eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Gdzie oglądać na żywo Lech II Poznań - KKS 1925 Kalisz? 

 

W 28. kolejce eWinner II ligi ciekawie będzie w Poznaniu. Lech II będzie chciał wykorzystać poważny kryzys, w którym znaleźli się piłkarze KKS-u 1925 Kalisz. Ci drudzy muszą natychmiast się przebudzić, aby nie zaprzepaścić szansy na awans. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP. 

 

Lech II Poznań i KKS 1925 Kalisz zmierzą się w ramach 28. kolejki eWinner II ligi. Obie drużyny ostatnio potraciły punkty, ale w znacznie poważniejszym kryzysie jest zespół z Kalisza. Jeden z głównych kandydatów do awansu nagle zaczął regularnie przegrywać. Czy w stolicy Wielkopolski uda się przełamać? Oglądaj na żywo w Pilot WP. 

 

Poznańska lokomotywa wyhamowała 

 

Każdy przed meczem z Lechem II Poznań ma duże obawy. To mocny zespół, który dodatkowo czasami sięga po posiłki z PKO Ekstraklasy. Nigdy nie wiadomo, jaki skład w danym meczu wystawi trener Artur Węska. Na tym niedawno przejechała się Garbarnia Kraków, która musiała walczyć z piłkarzami, których w tym sezonie oglądaliśmy m.in. w Lidze Konferencji Europy i przegrała 0:3. 

 

Rezerwa "Kolejorza" niedawno miała serię pięciu meczów bez porażki i dzięki temu zdobyła aż jedenaście punktów. To sprawiło, że Lech był już o krok od wskoczenia do pierwszej szóstki. Pojawiły się nawet sugestie, że być może poznaniacy zaatakują I ligę. Nagle jednak na głowy kibiców wylano kubeł lodowatej wody. 

 

W ostatniej kolejce Lech II Poznań został boleśnie sprowadzony na ziemię. Motor Lublin pokazał temu rywalowi miejsce w szeregu i na własnym stadionie zwyciężył aż 5:1. Zaczęło się jednak idealnie, bo w ósmej minucie "Kolejorz" prowadził 1:0 po golu Krystiana Sanockiego, ale to były miłe złego początki. 

 

Co się dzieje w Kaliszu? 

 

Przed rezerwą Lecha kolejne trudne spotkanie. W 28. kolejce eWinner II ligi zmierzy się z KKS-em 1925 Kalisz, czyli kolejnym zespołem, który poważnie myśli o awansie. W pewnym momencie był to nawet lider rozgrywek, ale potem wszystko się posypało jak domek z kart. 

 

Kaliszanie ostatni raz cieszyli się ze zwycięstwa 18 marca. KKS potem nie wygrał żadnego z czterech meczów ligowych. Obecnie ma koszmarną passę trzech porażek z rzędu i walka o awans powoli zaczyna wymykać się z rąk. 

 

Powody do niepokoju są duże, bo klub z Kalisza potracił punkty ze znacznie niżej notowanym Śląskiem II Wrocław i Pogonią Siedlce. Z kolei w ostatnim meczu KKS przegrał dość wyraźnie ze Zniczem Pruszków (1:3), który także walczy o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. 

 

KKS musi zacząć wygrywać 

 

Lech II Poznań za chwilę może być drużyną, która będzie grać o pietruszkę. Obecnie strata do pierwszej szóstki wynosi sześć punktów, a przewaga nad strefą spadkową to dziesięć punktów. "Kolejorz" za wszelką cenę nie musi bić się o awans, bo najważniejsze jest, aby młodzież nadal mogła się ogrywać co najmniej na poziomie eWinner II ligi. 

 

To KKS 1925 Kalisz jest pod ścianą i w niedzielę musi wygrać. Ostatnie słabe wyniki sprawiły, że ten zespół spadł na piąte miejsce, a do lidera traci już osiem punktów. Porażka może nawet sprawić, że kaliszanie wypadną poza pierwszą szóstkę. 

 

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Lech II Poznań - KKS 1925 Kalisz? Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 13:00. Wszystkie mecze eWinner II ligi możesz oglądać online w Pilot WP.