Pruszków (0:1), który jest jednym z poważnych konkurentów w walce o awans.

Wrócą wspomnienia z Ekstraklasy

Polonia musi szybko się zrehabilitować, jeżeli nie chce, aby konkurenci odskoczyli. W niedzielę "Czarne Koszule" zagrają na własnym stadionie z Lechem Poznań. To tylko rezerwa "Kolejorza", ale pewnie wielu kibiców wróci wspomnieniami do czasów, gdy ich drużyna rywalizowała z poznaniakami w PKO Ekstraklasie.

Poloniści muszą mieć się na baczności. Drugi zespół Lecha wiosną spisuje się całkiem nieźle. Najpierw pokonał Radunię Stężyca (0:1), a potem przegrał z Kotwicą Kołobrzeg (1:3). W ostatniej kolejce udało się odnieść drugie zwycięstwo i było 2:1 z Zagłębiem II Lubin.

Poznaniacy w rezerwie głównie ogrywają młodzież, ale w zespole nie brakuje doświadczonych graczy. Liderem zespołu jest Szymon Pawłowski, a w pierwszym składzie można także znaleźć Tomasza Cywkę i Artura Rudko. Całą trójkę kibice dobrze znają z występów w Ekstraklasie.

Każdy potrzebuje punktów

Polonia Warszawa po 23. kolejce może zostać nawet liderem eWinner II ligi, ale musi wygrać swój mecz i liczyć na potknięcia rywali. Lech z kolei skupia się głównie na tym, aby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie. Na razie idzie całkiem nieźle, bo przewaga "Kolejorza" nad strefą spadkową wynosi sześć punktów.

W pierwszej części sezonu bezpośrednie starcie Polonii i Lecha skończyło się bez niespodzianki. Klub z Warszawy wtedy wygrał na wyjeździe 3:1.

Gdzie i kiedy oglądać na żywo Polonia Warszawa - Lech II Poznań? Mecz odbędzie się w niedzielę 19 marca o godzinie 16:30. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać w Pilot WP.